Ослаби 8кг за 8 дена

Дискусија во 'Диети' започната од love23, 13 декември 2010.

 1. (:strawberry:)

  (:strawberry:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  805
  Јас сум денес прв ден.
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.176
  Допаѓања:
  12.669
  Пол:
  Женски
  Го издржа?
   
 3. (:strawberry:)

  (:strawberry:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  805
  Издржувам , испив само една чаша јогурт и неколку од оние бони топ , се прелажав
   
 4. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.176
  Допаѓања:
  12.669
  Пол:
  Женски
  Легни си порано да не те фати криза
   
 5. (:strawberry:)

  (:strawberry:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  805
  веќе ја уништив диетата , од утре ама сериозно , се нервирам вака
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.176
  Допаѓања:
  12.669
  Пол:
  Женски
  Од утре почнувам и јас
   
 7. (:strawberry:)

  (:strawberry:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  805
  ајде заедно , ќе си се бодриме
   
 8. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  7.504

  Систер, почна ли со диетава и како ти оди ?

  Види експериментирај на тебе ако има ефект, па пиши за да видам дали ќе успеам да го намалам стомакот или ќе ми треба повеке сексуални активности за согорување калории :lol:
   
  На jasbi му/ѝ се допаѓа ова.
 9. (:strawberry:)

  (:strawberry:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  805
  Кај мене немаше голем ефект , 1 кг а се придржував максимално , сега секој организам е различен можеби кај тебе друго ќе биде. Во секој случај се изгладнував за речиси џабе.
   
  На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.176
  Допаѓања:
  12.669
  Пол:
  Женски
  Јасс дури сега видов (facepalm)
  Ништо од диетата ..
   
 11. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.176
  Допаѓања:
  12.669
  Пол:
  Женски
  Куд да кренем теби се врачам поново :D
  Зоштоо само оваа диета ми одговара?
  Само со оваа слабеам ..знам дека е хард но морам да ја држам одново , се мислам дали од денес или од утре да ја почнам :wasntme:
   
 12. Angie1432

  Angie1432 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  3.721
  Пол:
  Женски
  Ќе ја држиш и ќе ослабеш малку и после што? Пак ќе се здебелиш, па пак ќе ја држиш и во круг постојано.Добронамерен совет е ова, не вредат вакви диети.
   
  Последна измена: 24 мај 2020
 13. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.176
  Допаѓања:
  12.669
  Пол:
  Женски
  Во ред сево ова ,ама јас и со Ун ги имам вратено кг ....мислам ако немаме усул после секоја диета ке се враќаат кг
   
  На Bebulleee му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Angie1432

  Angie1432 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  3.721
  Пол:
  Женски
  Па тоа и ми е поентата, ни една диета не функционира.Целосна промена во исхраната е тоа кое што останува за долг период, и не е само за слабеење туку и за здравје.
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Lady Maria

  Lady Maria Активен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2020
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  301
  Пол:
  Женски
  @Justicija да не сакаш друштво за диетава?
   
 16. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.176
  Допаѓања:
  12.669
  Пол:
  Женски
  Ама од кога си во план да почнеш?
   
 17. Lady Maria

  Lady Maria Активен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2020
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  301
  Пол:
  Женски
  Утре ти?
   
 18. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.176
  Допаѓања:
  12.669
  Пол:
  Женски
  Па да ...
  Јогурт утре ?? Почнуваме?
   
 19. Lady Maria

  Lady Maria Активен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2020
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  301
  Пол:
  Женски
  Да....со лесно и со среќа.
  Како што сфатив треба цел ден само јогурт и незасладени кафе сок чај ?
   
 20. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.176
  Допаѓања:
  12.669
  Пол:
  Женски
  Да
  Ке ја држеш ти?