Оскари 2017

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од ice.princess, 24 јануари 2017.

 1. Kohlensäure

  Kohlensäure Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2016
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  3.701
  Пол:
  Женски
  Хахаха ... Дакота Џонсон искрено не ми се допаѓа воопшто ... C5oZqNlUoAAFLlM.jpg
   
  На christinnn, JuLleE, Ketchup и 4 други им се допаѓа ова.
 2. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.210
  Допаѓања:
  41.323
  ^ Она кога глуми поштена али... :D
  [​IMG]
   
  На Rose96, duffi, christinnn и 5 други им се допаѓа ова.
 3. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.753
  Допаѓања:
  20.504
  Пол:
  Женски
  И Dev Patel е со мајка му дојден, ептен се убави заедно:)
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  Последна измена: 27 февруари 2017
  На Ketchup, shz, zhap4e и 3 други им се допаѓа ова.
 4. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  3.536
  Пол:
  Женски
  Мене ми смета што ги преведува филмовите на македонски. Сигурно тоа е некое правило, со закон или нз. Некако по природно ми е да си ги кажува со оригинален наслов, така ги знаеме нели.
  tumblr_om0csiaYNg1rbr9w3o1_500.png
  Преубава. Бојата совршено и одговара. :inlove::inlove::inlove:
   
  На JuLleE и rhcpfan им се допаѓа ова.
 5. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.283
  Пол:
  Женски
  Ја конечно рајат до Миланкава годинава. Алелуја, не ја слушам кај шо тропа зелени и кај шо се рпави паметна псотојано. И да, конечно во нормално време ги пратам оскриве. Да не ви се наметнувам(се зафркавам :D ), ќе кажам само кои ми се предвидувањава мене за оскариве годинава и одам да плакнам очи јас хаха, со душа го чекам Гослинг, маченце е каде и да се појави, ќе го силував, мајке ми.
  Епа вака за наградиве:
  Најдобар филм: Мислам Moonlight си оди дома со наградата. Мене ми беше океј филмче, иако мислам дека и Lion ја залужува наградата, а можно е и La la land да изненади, сепак си стојам на горенаведеното.
  Најдобар режисер: Тука дефинитивно Damien Chazelle зема награда. Не знам оту сум толку сигурна, ама мислам дека тој си оди дома со статуетката, и мислам заслужено.
  Најдобар актер: Тука мислам дека ќе биде тесно помеѓу Casey Affleck и Denzel Washington. Ја би сакала Кејси да земи, можеби филмот ми беше монотон и досаден, ама глумана браво, ме изненади.
  Најдобра актерка: Тука Ема Стоун ми е фаворит. Си заслужува, многу добро изглуми и мислам да беше било која друга актерка, филмот немаше толку да ми се допадни. Не би се жалела и Натали да изненади, ама мислам Ема е тука.
  Најдобар актер во споредна: Тука ми е Dev Patel за Lion. Не знам Мајкл како изглумил, ама од ова шо го видов од Дев, фаворит ми е.
  Најдобра актерка во споредна: Viola Davis. Време е да ја надрадат женава. Мене за секоја номинација ми беше еден од фаворитите, а годинава мислам и се надевам зема оскар и таа.
  Најдобар анимиран: Zootopia. Толку. Повесело цртанче одамна немам гледано.
  Песна: City of stars. Иако јас сум повеќе за Audition(The Fools Who dream).
  Уживајте девојки, се литкаме за кратко.
  p.s. Ми недостасуваше коментирањето со вас и криво ми е што не ве дружам почесто. Поздрав до лудото, Мишела и кравче.
   
  Последна измена: 27 февруари 2017
  На kravce, JuLleE, ludoto19 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. LifeLove

  LifeLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  141
  Ako ne vi se slusa Milanka,pustete HRT1. Osven standarden komentator,ima i filmski kriticar. Bas se prijatni za slusanje (y)
  Latinicava od mobilen mi e.
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Kohlensäure

  Kohlensäure Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2016
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  3.701
  Пол:
  Женски
  :inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove: C5ogihlUwAAfqHU.jpg C5ogReAWUAQRec7.jpg
   

  Прикачени фајлови:

  На JuLleE, the.vampire.girl, Someonespecial и 3 други им се допаѓа ова.
 8. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  3.536
  Пол:
  Женски
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 9. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  8.100
  Колку се стари, обични, слаби и мали а кога ги гледаш на филм се комплексираш а уствари поубав од нив си.
   
  На zhap4e и Kohlensäure им се допаѓа ова.
 10. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.753
  Допаѓања:
  20.504
  Пол:
  Женски
  Мерил како и секогаш прекрасна!
  [​IMG]
  [​IMG]

  Еве ја и Еmma Watson
  [​IMG]
   
  На 1209, Ketchup, zhap4e и 4 други им се допаѓа ова.
 11. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.753
  Допаѓања:
  20.504
  Пол:
  Женски
  Наградава за костимографија изненади, браво, јас мислам дека е заслужена.
   
  На theowndemon и Kohlensäure им се допаѓа ова.
 12. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.210
  Допаѓања:
  41.323
  [​IMG] :makeup::makeup::ninja::dance::l::l::l::rock::smoke::sun:
  си го земаа оскарчето Јес јес
   
  На Kohlensäure, JuLleE, Mishela и 3 други им се допаѓа ова.
 13. Rirri

  Rirri Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2011
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  180
  Овие од автобусот дефинитивно знаеа дека идат на Оскари,воопшто не беа возбудени. Јас да бев ......
   
 14. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.210
  Допаѓања:
  41.323
  АХАХХАХААХ дешавката ме потсети на овој со мисиците[​IMG]
  Прво La la land го прогласија за најдобар филм, па искочи moonlight хахаах, утре ќе има мемиња :D

  едит веќе почнаа хахахаха
  [​IMG] [​IMG]
   
  Последна измена: 27 февруари 2017
  На sweet-cherry, smooch, Ketchup и 2 други им се допаѓа ова.
 15. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.849
  Допаѓања:
  103.580
  Пол:
  Женски
  "As the La La Land cast was celebrating, a stage hand in the wings said, "Oh ... Oh my god, he got the wrong envelope." They walked back and forth repeating it.
  ...
  Stage hands, actors, crew and journalists were stunned. Oscars Producer Michael De Luca was peering into his monitor, trying to figure it out. Champagne glasses sat on the table next to him. They had been poured moments earlier to celebrate a good show.

  The Academy doesn't know what went wrong. Stage Manager Gary Natoli came running past just now saying, "Warren is holding on to the envelope. He will not release it."

  When Kimmel returned from off stage De Luca told the show host, "Thanks for covering, man." And Kimmel responded, "Yea but no one is gong to remember that now. I don't know what happened. We will analyze every bit of it."

  Meanwhile John Legend mused, "One wishes it was the right card. One wishes."
  :rofl::rofl:
  LA Times

  И еден коментар има на истава страна... нешто во стил, и сега е време некој да ја земе картичката што вели: Кејси Афлек најдобар актер.:D:D(y)
   
  Последна измена: 27 февруари 2017
  На sweet-cherry, JuLleE, Ketchup и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.210
  Допаѓања:
  41.323
  ^ Битно му твитна на Трамп па и ти,

  Jimmy KimmelVerified account‏@jimmykimmel
  Hey @realDonaldTrump u up?

  8,130 replies2 26,187 retweets 410,414 likes
  Собра лајкој и ретвитови,  Не знам зашто не беше номинирана песнава за Оскари,лЕЛЕ Се што е поврзано со Зоотопија ми е врв, хаахах многу е убаво филмчето бе, Фроузен да јаде знаете што ухухух , не може ни да се рамни со ова филмче
  Ептен ми е драго оскарот шо си го зема уфуф, убавини.
   
  На zhap4e и Ketchup им се допаѓа ова.
 17. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.458
  Допаѓања:
  39.191
  Дечки јас каснам, ама за друг пат знајте дека на јутјуб секогаш има лајв за гледање.
  Best Picture - Moonlight? Искрено не очекував, иако не беше лош филмов.
  Lele Pons ко да знаела дека ќе се случи нешто вакво на оскарите. :lol:

  Видеово е од пред неколку месеци.
  За главни улоги мислам се знаеше дека ќе бидат Emma и Casey, за споредна мило ми е што ја зема Mahershala Ali, а Fences ќе го гледам деновиве, ме заинтересира улогата на Viola.
  Исто така и за Zootopia заслужено.
   
  На zhap4e и ludoto19 им се допаѓа ова.
 18. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.368
  Допаѓања:
  21.858
  Пол:
  Женски
  Горе долу заслужени оскариве. Ама овс беше интересно кога ја загрешија работава :D
  Искрено не очекував 'Moonlight' да биде прогласен за најдобар филм|( не ми се допадна воопшто.
  А и за Кејси Афлек.... Не бре не ми се свиѓа неговата глума :wasntme:
  За споредна машка улога немам ништо против што ја зема Mahershala Ali ама сепак фаворит ми беше Дев Пател (fingers)
  А за Зоотопиа заслужено (y)
  Мило ми е за Ема заслужено и нејзиното(y)
   
 19. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.916
  Допаѓања:
  162.094
  Пол:
  Женски
  Аууу, што сум пропуштила :rofl:

  [​IMG]
  [​IMG]

  И сериозно бе Lion ниеден Оскар не доби? :| Не е фер...
   
  На Ketchup, rhcpfan, ludoto19 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.210
  Допаѓања:
  41.323
  Леле стварно бе Лион ниеден Оскар.... Срамота :(
  Епа тоа беше дружбата Миланки :) следна средба ја закажуваме за Евровизија 2017 у мај :) ќе дискутираме и пукаме сеири на Европско тло :P
   
  На Mishela, Ketchup, sweet-cherry и 3 други им се допаѓа ова.