1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Оскари 2014 (86th Academy Awards 2014)

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Vikica.cuci, 16 јануари 2014.

  1. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Иако првично бев за Леонардо, сепак некако подраго ми е што Метју зема, одлично ја изглуми улогата. Јас не ни знаев дека има толкав талент, поради тоа што главно во комедии го имам гледано, ама човекот растури со глумата.
    А Лео ќе добие оскар, не му бега. Кога ќе размислам подобро, подобро што не освои за оваа улога а за толку предобри улоги не освоил, а за некои не ни бил номиниран. Ќе беше иронија баш со волкот да го добие првиот оскар, за комедија филм. Смешни се интернет шегиве ама го претераа малце, не знам веќе што е поентата, Лео е толку добар што заслужува подитно оскар? Или е можеби губиник што 4 пати бил номиниран а не освоил? За првово се согласувам, требаше уште одамна да земе, но од друга страна не е ни прв ни последен одличен глумец што не добил, тоа не го менува фактот што е еден од најдобрите глумци на денешнината. Па и Ејми Адамс ако не се лажам има пет номинации, па ниту еднаш не добила.

    Гравитација фалеше уште за филм и актерка да земе |(. Најдобри звуци, најдобра музика, фалеше уште костимографија да земе а филмот во вселената :D. Толку ми е драго што 12 години роб зема за најдобар филм, место ова преценето ѓубре. За песна очекував Хепи, Лет и гоу не ми е баш по ќеф.

    Интересни оскариве, издржав до 6 сабајле :D, но го отупеа Сител со рекламиве, во главата ми се завртија.
     
  2. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    Сакав Ејми Адамс да го добие оскарот ;( . Тоа што Метју го доби оскарот прилично ги крена критериумите високо за тоа какви улоги добиваат оскар во иднина.Џеред Лето исто така заслужено. :clap: Леонардо требаше да земи затоа што крајно време е да земи на толку убави филмови и кога и да е ќе земи оскар. Многу сакав тој да го земи, ама сепак Метју повеќе го заслужи(ај да го видам Лонардо како што е крофница дали има мадиња да се направи 40 кг со се кревет како Метју за некоја улога или да се здебели како Кристијан) :!: .Далас баерс клуб беше прилично добар филм идеален за награди. Волкот од Волстрит премногу ја прикажува реалноста. 12 години ропство е типичен патриотски филм. Убав беше филмот ама зеде оскар на иста финка како и Харт Локер кога беше во трка со Аватар, односно ради амерички патриотизам :fubar: . Американ хасл беше супер филм имав високи очекувања пред да го гледам ама сепак не ми се допадна многу, Ејми Адамс и Џенифер Лоренс и трансформацијата на Кристијан Бејл многу ми остави добар впечаток. Ме нервираше гардеробата многу ми беа расцицлени и Џенифер и Ејми. Фроузен го немам гледано ама ми делува како исто срање како Тенглд ,па сакав Диспикабл ми 2 да земи оскар и за анимација и за песната Хепи.Ама не зеде. :@ Гравити ако не го гледа човек на кино, посебно ако не во 3D и да не уживаш во вселената дури го гледаш некако многу ми е психолошки |( . Инаку Гравити воведе нов правец во кинематографијата и за тоа заслужи оскар во таа категорија . Блу Џезмин го немам гледано ама ќе го гледам и тој Август со Мерил Стрип го немам гледано ама ќе го гледам ама ми делуваат многу досадни, истото важи и за Филомена :yawn: .
    Сепак церемонијата ја гледав заради Елен оти многу ја сакам и редовно и ги пратам емисиите на YouTube . Исто така оваа година да не беше Елен, пицата и селфито ќе ми беше многу досадно лани беше посветена на мјузиклите и беше многу поинтересно отколку годинава :!: . Што се однесува до облеката сите ми се допаднаа генерално освен фустанот на Лупита. Фустанот како фустан убав беше, ама на неа не изгледаше убаво. Таа како што нема гради, како што е како машко во градите фустанот на неа изгледаше како фута :x и Лупита слободно можеше да си лупи компири со него :D .Тој што го но носеше на забавата после доделувањето на оскарите беше далеку поубав и далеку поубаво и стоеше. Тоа е мојот впечаток за церемонијата.
     
  3. rhcpfan

    rhcpfan Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    1.027
    [​IMG]
    Нема крај на шегите на сметка на Леонардо :rofl: Жалче.

    п.с Метју и Џеред,сосема заслужено !!! :inlove:
     
    На Someonespecial и Hipster им се допаѓа ова.
  4. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Уште ова од мене и толку, греота е веќе :D

    [​IMG]
     
    На MaggieTatum му/ѝ се допаѓа ова.
  5. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Мене многу ми се прави ќеиф што Џаред Лето зеде Оскар. Отсекогаш бил добар, но и не многу експониран.
     
    На Trnche и Hipster им се допаѓа ова.
  6. Budha

    Budha Активен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2014
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    21
    Леонардо ;( И таман помислив, ете човекот конечно ќе земе Оскар! А фаворит беше! Ајде, некоја наредна година.. Инаку, секоја и чест на Елен! :clap: Знае да направи шоу :) Жената е ѕвер.
    Никогаш нема да ми биде јасно зошто толку многу го исфорсираа Gravity, ама добро..
    Мило ми е за Кејт, а и филмот е преубав.
     
  7. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    http://vistina.mk/2014/03/05/poradi-adv ... -oskarite/

    Во некој паралелен универзум тоа изгледа, Џорџи имаше толку споредена, да не речам 15 минутна улога во Гравити ни за споредна улога не би можел да се номинира тек за главна.
    Македонски портали, и после очекувај нешто од нив.

    Го искинаа Лео, ама ја така добро се немам смеено не знам од кога :D
     
  8. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.805
    Допаѓања:
    65.523
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    :rofl: :rofl: Девојкава човече. :D
    Не знам како може вакви глупости да пишуваат, вистина портал, оф мори мајко. |(
    [​IMG] :inlove:
    :D
    [​IMG]
    Го утепаа начисто.
    [​IMG]
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  9. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    [​IMG]

    Абе и да не сакаш, невозможни се со шаливе :D.
     
    На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.
  10. CutieWithABeauty

    CutieWithABeauty Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2014
    Пораки:
    1.075
    Допаѓања:
    1.248
    Пол:
    Женски
    Офф леле тешко Леонардо..секоја година си мислиш Оскар ќе земи човекот..на крајот едниственон нешто што зема се овие шали..оф леле го жалам :wasntme: :rofl: