1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ослаби 8кг за 8 дена

Дискусија во 'Диети' започната од love23, 13 декември 2010.

 1. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  910
  Еве ви брза диета од која сум презадоволна.
  1ден 1л Јогурт можете чај, кафе, сокови
  2ден 1кг варени компири можете чај, кафе, сокови
  3ден 1кг јаболки може чај, кафе, сокови
  4ден варено месо 400гр и салата
  5ден јадете колку сакате и што сакате
  Потоа повторете ја постапката од 4 дена уште еднаш и веднаш ќе имате резултати.
   
  На zhap4e, Ajshe@, Osamena devojka и 18 други им се допаѓа ова.
 2. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.693
  А може и ќе има резултати кога петтиот ден ќе внесеш бомба од калории во организмот.
  Крај краева, и да ослабеш три кила, кога ќе завршиш ќе се изнагнетеш и шест ќе качиш.
   
  На КикиМаус, medena123, PissedOff и 6 други им се допаѓа ова.
 3. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.412
  Oслаби 8кг за 8 дена, и 9от отиди во гроб.... :x :worried:
  Hе е здрава диетава...
   
  На Limpan, glisa, honest girl и 15 други им се допаѓа ова.
 4. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.693
  Сите вакви диети не се здрави.
  Диета е правилен и здрав начин на исхрана кој треба да се практикува постојано, а не гладување.
   
  На tiggyboy, КикиМаус, SV1911 и 3 други им се допаѓа ова.
 5. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.302
  Пол:
  Женски

  Диетава.....епа мене искрено кажано вака ми е нормалната исхрана...и си стојам во истата килажа...освен месо што не јадам :?:
   
  На Lalicka 2 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  392
  Ова не е во ред,на организмот му треба правилна исхрана постојано и не треба да се изгладнуваме.Тука ја правеме најголемата грешка и наместо да ослабиме ние ќе качиме некое кило плус.Мислам дека треба правилно да се распоредат оброците,да јадеме умерено и секако малку физичка активност нема лошо да дојде,ќе има далеку подобри резултати.
   
  На КикиМаус и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 7. Maturantka

  Maturantka Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  1
  дали килограмите се враќаат за брзо време?
   
 8. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  910
  Извинете не ви напишав дека диетата може да се држи еднаш во два месеца, доколку сакате да изгледате пред некој роденден, нова година или некоја свечаност може да ја направите бидејќи има резултати но по диетета треба да внимавате да не ги вратите килограмите кои ги изгубивте.
   
 9. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Hе ке можам да издржам ваква исхрана!кафе,чај,сокови :| A и многу кг се за една недела,да изгубиш :^)
   
 10. Regenbogen

  Regenbogen Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  171
  Пол:
  Женски
  Kako што рече Candy, јас така се хранам од минатиот декември па пака ништо...ова што го наталожив околу стомакот од бременоста никако да отиде а 5 кг се во прашање! ;(
   
 11. Sunday-Rose

  Sunday-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  123
  Пол:
  Женски
  Де4ки 8 кила за 8 дена никако ја знам овааа диета ми ја кажа една другарка ама воопшто не ми се допаѓа. Бидејќи најмногу што е дозволено и што е здраво да ослабиш во еден месец се 4-5кила и ништо повеќе, не си играјте со здравјето ве молам оти тие диети што се со изгладнување и со јадење само на еден вид храна не се здрави. Најдобро е да пробате со здрав режим на ихрана да го намалите внесувамњето на масти и се разбира зголемена физи4ка активност, и не заборавајте пијте многу многу вода тоа е многу важно и нормално трпение за се треба време не може тоа преку ноќ!
   
  На Liveurlife му/ѝ се допаѓа ова.
 12. unique.lady

  unique.lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  69
  немојте со диети кога ви се јаде јадете па не е смислено да бидеш како костур само кожа и коски :tmi:
   
  На Kameo му/ѝ се допаѓа ова.
 13. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.469
  Не е здрава диетава, ама морам да признаам дека два пати до сега ја искористив. Нагло се поправив 3 кг пред битен настан и ми требаше да ме собере во стариот фустан :$ Значи дефинитивно се слабее.
   
  На Ema.Sk, Extraordinary.girl и Ellena07 им се допаѓа ова.
 14. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  Лоша е диетава..како за 8 дена 8 кила ..???нее е нормално бре што ви е?? :fubar: Или како што вика лудото ослаби и отиди у гроб!!! :D
   
 15. M.a.r.i.l.y.n

  M.a.r.i.l.y.n Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  852
  Допаѓања:
  721
  Првиот ден 1л јогурт?! Па некој толку пие за еден оброк! Осеќам дека со диетава некој трајно ќе си го оштети желудникот, а и ќе ја ослабе крвта.
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Suri

  Suri Активен член

  Се зачлени на:
  20 март 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  Сакам да прашам дали без физички активности се постигнува ефектот за намалени 8кг
   
 17. Flower20

  Flower20 Нов член

  Се зачлени на:
  16 мај 2012
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  5
  Јас мислам дека не.А и никој да не се обидува со оваа диета бидејки не е добра,ке имате здраствени проблеми :)
   
 18. lepa.milena

  lepa.milena Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2011
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  160
  јас ја држев до вчера и ја издржав, иако понекогаш имав кризи и имаше видливи резултати... ама сега треба да внимавам да не си ги вратам килограмите... ако уште и физичка активност применував ќе папсав, ќе се онесвестев, покрај сите обврски и активности што ги имам... а олеснителна околност ми беше што може и сокови, па си правев сок со булет експресот што го имам од топ шоп, или си цедев портокал или лимон... не знам колку кила симнав, ама и мајка ми доста забележува, ми рече дека цело лице ми е намалено и облеката поширока... вчера ми беше последниот ден, а денес си јадев нормално, ама и малце зедов чоколадо, што ми е грешка... морам да внимавам да не си ги вратам килограмите, за жртвата од овие 8 дена да ми се исплати... инаку петтиот ден кога се јаде се што сакаме и колку сакаме, си јадев, ме фати и пролив, и мислам дека испразнив повеќе од себе отколку што сум изела... а нешто јадам, и одма во вц :D :emo: ... имав едно негативно искуство исто, што на утро на третиот ден во вториот циклус на еднаш ме фати несвестица некоја, изгледа дехидрирав, па изедов нешто повеќе од 1 кг јаболка (сепак јаболката содржат пектим што ги топи мастите и мислам дека е во ред, иако се работи за едно јаболко повеќе) :D.... и што е важно, многу вода да се пие ако некој планира да ја држи оваа диета, оти има да дехидрира... јас многу пиев и сокови природни домашни без засладувачи и на тој начин се заситував...
   
  На КикиМаус и Acka22 им се допаѓа ова.
 19. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.412
  и колку ослабе од диетава, баш ме интересира? :)
   
 20. lepa.milena

  lepa.milena Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2011
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  160
  не се мерев да видам колку кг точно, ама резултатите се видливи... двојната брадичка на лицето ми е намалена, салото на грбот, стомакот, облеката ми е поширока исто така... ама не се осудувам да се мерам никогаш :)