1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Оскари 2013 (85th Academy Awards 2013)

Дискусија во 'Канта' започната од Vikica.cuci, 10 јануари 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.292
  Пол:
  Женски
  Девојки конечно се објавени номинациите за овогодинешните Оскари:
  Најдобар филм:Amour, Argo, Beasts of the Southern Wild, Django Unchained, Life of Pi, Lincoln, Les Misérables, Silver Linings Playbook, Zero Dark Thirty.
  Најдобар режисер:Michael Haneke – Amour, Ang Lee – Life of Pi, David O. Russell – Silver Linings Playbook, Steven Spielberg – Lincoln, Benh Zeitlin – Beasts of the Southern Wild.
  Најдобар актер:Bradley Cooper – Silver Linings Playbook, Daniel Day-Lewis – Lincoln, Hugh Jackman – Les Misérables, Joaquin Phoenix – The Master, Denzel Washington – Flight.
  Најдобра актерка:Jessica Chastain – Zero Dark Thirty, Jennifer Lawrence – Silver Linings Playbook, Emmanuelle Riva – Amour, Quvenzhané Wallis – Beasts of the Southern Wild, Naomi Watts – The Impossible.
  Најдобар актер во споредна улога:Alan Arkin – Argo, Robert De Niro – Silver Linings Playbook, Philip Seymour Hoffman – The Master, Tommy Lee Jones – Lincoln, Christoph Waltz – Django Unchained.
  Најдобра актерка во споредна улога:Amy Adams – The Master, Sally Field – Lincoln, Anne Hathaway – Les Misérables, Helen Hunt – The Sessions, Jacki Weaver – Silver Linings Playbook.
  Ги извадов само овие номинации, бидејќи нели нас овие ни се најинтересни и има најмногу за дискусија :lol:
  Јас мислам дека ептен тесно ќе биде годинава, посебно кај најдобра актерка во споредна улога бидејќи сите актерки се феноменални посебно Ен Хетавеј и Ејми Адамс, а и Сали Филдс.
  Кои се вашите предвидувања?? :)
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.364
  Допаѓања:
  63.380
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.