1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Оскари за 2011 (The 84th Annual Academy Awards)

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Hipster, 24 јануари 2012.

  1. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    А да прескокнат тоа ред карпетот? :D Знам сакаат да се пофалат кој, како е облечен, ама па многу одолговекуваат со тоа. Па и за Греми наградите цело време ред карпет |( , не дочекав да видам доделувањето.Некако не ми се гледа тоа, сакам директно доделувањето да го дадат :geek: :D по моја нарачка :rofl: :wasntme: Ќе ѕирнам вечер, шо, како, зошто :geek: :D онака информативно :)
     
  2. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    Само на Сител ли ќе ги има? Не сакам со превод се нервирам само, а при крај сум со интернет за да гледам на нет...На некоја друга кабловска?
     
  3. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Добро е,овој пат ќе можам да гледам и до покасно да е.Онаа година се сеќавам само црвениот тепих што го изгледав ме фати 3-4 и утредента не бев на школо :tmi: .Инаку од филмовите само Полноќ во Париз го имам гледано и дефинитивно не ми е за оскар.Другите ги немам гледано ама ми изгледат тапа.За никаде станаа овие награди,се леви филмови почнаа да номинират.
     
  4. GreenEyedT

    GreenEyedT Активен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    15
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  5. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    Не ги можам коментаторите наши, на пола реченица ќе сечат а и преводот ќе биде убитачен како и секогаш. Лани мислам на ХРТ имаа одличен пренос, ни коментатори ни ништо. Ама годинава ојде и ХРТ. Понекогаш и на германските телевизии знаат да дадат добар пренос без превод, па кон тоа целам. Ако не, идемо онлајн.
     
  6. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Лебетче да не ми се налутиш, ама си требало да погледнеш барем некој плус.
    За мене бесмислено е само да ги гледам и да ја пратам целата церемонија ако не сум ги гледала барем номинираниве за најдобар филм.
    Лани сите ги имав гледно, оваа година некако многу ми се фатија ама барем пола ги изгледав.
    Криво ми е филмот за Мерлин Монро неможев торент да му најдам.
    Али да оваа година и мене не ми беше нешто посебен изборот.
    Само Хуго го немам гледано од номинациите за најдобар филм,ама сигурно ќе го ѕирнам.
     
  7. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    Спремни за вечер женски? ^_^ Ај кент вејт!
    Добро, повише сум љубопитна у врска со фустаните него ли кој ќе го земе оскарот,зошто веќе оддамна си ја изгуби тежината(или може само сум разочарана зошто долго време ни еден мој фаворит не го освоил ,енивејс :D )
    Фаворит од понудените ,одкако ги изгледав,ми е Midnight in Paris.Фино филмче,не дека нешто ептен заслепува ама во споредба со конкуреницијата мене ми е најдобар дефинитивно. :wasntme:
     
  8. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    леле оскаров до 5 сабајле ќе трае :D Kој го изгледа цел, алал му вера значи
    Mислам дека сега почна на Cител :) епа ајде, да тепаме време :D
     
  9. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Хипстер се се молев да погледнам некој ама никако да најдам време.Ќе гледам чисто онака,колку да видам кој ќе добие оскар.Од чиста љубопитност.
    Иако според мене нема оваа година таков филм како Црниот Лебед и Неславни Копилиња.Сега,да не зборувам на невидено.Ајде ќе ги гледам после оскарите,па ќе кажам мислење дали заслужил или не :) .
     
  10. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.194
    Допаѓања:
    235.236
    Не можам да ги гледам, обврски ме чекаат утре. Па и филмовите ми останаа неизгледани.
    Ќе погледнам нешто, ама цели никако. Ајде утре ќе читам :) .
     
  11. K.Mari4ka

    K.Mari4ka Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    1.457
    Допаѓања:
    1.559
    Пол:
    Женски
    А дали ќе има некои настапи на оскаров?
     
  12. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Јас си гледам барем црвен килим на Е каналот, на boomtv ви е на 60. Барем стручни се водителиве во однос на модата и интересни се, ми имаат супер ред карпет преноси, поинтересни од другиве телевизии, кои имаат досаден ред карпет.
    А за доделувањето ќе сум во 10ти сон, но реприза ако знаете кога ќе има кажете тоа ќе се гледа сигурно.
    Не ги изгледав сите филмови за да дадам фаворит, но не се сложувам дека има лош избор на филмови, неможе 2 филма да ви се изгледани и да се каже дека крш е изборот. Иако за вкусови не се дискутира, секогаш академијата има специфичен вкус, нешто што отскокнува, а тоа немора да му се допаѓа секогаш на гледачот и нивниот фаворит да е фаворит и на академијата.
    Оскар е едно шоу, едно заокружување на филмската година, се ценат квалитетните филмови.
    Ајт да видам некој фстан додека не сум запала, иако очиве од сеа ми се затвараат.
    А ако дознаете кога има реприза кажете :)
     
  13. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Дефинитивно неможам цел настан вечерва да го изгледам, утре сум прва смена, за жал.
    Ама затоа го снимаме, па ќе можам да го догледам утре..

    Нестрплива сум да почне доделувањето и конечно да видам што вечерва носат :D

    Јас имам гледано добар дел од филмовиве, a The tree of life, според мене не ми е за оскар.
     
  14. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.591
    Допаѓања:
    3.269
    Има на сител нешто ама незнам дали цело ќе го даваат!
     
  15. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Јас има да издржам и цело да го изгледам :muscle:
    Многу ги сакам Оскарите, а и ред карпетот. Сега почнав да гледам, се надевам не пропуштив некој битен :D
     
  16. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Ќе го даваат на Сител целиот настан. До 5 сабајле ќе трае. И јас ред карпет на Е го гледам, поинтересно ми е. :)
     
  17. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    им пишав коментар на Шител да го дaваат реприза, ама имаше и пред мене ист коментар!
    Без ќилимов, секако тој за мене е помалку битен, а и го гледаме сега!
    Миланка од такт ме вади. И јас гледам на Е!
    Мислам дека ќе дадат реприза, ретко кој до 5 сабалје ќе гледа!
    Ако не ќе го барам утре на нет!
     
  18. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Јас на сител си гледам, не видов да не помина некој од познативе фацки :D па малку да ги пооговарам тука :D ама веројатно ќе помине Антонио Бандерас :geek: :inlove: :inlove: ах човечево најнајубав :inlove: несвест :rofl: :wasntme:
     
  19. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    И јас следам на Е :) После ќе гледам на сител, ама не верувам дека ќе го гледам цело, не сум многу упатена во филмовиве. Ајде да видиме кој има најубав фустан :wasntme:
    И да, сакам да ги видам Бред Пит и Џорџ Клуни, најавувале нешто неочекувано :D
     
  20. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.114
    Оскар колку е и парада на добри и лоши филмови, толку е и парада на добри и лоши стајлинзи :)

    Едвај чекам да видам што избрала Академијата годинава, а и нормално, ќе паднат и некои солзи, претчувствувам :lol: