1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Оскари 2017

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од ice.princess, 24 јануари 2017.

 1. Jovanotti

  Jovanotti Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2016
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  321
  Пол:
  Машки
  Во Азија се снимаат барем 50 пати подобри филмови од ова холивудско ѓубре.

  [​IMG]

  Овој филм вреди за 15 холивудски филмови.

  Manchester by the sea? Што филм ќе беше ова? Досадни дијалози, 5 реченици во цел филм (тоа стана пракса што помалку реченици и тон досадна меланхолија толку повеќе филмот е #art#). Во рок од 10 секунди знаев што ќе се случува низ целиот филм. Тематика врз која се базирани илјадници досадни холивудски филмови. Среќа е што немаше урнебесни и кич секс сцени коишто што се обичај во Холивуд, затоа што веќе одамна нивните филмови се сведени на light еротика со дуплер глумици за да подобро се продаваат.

  Тоа што веќе одамна ми стана одвратно на Оскарите е куп политичка пропаганда и масонерија. Се е присутно освен тоа што е најважно, а тоа е филмската уметност.
   
  На PaLaVa и irrelevant им се допаѓа ова.
 2. Kohlensäure

  Kohlensäure Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2016
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  3.701
  Пол:
  Женски
  BEST PICTURE
  Moonlight-WINNER!

  ACTOR IN A LEADING ROLE
  Casey Affleck, Manchester by the Sea - WINNER!

  ACTRESS IN A LEADING ROLE
  Emma Stone,
  La La Land - WINNER!


  ACTOR IN A SUPPORTING ROLE
  Mahershala Ali, Moonlight - WINNER!

  ACTRESS IN A SUPPORTING ROLE

  Viola Davis, Fences - WINNER!


  ANIMATED FEATURE FILM
  Zootopia- WINNER!

  CINEMATOGRAPHY
  La La Land - WINNER!

  COSTUME DESIGN
  Fantastic Beasts and Where to Find Them - WINNER!


  DIRECTING
  La La Land - WINNER!

  DOCUMENTARY (FEATURE)
  O.J.: Made in America - WINNER!

  DOCUMENTARY (SHORT SUBJECT)
  The White Helmets - WINNER!

  FILM EDITING

  Hacksaw Ridge - WINNER!

  FOREIGN LANGUAGE FILM
  The Salesman - WINNER!


  MAKEUP AND HAIRSTYLING
  Suicide Squad - WINNER!

  MUSIC (ORIGINAL SCORE)
  La La Land - WINNER!

  MUSIC (ORIGINAL SONG)
  "City Of Stars"rom La La Land
  Music by Justin Hurwitz; Lyric by Benj Pasek and Justin Paul - WINNER!


  PRODUCTION DESIGN
  La La Land - WINNER!


  SHORT FILM (ANIMATED)

  Piper - WINNER!

  SHORT FILM (LIVE ACTION)

  Sing - WINNER!

  SOUND EDITING
  Arrival - WINNER!

  SOUND MIXING
  Hacksaw Ridge - WINNER!

  VISUAL EFFECTS
  The Jungle Book - WINNER!


  WRITING (ADAPTED SCREENPLAY)
  Moonlight - WINNER!


  WRITING (ORIGINAL SCREENPLAY)

  Manchester by the Sea- WINNER!
   
 3. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.369
  Пол:
  Женски
  И после во Македонија не биле организирани :wasntme: :rofl:
  Брука ме изеде колку се изругаа.... Туку знаев дека Moonlight ќе земат нешто, пошто се црнци плус геј, ама искрено не мислев за најдобар филм.
  Ако не им дадеа ништо одма ќе се вадеа со картата расизам и дискриминација и полова нееднаквост и се со ред...

  П. С. Златна бубамара е Оскари за сиромашни :angel: :lol:
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 4. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.371
  Допаѓања:
  21.906
  Пол:
  Женски
  Многу ми падна криво што Lion не зема ни еден оскар:o
  Филмов ми беше фаворит.. тоа е :D
   
  На the.vampire.girl, joy1, Ketchup и 2 други им се допаѓа ова.
 5. rhcpfan

  rhcpfan Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  1.026
  Гледав до 5:30, ми здосади и ете сум го пропуштила најинтересното :rofl::rofl:
  Го немам гледано Moonlight, но ќе го гледам и мило ми е што сепак тие земаа а не La la Land. Не ми се верува дека Lion не зеде ништо, не е фер навистина :u::u::u:
  Од сите актери на Кејси најдоа, браво бе :@:@
  За Ема и Вајола ми е баш мило, за Дев и Lion мислам дека нема да прежалам никогаш.

  Честитки до победниците :party::D:bow:
  ;[​IMG]

  И најдобрата реакција на грешката :rofl::rofl::rofl:
  [​IMG]
   
  На joy1, Ketchup, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Jovanotti

  Jovanotti Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2016
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  321
  Пол:
  Машки
  На Манаки се презентираат подобри филмови од овие холивудскиве. Чист маркетинг и моќна индустрија која може сето тоа да го пласира во светот, а филмови ко филмови се чист просек.
   
 7. PaLaVa

  PaLaVa Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  464
  Допаѓања:
  3.688
  Пол:
  Женски
  Каков epic fail беше ова... некои дури велат дека било намерно сценарио на продуцентите. Ама мислам дека не беше, пошто ќелавиот беше видно изнервиран, ќе ги потепаше сите на бина. :rofl:
  Мене ми е жал за двете екипи, едните се посрамотија, другите не му се израдуваа на оскарот.

  И што не кажавте порано за преносиве онлајн. Не ја можам Миланка, значи таман ќе почнеше Џими Кимел да кажува нешто интересно, оваа почнува да преведува што рекол некој претходно. Ај у три лепе, ништо не слушнав од неа... :@
   
  На Someonespecial и sweet-cherry им се допаѓа ова.
 8. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.775
  Допаѓања:
  20.648
  Пол:
  Женски
  ау каков скеч беше на крај:D
  мене не ме израдува победата на мунлајт па ќе се радувам на зоотопиа и двата оскарчиња на хаксав ридџ
   
 9. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.481
  Допаѓања:
  39.277
  Мене врв ми беше што режисерот(најверојатно :?:) и тој другиот се изнарадуваа, се изназаблагодарија на сите, поздравија жени, деца, роднини до седмо колено и на крај... I must to apologize. :wasntme:
   
 10. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.775
  Допаѓања:
  20.648
  Пол:
  Женски
  Aaaa се изнасмеав не можам :rofl:

  Hey "La La Land" remember when you gave us that fake happy ending and then took it away
  How's it feel

  Amazing ending. Wish that had happened on Election Day.

  In true form, La La Land only won Best Picture in a fantasy moment shared between former lovers imagining wistfully what might have been.

  [​IMG]
  meryl streep's face from that backstage #oscars feed when she realized what was happening with moonlight is hilarious

  Warren Beatty teaching us the valuable lesson that when something doesn't look right, don't say anything, just pass it on to the next person

  well at least for the rest of my life when i make a mistake i'll think "at least i didn't fuck up as hard as the 2017 oscars envelope guy"

  [​IMG]
  Warren Beatty looking at the card trying to figure out how Emma Stone could win Best Picture

  [​IMG]
  la la land: i’d like to than-
  moonlight:
  [​IMG]
   
  Последна измена: 27 февруари 2017
  На PaLaVa, rhcpfan и Someonespecial им се допаѓа ова.
 11. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.928
  Допаѓања:
  162.172
  Пол:
  Женски
  Ворен Бити стана новиот Стив Харви, а од моментов со Рајан Гослинг нов meme се роди :rofl:
  http://www.harpersbazaar.com/celebrity/latest/news/a20973/ryan-gosling-meme-2017-oscars/

  А баш синоќа си помислив дека нема да е интересно и со толку сеир, пошто немаше актер за кој толку се очекува конечно да добие Оскар како што беше лани со Лео :D
   
 12. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.481
  Допаѓања:
  39.277
  Скоро ич не сте коментирале за модата на црвениот тепих.
  Овие двајца не ми се нешто омилени, ама мора да признаам дека на вакви настани секогаш се појава. Совршен пар се.
  https://www.instagram.com/p/BRAZ8BSFshy/
  [​IMG]
  Други кои ми се допаѓаат како биле облечени се:
  Karlie Kloss
  [​IMG]
  Darby Stanchfield
  [​IMG]
  и најдобра Taraji Henson
  [​IMG]
   
  На the.vampire.girl, rhcpfan и joy1 им се допаѓа ова.
 13. Perfectgirl5

  Perfectgirl5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2015
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  985
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  женава ми е кралица :nod::rofl::rofl::rofl:
   
  На the.vampire.girl, rhcpfan, Ketchup и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.127
  Пол:
  Женски
  Можеби до последно се расправале каде да оди Оскарот. Режисерот на Ла ла ла :D, треба да го бојкотира Холивуд после ова.
   
 15. Crackps

  Crackps Нов член

  Се зачлени на:
  27 мај 2017
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
 16. Crackps

  Crackps Нов член

  Се зачлени на:
  27 мај 2017
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки