1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ослаби 8кг за 8 дена

Дискусија во 'Диети' започната од love23, 13 декември 2010.

  1. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.658
    Допаѓања:
    18.998
    Пол:
    Женски
    можеш подетално да ми објаснеш што е тоа ?
     
  2. martin01

    martin01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2012
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Машки
    denes ke ja napisam detalno dietata vo nova tema.
     
    На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
  3. CrazyOne

    CrazyOne Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    2.034
    Допаѓања:
    19.301
    Пол:
    Женски
    На zhap4e и SwanMay им се допаѓа ова.
  4. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    Ден 1 течности. 234678432 обид.
     
    На Justicija, lovestoneddd, Ema.Sk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    Фино мина. Кафе едно, 250мл какао без шекер, и испасирани две мали кисели jaболки со неколку jaтки ореви..разредени со малку млеко многу вода. Не многу вкусно ради водата али, оки. Се надевам утре па течности,али joгурт.
     
  6. martin01

    martin01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2012
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Машки
    kafeto ti e kako pre workout suplement. Druga dobivka nema. Dali koristis kalinki, cveklo, gjumbir vo prav, viramin c i suvi smokvi? :) ako ne koristis togas da probas :)
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  7. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    Гjумбир свеж jaдам наутро на гладно па пиjaм вода, па кафе. Ми треба кафето за мозоков повеке,одошто вежби..се дешава кафе по вежби да пиjaм:) какаото ми е ко храна. Цвекло може,да, али смокви брр :) не jадам. Ц витамин паметно. Ке си земам ради железото тнх.
     
    На martin01 и hermosa им се допаѓа ова.
  8. Ladu in pink

    Ladu in pink Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2018
    Пораки:
    301
    Допаѓања:
    1.451
    Пол:
    Женски
    Мене ова ми нема смисла:wasntme:мислам пет дена не јадеш скоро ништо и после шестиот јади што сакаш(facepalm)и кога ќе ја завршите диетата и ќе почнете нормално да јадете килограмите ќе ви се вратат а може и 2-3 килца повеќе и оп од утре пак на диета:fubar:.Не си го расипувајте желудникот а и организмот со вакви диети поарно почнете некоја диета која е здрава и има доволно храна и иако трае повеќе време ќе имате подобри резултати(инаку и јас пробував вакви диети 8 кг за осум дена или 15 кг за 15 дена...)Ова е мое мислење може кај други ќе има поразлични резултати:)
     
    На theowndemon, BlackNight и SwanMay им се допаѓа ова.
  9. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    Еден течен ден и одма се осека раздвижен цел организам. Му текнува дека од почеток на месецов секоj ден се вежба, се броjaт калории, бира и пребира што се jaде и дека рвдно е да премине у фаза топенje, не само да се зацврсуваат мускулите а издуениот стомак и половина да си седат исти.
    Сличен ден ко вчера, али jогурт основа. Може да избегнам jаболки, пошто 1ден е овошен цел...ке ми се одjaдат до тогаш. Вечер на рапорт. Сеа workout. ]:)
     
    На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
  10. BlackNight

    BlackNight Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2016
    Пораки:
    1.184
    Допаѓања:
    5.299
    Пол:
    Женски

    Имаш право, ќе се забави метаболизмот на овој начин. Многу, многу подобри се УН или 5:2, отколку оваа или било која диета што води кон брзо слабеење.
     
    На Ladu in pink му/ѝ се допаѓа ова.
  11. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    Течности, демек, ден 2... мада има фора дур се легне али, не верувам дека ќе се разјадам допрва.
    Јогурт nope, душата не сакаше ни да помириса, па, повторно млеко али во комбинација со две праски и неколку јатки испасирано. Пред спање истото. Друго, моркови два и малку краставичка. Доста за денес. Ден на компирот утре,мислам. Can't wait. :clap:
     
  12. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    Пред спиенje само чаша joгурт, без овошje бидна вчера. Се гордеам со себе :)))))) Супер се осекам, посупер и од вчера. Продолжува раздвиженоста на телово. Спласнува стомакот. Се гледа половината :D гледам и дека по некое време ке треба ден за стомачни да издвоjaм, за да се спастри асално (не сикс пек да имам).
    ден три.. Компири варени, главно. И цвекло и морков ке вметнам. Утро..со кафе и круша почнато.
     
    На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
  13. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    Два компири, три бабачко моркови, сварени во солена вода, испасирани со вода (пире) и лажица плус jaболков оцет. Преминав у беjби кашички :))))))
    Цвекло...друг ден. Истово ручано, веке вечерано..затварам куjна. :) Молим лепо.
    Али, денот минат без вежби :( оти од рано излезена и цел ден по сонцето..oдма би заспала, сега. Утре ке му извадам душа на паразитсково салце ]:)
     
  14. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    Ден 4 - jaболки.
    Нема потреба толку строго. Сличен ке ми е ко 1 и 2, али повеке овошje (динja, jaболки..можда и некои од фамилиjaта црвени и киселкасти), млеко, малку ореви...моркови за мезе..
     
  15. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    Требаше да го исфрлам вчерашниот ден, директ да преминам на протеинскиот, ко шо и мислев да направам, пошто, со два течни денови (млеко+овошje) и еден со варени компири и моркови, телово веке се испости доволно и вчера му требаше нешто по..содржаjно, не каша оф овошje, млеко и ореви. Се издржа али, со плус у мени пинджур од печени пиперки, свежи домати и лук, што ич не беше доволно. Ама ич:) како и да е....
    Ден 5 - месо или протеински. Ке се вртам околу jajца, пилешко и плус домати, пиперки, модар патлиджан, тиквички...печени-варени...без масло.
    Телово се мрдна од мртва точка. Хепи.
     
    На Bridget му/ѝ се допаѓа ова.
  16. martin01

    martin01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2012
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Машки
    vo sekoja dita treba da ima proteini sekoj den. Hidratite treba da gi rotiras a ne proteinite.
    So ova dieta so ja drzis samo go zabavuvas metabolizmo posto naglo gi namalvas hidratite, teloto pocnuva da skladira rezervi i fakticki stojs vo mesto. Kade ti se zdravite masti kako cija seme, leneno seme, suva papaja, fstak, kikiri, orev, zolcka od jajce, masti od meso, ribino maslo omega 3,6,9. treba samo da napravis nekon izmeni, ostanatato e ok.
     
    На SwanMay и zhap4e им се допаѓа ова.
  17. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    Орев секоj ден се jaде,баш заради тоа,плус сусам,али, тоа не е тоа. вчера требаше основа да ми е главно протеинска или мешунки. А, папаи, чиa...ни у нормални денови не конзумирам ниту би. :))))
    У нормални денови не jaдам месо и jajца секоj ден. Месо особено помалку. Али сум манджа човек. Петокот го минав без гравче да речеме. Саботата па без сериозна храна коja те држи сит:) Скроз ок е диетата, али не е нешто што тераш долго, и не после три дена онакви ко моите, да имаш па овошен ден со млеко и ореви. Ok е да се прочистиш. Али, Мислам на лека, на гравче, ориз варен, турлитава. :) Ова шо денес го jaдам, требаше вчера.
    Али мина, се истера. Магарешки инает. Утре али манджа ке се срка, можда и денес :)))) сеа сум хепи со печените пиперки и jajце. Не ме чепкаj :)) не сум више гладна, неjку никого да jaдам.
     
    На SwanMay и martin01 им се допаѓа ова.
  18. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    Ден 6 - фиеста. И од се' шо може да се јаде мене само на солена пилешка супа ми текнува и црно лепче со путерче :| ова дефинитивно ќе биде, друго не знам. Се мислев туна дал али...со сила ќе треба да ја јадам.
    Вчера дури и не вечерав оти не ми се јадеше :) Место пилешко, модри патлиџани и тиквички...за ручек, јогурт+фритата си направив со варен компир, моркови, печени пиперки и јајце.
    Телово :clap::dance:
     
  19. A N A

    A N A Активен член

    Се зачлени на:
    19 август 2018
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    здраво феминки како сте?јас ви сум нова во групата па според темата дали откривте диета со која навистина се слабее за 8 дена 8 кг?поздрав
     
  20. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    Ден 7, повторување од ден 1 би требало да ми е или, течности - млеко, јогурт со овошје плус јатки.
    Вчера беше пилешка супа со плус морков во неа и мрвката што требаше да ја јадам завчера а не ја јадев оти само јајца од протеини и ореви јадев :)

    Вчера, целосно мени
    утро: диња, ужина ореви и млеко една чаша.
    ручек: пилешка супа од кесичка со плус морков, пилешки стек варено и две кришки кобајаги црн леб.
    вечера: какао 1 чаша, цвекло и јогурт.
     
    На SwanMay му/ѝ се допаѓа ова.