Оскари 2017

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од ice.princess, 24 јануари 2017.

 1. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.738
  Допаѓања:
  20.364
  Пол:
  Женски
  Јас го чекам моментот кога ќе лупне нешто, пошто секоја година има таков момент :D
   
  На Ketchup, Someonespecial, CrAzZyYy и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. CrAzZyYy

  CrAzZyYy Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2011
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  1.440
  Пол:
  Женски
  знам знам, за тоа се надоврзав, стужена ми е веќе
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.874
  Допаѓања:
  161.708
  Пол:
  Женски
  Ете зошто Ла ла ленд беше убавина! ^_^
  Here's to the ones who dream... :music: :inlove:

  Иначе и мене ми падна во очи стајлингот на Миланка, фустанот ко за на ред карпет ѝ е :lol:
   
 4. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.366
  Допаѓања:
  21.618
  Пол:
  Женски
  Абре ајде нека почнат вејќе еднаш ке заспијам |-)
   
 5. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.845
  Допаѓања:
  103.499
  Пол:
  Женски
  И јас ќе заспијам дур почне. :doh: City of stars ме наежи, ко што и кога го гледав филмот. Ама, Lion...;( ми идеше да го кренам тоа мало кускулче. Пател^_^ љубам му запчиња.:tmi: Ептем красен ми беше во филмот.:$(y)
   
  На duffi, Ketchup, boomsleng и 3 други им се допаѓа ова.
 6. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.366
  Допаѓања:
  21.618
  Пол:
  Женски
  Леле како ме освежува музикава од Ла ла ленд додека чекам да почнат оскариве :inlove:
  Ми го топи :l:
   
  На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.
 7. christinnn

  christinnn Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  1.911
  Допаѓања:
  15.897
  Пол:
  Женски
  Немам кафе да ме освежи, се осеќам како Том кога пробуваше да остани буден.Оскарите не се сеуште почнати а јас веќе папсав.Ама мора да се издржи, ако не кафе, имам чоколадо и торта до мене.:lol:
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 8. CrAzZyYy

  CrAzZyYy Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2011
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  1.440
  Пол:
  Женски
  еве ги првите фотографии што ги најдов
  Screenshot_2017-02-27-00-54-25.png Screenshot_2017-02-27-00-55-52.png Screenshot_2017-02-27-00-54-33.png Screenshot_2017-02-27-00-54-57.png Screenshot_2017-02-27-00-55-04.png Screenshot_2017-02-27-00-55-16.png Screenshot_2017-02-27-00-56-09.png
   
  На Ketchup, Someonespecial, donna.17 и 2 други им се допаѓа ова.
 9. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.738
  Допаѓања:
  20.364
  Пол:
  Женски
  Eве и од мене некои од првите looks
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  Инаку мене Emma Roberts до сега ми е прекрасна
  [​IMG]
   
  Последна измена: 27 февруари 2017
  На Ketchup, the.vampire.girl, k.frosina и 2 други им се допаѓа ова.
 10. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.938
  Допаѓања:
  77.161
  Пол:
  Женски
  Гарфилд остарен и ослабен, ќе размислам дали уште ми е симпатија.
   
 11. CrAzZyYy

  CrAzZyYy Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2011
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  1.440
  Пол:
  Женски
  еее многу погледавме, па и време за реклами дојде
   
  На sweet-cherry му/ѝ се допаѓа ова.
 12. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  4.988
  Пол:
  Женски
  Ovaa od John legend zena mu preubava e. I za obleka I faca I drzenje. Epten slatka e
   
  На zhap4e, oblace1, ludoto19 и 5 други им се допаѓа ова.
 13. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.738
  Допаѓања:
  20.364
  Пол:
  Женски
  Леле видете го малото од Lion, преслатко е.
  [​IMG]
  [​IMG]

  Еве уште looks
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  Последна измена: 27 февруари 2017
  На Emy867, JuLleE, Ketchup и 2 други им се допаѓа ова.
 14. krofnicka27

  krofnicka27 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  618
  Допаѓања:
  10.156
  Пол:
  Женски
  Ми ги читаш мислите, истово сакав да го напишам. Колку е само шармантна, жена на место :)
   
 15. P.S.love

  P.S.love Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  854
  Допаѓања:
  6.726
  Пол:
  Женски
  Се сложувам за Криси Тајген.Жената нема промашено ниедна креација досега.Совршена!(hollest) Ја обожавам :inlove:
   
  На zhap4e и oblace1 им се допаѓа ова.
 16. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.366
  Допаѓања:
  21.618
  Пол:
  Женски
  Џон и Криси се преслатки заедно срцки ми се :l:
  А ова малечково ке го изедам :hug::inlove:
   
  На krofnicka27 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Kohlensäure

  Kohlensäure Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2016
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  3.701
  Пол:
  Женски
  Пристигна и Ема :D
  C5ocPcXU0AANE8_.jpg
   
  На JuLleE, the.vampire.girl, zhap4e и 3 други им се допаѓа ова.
 18. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.207
  Допаѓања:
  41.273
  Криси е стварно многу слатка и убава секогаш преубаво облечена , али муж и у гз ја јаде, е каков газ има он тоа е веќе друга тема :D :D

  и Пријанка е убаа, ама само во фаца вечерва :D Од тоа на блиц шо го видов мене не ми се допадна фустанот нејзин, шо знам очекував повеќе.
  Малото од Лион преслатко, ама тие патичиња никако.. не му се уклапаат у аутфитот
   
  На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.874
  Допаѓања:
  161.708
  Пол:
  Женски
  Срце бе :sun:

  [​IMG]

  Џон Леџенд и жена му ми се прекрасен пар :inlove:

  [​IMG]
   
  На JuLleE, Ketchup, the.vampire.girl и 2 други им се допаѓа ова.
 20. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  823
  Допаѓања:
  3.522
  Пол:
  Женски
  Годинава ни еден филм немам гледано од номинираните, не се гордеам со тоа но немав време а и немаше добри торенти кога барав.
  Сакам само Viola Davis да земе оскар, гледам и фаворит е во својата категорија, ја обожавам жената заслужува.
  Криси преубава, нема утка кај неа. И Тараџи...сон.:inlove::inlove::inlove: