Оставинска постапка

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Duomna, 21 декември 2016.

 1. Duomna

  Duomna Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2016
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  Ајде луѓе помош... пред еден месец ненадејно почина татко ми ...и сега според процедура треба оставинска постапка... наследници сме јас, мајка ми и брат ми (кој е лице со посебни потреби сместен во дом на кој месечно му плаќаме сместување). Сега ми бараат дел и за него и покрај тоа што му е одземена деловната способност и има законски старател... фала