1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ослаби 8кг за 8 дена

Дискусија во 'Диети' започната од love23, 13 декември 2010.

  1. a.nuska

    a.nuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    65
    женски за 4 дена -2 килограми добро е задоволна сум
     
  2. Little.Star

    Little.Star Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 мај 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Fala tii eve denes mi e prviot den jogurt obozavam!! :D Ajde so srekja na site :rock: :D
     
    На LoveToTravel му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Little.Star

    Little.Star Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 мај 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Dali moze so kompricinjata salata da se jade?? Posto ja izedov malce krastavicka.. :/
     
  4. la.lori

    la.lori Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2012
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    6
    денес и мене ми е ден со компири држам дитеа како оваа само на др начин се распоредени.знам дека компирот требе да биде варен и во мојта пише де ка требе да биде без сол и да не мешам нисто др така да мислам дека не треба слата.
     
  5. indian

    indian Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    5
    4 den mozi makaroni da se jadi tri cinii so salata ?
     
  6. sigurnost

    sigurnost Активен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    1
    Сигурен сум дека пред да се објават било какви совети , направени се детални истражувања, но сепак мислам дека акционен план за секоја индивидуа посебно е потребно да се направи , според својата ДНК , за било каков животен стил, вежбање и режим на исхрана да биде добар и ефектен за здраво тело и дух. Затоа можете и вие да направите свој ДНК тест и да добиете свој личен режим на исхрана . http://smartdna.gr/5ABAB2CE.mk.aspx . Со тоа би се решиле сите Ваши дилеми за правилни диети и животен стил .
     
    На petre.petreski му/ѝ се допаѓа ова.
  7. edani

    edani Активен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Јас сеа сум на диета ова ми е 4 ден и диетава е многу добра затоа што јадам неограничено од тоа што ми е дозволено чуствувам разлика почнаа дури и стрии да ми се појавуваат , диетава е со негативни калории но и почнав да бројам колку калории внесувам ,по 15 мин вежбање и половина час пешачење .Мислам дека имам ослабено 3 кг а не се чуствувам истоштена. Диетава гарантира 20 кг за 20 дена што е одлично,читав по форумиве и дека многу ефикасна и дека нема јо-јо ефект доколку внесувате доволно калории...
     
  8. Candice.S

    Candice.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    161
    како издржувате цел ден само со 1л јогурт? сакам да ја почнам само првиот ден ме кочи
     
    На petre.petreski му/ѝ се допаѓа ова.
  9. indian

    indian Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    5

    Ke izdrzis se izdrzuva ;)
     
  10. Palchica

    Palchica Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2012
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    90
    Јас сум страшно против ригорозни диети. Не е нормално да се ослабне толку многу за толку кратко време. Јас сум за: пиење многу вода, внесување многу овошје и зеленчук, исфрлање на леб и пржена храна и за добра комбинација на намирниците. Со ваква исхрана може се слабее побавно, но резултатите се загарантирани и не ослабнува организмот и имунитетот, а и се избегнува јојо ефект. Само ова, друго све сум против.
     
    На petre.petreski му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Кога се губат толку килограби за кратко време,тие подоцна се враќаат(јојо-ефект) :!:
    Затоа подобро е вежбање секој ден или неколку денови во неделата и здраво хранење :!:
     
    На anabel-a му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Bad-Mina

    Bad-Mina Активен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2012
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    0
    И јас мислам дека диетиве не се добри,особено ваквите тој ден јади тоа и тоа во толкуу и толку часот...типот на ваквите диети не е добар
     
  13. petre.petreski

    petre.petreski Активен член

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    се изначитав за диетиве и многу од нив ги имам пробано и ништо н а крај. дури и тоа со исфрлање на лебот и благото не ми помогна, ма ништо. два залага ке каснам , и се се лепи на мене . не знам веќе што да правам. обично по форумиве се жени, ама кој си има мака не бира машки женски форум. едино таму погоре некој коментираше за ДНК тестови , уште тоа не сум пробал. Ама толку сум очаен што изгледа тоа ќе ми биде задња шанса. Сигурно нешто не е во ред со мене.
     
  14. ribce27

    ribce27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2011
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    54
    po katastrofalna dieta ne sum procitala haha kako moze cel den da si samo na kafe ,caj ili jogurt?prvo nutricionisticki e ne pravilno,ne vnesubas nisto sto mu e potrebno na organizmot a posle normalno ke se zdebelis ko ke pocnis da jades kako pregladnata :)
     
  15. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Не е можно 8 кила да ослабеш за една недела, дури и ништо да не јадеш цела недела.
    Не се залажувајте и почнете да се грижите за вашето тело.
     
  16. tatjanasakalieva

    tatjanasakalieva Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2012
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    832
    една братучетка држеше диета и ослабна многу килограми за малку време но за жал после диетата здебели многу повеќе .Ја држеше диетата бидејќи таа е веќе 7 години во брак и со сопругот немаат деца и докторот и рекол дека требала да ослабне и таа барала диети на интернет.Но сега е многу дебела .Јас колку што имам слушано само една диета била на место и била доста здрава онаа со распоред на јадењето и со големи количини на течности .А дека некој ке симне 8 кг за 8 дена верувам дека ек симне но дека не е здраво не е навистина .Јас мислам дека појадокот и ручекон никој не треба да ги брои залаците а за вечера една часа сок или чај или млеко :)
     
    На katejanevska му/ѝ се допаѓа ова.
  17. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Moжно е , јас имам симнато 10 за една недела и не ми се вратија , ниту ми се поремети крвната слика .
     
  18. Felicia

    Felicia Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2012
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    56
    Може некој од оние што ја држеле диетава да ми каже дали смее вториот ден со варените компири да се јаде + салата (кромид и патлиџан)?
     
  19. sunfemina

    sunfemina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    843
    Jaдеше нешто воопшто штом си успеала за 7 дена да симнеш неверојатни 10 кила? Мислам дека и со 100% гладување вакво нешто е тешко да се постигне но... :o Како и секогаш за вакви неверојатни работи велам прво да видам, па ќе верувам. На муабет, не ;)
     
  20. Ema.Sk

    Ema.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    1.311
    Допаѓања:
    4.758
    Прв ден ми е, си испив јогурт две чаши до сеа. :D
    Имам 67 ќе ви пишам за 8 дена што сум направила. Напоредно вртам орбитрек саат време.
    Знам дека е штетно тоа за мојот организам али мој избор.
    Неможам веќе со спори диети, не функционираат кај мене. Мајка ми е пресреќна откако ја држи УН диетата. Јас почнав исто со неа ама немаше кај мене резултати. НИКАКВИ!
    Дефинитивно таа диета е за подебелки, за повеќе килограми што треба да симнат. Мене не ми делува!
    Медицинската диета исто така е брза диета и кога ја искомбинирав со орбитрек супер ми беше!
    Ајде со среќа на сите што ја држат или се решиле да ја држат. Ќе ни треба :rofl: