Оскари за 2011 (The 84th Annual Academy Awards)

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Hipster, 24 јануари 2012.

 1. Lady97

  Lady97 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  524
  ете пак заборавив да ги гледам а толку сакав кога беа во живо не ги гледав..денеска во осум имаше реприза на Е! каналот ама ете :( ..ако има целосна реприза пишете.. :*

  -во меѓувреме на Е! има уште така да ете гледајте таму xD
   
 2. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  И за крај, овој Крис Рок, абе без да го гледам се ваљам само на гласот негов луд :rofl:
  Најдобар е, треба пак да биде водител.
  П.с ај овој французионт што не знае да гукне Англиски, ама оваа Пенелопе Круз, сто години е во Холивуд уште збори како индијанка, ццц |(
  Ич не ја можам ни ми беше убава ни ништо.
  Мене искрено ми беше смешно на почетокот ова 8)
  http://www.youtube.com/watch?v=dTYZhGtzVyQ
  не е цело ај ако го најде некој нека го постира
  не го даваат бакнежот на Клуни и Бил хахха :D
  И на крај со Том Круз делот
   
 3. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.558
  Допаѓања:
  4.976
  Преседев цела вечер, ги изгледав, очи мислам ми паднаа.

  Били Кристал ме разочара. Имам гледано постари Оскари и не се ништо во споредна со ова и Хипстер мислма спомна само почетното клипче ми беше смешно. Уште ги немам изгледано сите филмови и неможам да кажам многу за тоа, но ќе се вратам :D

  Ептен ми беше интересна од Хелп, што доби Оскар за споредна женска улога , срцка колку си се изнарадува.
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 4. franky

  franky Активен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2012
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  12
  Браво за фустнот на Nina Dobrev, сакам таква венчаница, ама бела :D
   
 5. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  Кој не знае и не гледа има реприза на оскариве во турбо скретена верзија.
  До кај 2 саат ќе трае.
  Едит
  Само Миланка може да ти го уништи Крис Рок значи ништо не го слушнав што збори :@
  Сандра булок прекрасна е бре, ептен ми е срцка ;)
   
 6. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.894
  на овие оскарите очите ми паднаа гледајки ги ама на мерил е заслужен оскарот според....