1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Оставинска постапка

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Duomna, 21 декември 2016.

 1. Duomna

  Duomna Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2016
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  Ајде луѓе помош... пред еден месец ненадејно почина татко ми ...и сега според процедура треба оставинска постапка... наследници сме јас, мајка ми и брат ми (кој е лице со посебни потреби сместен во дом на кој месечно му плаќаме сместување). Сега ми бараат дел и за него и покрај тоа што му е одземена деловната способност и има законски старател... фала