1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ослаби 8кг за 8 дена

Дискусија во 'Диети' започната од love23, 13 декември 2010.

  1. fima

    fima Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2012
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    12
    јас од вчера ја почнав диетава, би сакал да ве прашам за вашите резултати, колку ослабнавте? :)
     
  2. hubba.bubba

    hubba.bubba Активен член

    Се зачлени на:
    7 март 2012
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    3
    јад од денес, сега за сега добро е
     
  3. fs-fs-fs

    fs-fs-fs Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    809
    Допаѓања:
    800
    Пол:
    Женски
    sakam da ve prasham kako gi jadete kompirite, samo vareni so sol, ili moze i kjechap, ili mozebi kromitche???A pileshkoto, iskluchivo vareno?Zacineto?
     
  4. LavandaM

    LavandaM Активен член

    Се зачлени на:
    11 март 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    denes mi e 5 den na pauza sum,dietava ja izdrzav 4 dena plus vezbav orbitrek po 20 min. i od utre pak pocnuvam da ja drzam.sakam da vi kazam deka stvarno ima efekt za 4 dena od 59 na 55kg(ni samata nemozam da poveruvam)pa zatoa koj ima visok kg neka stisne zabi i neka ja drzi 4 dena se kratok period znaci ne e tolku tesko da se izdrzi...jas sum prezadovolnaa :clap:
     
    На Little.Star му/ѝ се допаѓа ова.
  5. LavandaM

    LavandaM Активен член

    Се зачлени на:
    11 март 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    kompirite i mesoto gi jadev zacineti so vegeta
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. femina.girl

    femina.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 април 2011
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    bi sakala da prasam za rezultati koj ja ima drzano dietava do kraj,btw jas sum 2ri den i odlicno se cuvstvuvam ;)
     
  7. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.485
    Пол:
    Женски
    Имате грешка во диетава
    Сок никако не смее да се пие. Сокот е исто толку калоричен како и јогуртот, па зошто да не се напиеш повеке јогурт место сок (ем нема да мешаш јаглехидрати и протеини). Јас ја знам диетава така да ни сок ни поголема количина јогурт, ништо повеке освен вода и кафе без шекер. Која е целта на целодневно изгладнување а да пиеш сок во кој има шеќер.

    Мајка ми и баба ми диетава ми ја имаат кажано одамна. Мајка ми ја држи така пред некоја свеченост ама само еден циклус. Никогаш немала некое пореметување од неа.Понекогаш место овошје си испива 1,5л сок (така и одговарало). Таа е околу 75 килограми па симнува 2-2,5 кила за еден циклус. Јас што сум 58, сигурно од 2 кг повеке нема да ослабам.

    А за тоа дали е здрава или не,далеку е поздрава од онаа со јаворов сируп или од апчињата за слабеење. Сепак оваа диета е за неколку килограми вишок, не да се заигра некој па 2 месеца да ја држи и тоа без паузи.Поздрава е и од мојот начин на исхранување во моментов
    =за доручек хамбургер со сосови и кока кола
    =за ручек ИСЧИСТИ ГО ФРИЖИДЕРОТ
    =за вечера сладолед колку што може поголем.

    Јас ја немам држено диетава, ке почнам од денес ама малку ке си ја модифиџирам. Наместо еден циклус ко мајка ми ке ја држам два, ама морам насабајле по нешто да каснувам (чинија супа, салата некоја и нешто друго некалорично). Јас ако не јадам насабајле не можам да функционирам. Плус ке си скокам јаже, и таман да ги снема тие 3-4 килограми што ме мачат цел живот.
     
  8. a.nuska

    a.nuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    65
    Сакам да ја почнам УН диетат ама прво оваја ќе ја пробам од утре имам 64 кила ќе ви пишам за осум дена ама да прашам за кафе како се пие јас без кафе не можам а без шеќер не можам да го пијам ај пишете ми како правите вие
     
  9. LadyyGaga

    LadyyGaga Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 мај 2012
    Пораки:
    235
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    јас денес ја почнав диетата, меѓутоа кога правев ручек денес, се заборавив и тап пробав ама ептен малку, да видам дали е погодено на сол :) :lol: се надевам дека тоа не е ништо страшно. Инаку испив помалку од литар јогурт и воопшто не почувствував глад. А сега се мавам во кревет зашто почнуе криза да ме фаќа за јадење:) :devil: . бтв. испив и околу 3 л. вода обична и 3 чаши зелен чај :) :clap:
     
  10. DeepBlue

    DeepBlue Популарен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    1.097
    лажги со опашки е ова... значи брзо слабеење нема односно може само водата од телото да ја изгубите што значи салото ке остане а башка и не е здраво
    исто така со гладување си го успорувате уште повеќе метаболизмот
    така да немојте да се лажете, отако ке прекинете со ова има поише да се поправите
     
  11. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045

    ии како издржуваш така да не се имзереш јас на секои 2 мин се мерам :worried:
     
  12. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.485
    Пол:
    Женски
    Па кило компир на ден и не е некое гладување. Уште и ако го распоредиш на повеке оброци ке биде добредојдено на метаболизмот. Не е губење вода бидејки вода внесуваш. Целта е да се внесе мало количество калории, и затоа не би ја препорачала на тие што работат физичка работа. А за брзо слабеење и јас се сложувам дека е невозможно, не знам како слабеат за 4 дена 4 кила ама секој организам си е различен.

    Инаку јас ја завршив диетава, ја држев два циклуса без прекин на 5от ден. Ете сум жива здрава, ми беше тежок само денот со јаболка. Не знам точно колку сум ослабната, се немам мерено, ама претпоставувам некаде околу 3-4 кг. Од денес ја почнувам пак.
     
    На Tanja03 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. a.nuska

    a.nuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    65
    здравоо јас ја почнав диетава денес ми е втор ден од вториот циклус не се имам мерено а денес не мозев да го изедам цел килограм компири ич не ми се јаде се навикнав уште два дена ќе се мерам па ќе пишам колку сум ослабела поззз
     
  14. Tanja03

    Tanja03 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Женски
    Ајде пиши ни резултати, јас денес ја почнав па да видиме до каде ќе стасам :D и колку ќе издржам... ;)
     
  15. LoveToTravel

    LoveToTravel Активен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    Moze nekoj da mi kaze do kade e so dietava i kolku ste oslabnale? Mene denes mi e vtor den, pocnav so 68 kg, a visoka sum 169. Prv pat ja drzam dietava i me interesira dali e uspeshna :D
     
  16. Tanja03

    Tanja03 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Женски
    Тешка е за држење фаќаат кризи ама има ефект кај мене за 7 дена - 3 кг. Само тешкото доаѓа дури сега е сега ќе видиме како ќе биде мора многу да внимавам на исхраната и знам дека ако не пазам дупло ќе ги вратам изгубените килограми. Само здравје ќе видиме како ќе оди.....:)
     
  17. LoveToTravel

    LoveToTravel Активен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    Ahm.. Jas porano ja drzev dietata so javorov sirup, oslabnav, ama ne mozam da se osudam pak da ja drzam, a ovaa mi e mnogu lesna i dobro mi odi. Kje vidime rezultati za 8 dena. A so ishranata jadi se samo vo umereni kolicini i pij povekje tecnosti, taka sigurno nema da gi vratis kg. :)
     
    На Tanja03 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. a.nuska

    a.nuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    65
    можи компирите пржени,не сите ама дел на пример после како за ручек...инаку ја имав почнато диетава ама ја прекинав е сега ќе ја издржам до крај почнав од вчера со 59 килограми за 4 дена ќе ви кажам...ај сега пишете ми за компирчинава
     
  19. Little.Star

    Little.Star Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 мај 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Da ve prasam dali stvarno ima rezultati od dietava posto jas sakam od utre da ja pocnam..?? A isto, sto najmnogu preporacuvate za petiot den :^) ?? Da zadrzam nekoj balans posto ako jadam kolku sto sakam i otide sve vo voda.. :D
     
  20. LoveToTravel

    LoveToTravel Активен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    Dietava ima rezultati definitivno vidlivi uste po 3ot den. Samo treba da se pridrzuvate. Za kompirite ne znam, bidejki jas gi jadev vareni, ne veruvam deka moze przeni bidejki toa ti se extra kalorii, a 1 kg kompiri duri i vareni se mnogu, ja ne uspevav celo kilo da izedam. Koj kje ja proba dietava sigurno nema da zazali.
    Petiot den sama kje vidis sto kje mozes da jades bidejki i zeludnikot nema da ti bide kako pred dietata i nema da mozes da jades kolicinski kako porano, pa duri ne i istite raboti, najdobro sama da si odlucis. :D