Оскари 2017

Дискусија во 'Канта' започната од Ketchup, 24 јануари 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.354
  Допаѓања:
  38.665
  Бидејќи гледам секоја година има посебна тема за оскарите, решив оваа година јас да ја направам.
  На 26ти Февруари ќе се одржат по 89ти пат, доделувањата на Academy Awards.
  Денеска излегоа номинациите:
  https://www.google.com/amp/s/amp.cn...-list/index.html?client=ms-android-tmobile-mk
  La La Land e највеќе номиниран. Пред некој ден го гледав филмов и мене не ме воодушеви нешто многу. Деновиве планирам да ги гледам и другите, па ќе споделам импрееси. :lol:
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.