Ослаби 8кг за 8 дена

Дискусија во 'Диети' започната од love23, 13 декември 2010.

 1. vectra20

  vectra20 Активен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2018
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  108
  Овошјето се заменува со зеленчук и се додава физичка активност за да се присили телото да почни да ги троши залихите фактички телесните масти да ги претвора во енергиа. Значи мора да трошиш повеќе одколку што внесуваш.:sweat:
  Џабе диета ако невежбаш. Една година е потребно за да се скинат барем 10кг.
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  3.198
  Допаѓања:
  21.115
  Ако не си имала циклус значи многу си скратила здрави масти и протеини што не би требало да биде последица од кратење на благото, лебот и транс мастите.
  Јас баш така ослабев и иако имам уште за слабеење, гледам дека сега не се поправам толку лесно како порано. А во периоди кога не јадам доволно или сум под стрес, ќе се зарадувам дека сум ослабела уште за после за 2 дена да се вратат.
  Поентата ми беше дека сѐ што е брзо не е добро од диети. Тие 8 кила е здраво да се симнат за барем 2 месеци.
  Овошје, зеленчук, јајца, месо и млечни во умерени количини не би требало да дебелее освен ако има некој здравствен проблем.
   
  На Amellie13 и vectra20 им се допаѓа ова.
 3. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.177
  Допаѓања:
  12.657
  Пол:
  Женски
  Напротив јадев повеке протеинска храна бидејки месото ми дава повеке енергија , исто така јаболка и сл . ,како што кажав дека со оваа диета никој не изгубил 8кг туку помалку (вклучувајки ме и мене)
  И ако некоја има многу вишак на пр 100кг , нормално е 8 кг да ослабе во еден месец , бидејки покрупните побрзо слабеат бидејки имаат мн за слабеење
   
  На Animali и vectra20 им се допаѓа ова.
 4. taznata :(

  taznata :( Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2016
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  68
  Пол:
  Женски
  Дали може без месо да ја држам оваа диета заради тоа што сум Вегетеријанец, исто не сакам ни соја, каква замена за месото четвртиот ден би можела а ефектот да е ист?:)
   
 5. Alpha010

  Alpha010 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2018
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  208
  Пол:
  Машки
  Па нели диетата е 8кг за 8 дена?
  Какви 20кг сега?

  Второ, пристапот да се отфрлат леб, тестенини и такви работи што се сметаат за штетни е многу грешна.

  Битен е енергетскиот внес, точно е дека секоја храна предизвикува различен инсулински скок во крвта и треба да се внимава но на крајот на денот е битно KCAL IN / OUT.

  Биди во калориски дефицит = губење килажа. Небитно дали сите калории ти се од леб се додека си во дефицит.
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.177
  Допаѓања:
  12.657
  Пол:
  Женски
  Па ја држам подолг период затоа минус 20 кг ...околу два месеци ..

  И дај престанете да тупате едно исто ,пишано е многу пати низ темава дека никој не ослабнал 8 кг за 8 дена ,дури ни јас што имам мн вишак
   
  На kikikikirika, Adriana.O, ALISA0000 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Alpha010

  Alpha010 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2018
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  208
  Пол:
  Машки
  Човек совет ви дава, таја престанете да тупате едно исто...

  Океј, среќно :)
   
  На Amellie13 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.177
  Допаѓања:
  12.657
  Пол:
  Женски
  Па немате доволно читано низ темава
   
  На Alpha010 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.988
  Допаѓања:
  94.968
  Пол:
  Женски
  Назад на најдоброто испостување на чваркиве за мене. Треба да видам и некои видеа со вежби за луѓе со повредени колена..или ќе бидат вежби или ќе биде само пешачење.

  Ден 1 - течен. Таков и ќе остане цел ден. Ќе се проба и утре исто да е течен, стандард два дена малку шок за апетитот да спласне и да свикне телово на помалку храна. Треба да си најдам некои мотиватори луѓе за да се одржам подолго и да се вратам во нормална после многу, претерано долго време.
   
  На ALISA0000, boomsleng и Justicija им се допаѓа ова.
 10. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.988
  Допаѓања:
  94.968
  Пол:
  Женски
  Вчера, ден 2...сепак прописно се истера со варени компири, не го направив течен ден.
  Денес, ден 3...јаболки да си купам.
   
  На boomsleng му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.177
  Допаѓања:
  12.657
  Пол:
  Женски
  @zhap4e јас и ти скиснавме на темава :D
  Од утре ја почнувам пак ... но не се вагам овој пат
   
  На zhap4e и ALISA0000 им се допаѓа ова.
 12. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.988
  Допаѓања:
  94.968
  Пол:
  Женски
  Уште е денес изгледа:)))))))))) Еден ден ми се чини ко десет да е. Све ми е споено.
  Јаболки не купив, имам само еден портокал кој уште го немам изљуштено, ништо немам каснато освен кафе и немав време денеска за јадење, а не се ни осеќам гладна пошо сум под стрес и притисок. Ќе се држам до овошје, евентуално некоја јатка ко оревче ама тешко.

  @Justicija скиснавме богами. Бар да заличев на човек ама никако да се вратам у форма и да заличам на нешто. :D Ајде бејби. Дај да се мотивираме и спастриме, аман. :)
   
  На Justicija и ALISA0000 им се допаѓа ова.
 13. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.988
  Допаѓања:
  94.968
  Пол:
  Женски
  Ден 4.. варено месо и марула :mm: се држиме^_^
   
 14. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.988
  Допаѓања:
  94.968
  Пол:
  Женски
  Ден 5..шо сакам...варени компири и марулка:))) ок се држиме. ^_^
   
 15. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.988
  Допаѓања:
  94.968
  Пол:
  Женски
  Викендот беше што сакам, али ограничено, без многу забегување.
  Ден 8...јогурт, течности.
   
 16. Lea.Messi

  Lea.Messi Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  1.441

  Ја заврши диетата нели?
  Колку си минус?
  Ми треба брз ефект па ме интересира дали и колку има
   
  На zhap4e и ludamaja10 им се допаѓа ова.
 17. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.988
  Допаѓања:
  94.968
  Пол:
  Женски
  чим ме снема од тука, рачунај и мотивацијата отишла јабана:)) 8 не ќе симнеш, толку да знаеш. За успешна е. Друго е што јас не можам да истерам пошто сум под стрес и ред други работи.
   
 18. eminik

  eminik Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  67
  Пол:
  Женски
  прв ден 2 канчиња кисело млеко, со мала грешка што каснав стек пошто стомакот ми правеше револуција....
   
 19. Tw<3

  Tw<3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2016
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  Девојки, да не има некоја да ме дружи од утрее?
   
 20. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.177
  Допаѓања:
  12.657
  Пол:
  Женски
  Има некој за заедно да почниме ?
   
  На marlonbrando69 му/ѝ се допаѓа ова.