Оскари за 2011 (The 84th Annual Academy Awards)

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Hipster, 24 јануари 2012.

 1. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.646
  Водителкава на Е! има баш убав фустан.До сега она ми има најубав :D
   
  На nela.oh му/ѝ се допаѓа ова.
 2. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.157
  Преубав фустан носи Мilla jovovich, ама шминката и е малку страшна.
  За мене едни од поубавите фустани во изминатите години (кои сега набрзина ги симнав) се
   

  Прикачени фајлови:

 3. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.401
  Пол:
  Женски
  Јас се извинувам ама Миланка ме убијееее! Време е за промени..

  Иначе сакам да видам што се случува..

  Мила Јовович преуба фустанот топ, ама сисите ги нема..
   
  На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.
 4. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.729
  Допаѓања:
  5.142
  Мила за сега ми е најубава, и Џулијана е прекрасна, а водителиве од пеносов на сител се тапа!
   
 5. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  едно изненадувања за мене, статистиката за главна женска улога!
  24 Посто за Вајлоа Дејвис, повеќе него Мерил Стрип!
  Не викам дека тоа значи дека она ќе земе, но сепак се изненадив мислев дека Мерил има највеќе!
  Уште да кажеа за маживе а не само вака не залажаа!
  Jас сум 99 посто сигурна дека Тhe Artist ќе се закити со оскар. Такво предчувство имам.
  P.S ова Џулијана, прекрасен фустан, wow :makeup:
  Eве и за муживе, Џорџ Клуни дури 42 посто.
  Оваа година ништо од моите фаворити и предвидувања!
   
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.057
  Допаѓања:
  48.362
  Пол:
  Женски
  Meне Рајан Сикрест многу ми е срцка, најдобар ми е од водителите. Воопшто не се збунува, сите интервјуа му течат некако спонтано, знае што и како да праша. :)
  Виола Дејвис најверојатно ќе си го однесе оскарот. :wasntme:

  Фустанот на девојката на Клуни е прекрасен, ептен е убава, баш како извајана. :)
  И Руни Мара е симпатична.
   
 7. Princess.Serena

  Princess.Serena Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2012
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  102
  Jessica е многу убава и фустанот и е преубав! :$
  Stachy едноставно преубава е! Има многу убава насмевка! :inlove: :D
  Viola Davis супер и е фустанот, но не ми се допаѓа косата! :!:
  Michelle Williams убава е. :)
  Reachal (водителката) многу е убава. Таа ми е некако најубава до сега. :D
  И другите се супер но некако овие најмногу ми оставија впечаток!

  П.С.Мажите се прекрасни! :$ :lol:
   
 8. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.262
  Навивам за Џорџи! :rock:
   
 9. sanjalica

  sanjalica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  570
  Ах Мила! Сега за сега ми е НАЈ! ;) ;)


  А девојкава на Џорџи, сама по себе е ко Оскар, така златна целата :D
   

  Прикачени фајлови:

 10. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.770
  Допаѓања:
  107.989
  Ме уморија,почнав да зевам. Седнав со намера да ги гледам до сабајле,ама човеќе во ЛА е 4-5 попладне,немогу. Нека ми простат боговите на филмовите...ама овие хаљини ме исцрпија. Особено коа си замислив дека нивната шљокица е повредна од кровов на куќава... :D
   
 11. Dgirlll

  Dgirlll Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  952
  Допаѓања:
  7.280
  Пол:
  Женски
  Има пренос и на германската, за тие што не сакаат да гледаат на сител.
   
 12. sanjalica

  sanjalica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  570
  ^ Поинтересно ми е на Шител, сеир на Миланка и фаќамe! Да се насмееме :P :P
   
 13. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  И мене засега Мила ми е најубаво облечена.
   
 14. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.174
  Пол:
  Женски
  Да и мене ми се допаѓа фустанот на Мила, уф што сакам доооолги фустани :D а посебно со гол грб :inlove: :D
   
 15. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.415
  Допаѓања:
  9.113
  Мене многу ми се свиѓа и


  А Jessica Chastain ми е многу нежна, прекрасна шминка и коса
  [​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

  На JuLleE, Gordana10, Trendafilka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.512
  Како за заоблена жена, ми се допадна нејзиниот фустан.
  [​IMG]

  И меѓу поинтересните, овој горе што го постираше Алиса и овој фустан.
  Другото брада.
  [​IMG]
   
  На JuLleE, ljubam, femina90 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  Трендафилка ми го зема зборот од уста.
  Покрај скелетиве, искрено Octavia Spencer мене најмногу ми се допадна!
  Тешко е да имаш кила плус и да знаеш да ги скриеш и да изгледаш божанствено.
  Мила беше убава, таа Марија што ја има постирано алиса исто прекрасна, на Џорџ девојка ич не ме бендиса, баш како статуетката беше.
  [​IMG]
  mara rooney страшна ми е!
  Неможам да најдам слики одма, од сите одма, утре тоа.
  П.с И мене дефинитивно ми се приспа, а пред главното.
  Доста кич комбинации годинава.
  И Мерилка решила да блешти.
  Од сите ќе ја издвојам бре водителката на Е! прекрасна е бре, да учат од неа треба.
   
  На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Shoe-Gal

  Shoe-Gal Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  175
  Офффффффффф... Џорџ Клуни е безвременски, баш како сако на Шанел - никогаш не излегува од мода! ТОТАЛНО се согласувам со зборовите на Кери Брадшо. Прекрасен е. А неговата девојка не ме воодушеви многу... Мила Јовович да, супер избор на гала. Но фризурата не ми се бендисува :D
   
 19. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.318
  Колку добро го носи овој специфичен фустан :clap:
  [​IMG]
   
 20. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.729
  Допаѓања:
  5.142
  Што почнаа сега да го тупат олку? Сега најдоа да си муабетат и да ги коментираат фустаните |( И после во публика ќе видиме некои интересни ликови, а овие не ги покажуваат на карпетот, се едни исти ги вртат |(

  Инаку мене Мишел ич не ми се допаѓа, а Октавија секогаш знае да избере добар фустан со кој и покрај килограмите изгледа одлично. Сепак не видов некоја со wow изглед.