1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Оскари 2016

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од blackpanter, 4 декември 2015.

  1. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.300
    Допаѓања:
    28.805
    Пол:
    Женски
    Бри Ларсон блескаше, зрачеше со позитивна енергија. По Лео и Сем, за неа ми е најмило што го освои оскарот. Не знам дали видовте, постојано се смееше и кога излезе малиот Џејкоб на сцена стана и викаше. :D А и преубаво изгледаше, можеби најубаво од сите таму. Не знам дали го фативте моментот во бекстејџ кога врескаше со Еди Редмејн бидејќи добила оскар. Многу ми се слични двајцата бидејќи и тој така изреагира лани, дури скокаше на сцената. :D

    [​IMG]
     
    На theowndemon, Someonespecial, Marossa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Ane-Goki1

    Ane-Goki1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2013
    Пораки:
    2.307
    Допаѓања:
    29.033
    12801591_1043171629079275_5608726108520040325_n.jpg Се пресмеав :lol:
     
    На Mishela, tace73, theowndemon и 2 други им се допаѓа ова.
  3. allaround

    allaround Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    740
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    Според мене најинтересни оскари до сега до крај беше непредвидливо и неизвесно. И супер беше стајлингот скоро кај сите, јас пак воопшто не сакам кога се како фуфици накитени. Баш беа онака едноставни и нежни актерките.
     
  4. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Јас мислам дека е еден од полошите Оскари до сега, почнувајќи од лошиот избор на водител кој својот настап го сведе на 100% расистичко правејќи се дека е смешно тоа што го кажува, за да да се оправда кај своите зошто не го бојкотирал, па до кежуал стајлингот на црвениот тепих. Оскарите се едни од најелегантните настани и така треба да се облекуваат, раскошно и гламурозно.
     
    На LilacWine му/ѝ се допаѓа ова.
  5. allaround

    allaround Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    740
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    Точно дека треба да биде раскошно и гламурозно али некои години е претеран тие раскош.Сепак не е се до облеката , до наградите е и талентите на актерите/актерките.
    И исто не го оправдувам тоа што типката што доби оскар за најдобра костимографија што не и ракоплескаа бидејќи не била облечена според dress codot а она за облека се разбира 10 пати повеќе од сите нив во салата. Не е се до изгледот и до талентот е. И секако треба да има елегантност и префинетост ама во умерени цели како што беше оваа година, повеќето ми беа онака perfect. :)
     
  6. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    ^И јас сум прва за поопуштени комбинации,значи ненакитано со триста детали,ама да зрачат со елеганција и софистицираност.Сепак Оскарите се таква манифестација,што се подразбира тој дрес код.
    Не беше ферски што не и ракоплескаа на жената за најдобра костимографија,бидејќи сепак е огромен успех што добила Оскар и што створила специфични дизајни на костуми кои во нејзин случај,го прават филмот каков што е.
    Е сега,колку и да сакала да биде уникатна,можела да се облече соодветно за пригодата и пак да си го задржи стилот,а не со кожна јакна,какви сака кристали и да има.
     
  7. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    [​IMG]
    :hug:Честитки:hug:Леонардо:hug:ДиКаприо:hug:за:hug:добиениот:hug:Оскар:hug: