1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Останаа ли машки во Скопјево?

Дискусија во 'Сингл' започната од Trendafilka, 19 февруари 2010.

 1. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Значи вака, мојот т.е. нашиот проблем, на мене и моите другарки е што не можеме да си најдеме дечковци! Од дома ни викаат дека многу сме биле пребирливи. Тоа не е точно, се смеевме пред некој ден и рековме дека критериумите ни се дотолку смалени што ако има коса и нема пивски стомак веќе има + :lol:
  Сега сериозно, имам чувство дека не останаа мажи во Скопјево. Ќе си речете девојко можда си ружна, гроб, можда замараш, одвратна си, спонзоруша си. Ќе речам дека секојдневно гледам искрено грди девојки, мрсни, никакви, натурални суштества што влечат секоја некој покрај себе. Ајде што се грдички - па се и намуртени и прости, не знаат да врзат две реченици. Па ако е дечкото убав - ти доаѓа да збеснеш! Значи, не сум материјалистка, научив да правам компромиси, не сум опсесивна, да го следам, манијачно да му звонам, љубоморна упте помалку, се во граници на нормалата. Ама што вреди кога во овој град сите се ненормални! Се живо зјапа во малолетнички, налицкани како елкици, никој никому не приоѓа прв (зборам за машките тука), се срамат, ги мрзи, повеќе би отишле на баскет и во кладилница отколку да повикаат некоја девојка на кафе. Со некои исклучоци. Знаете каде има такви исклучоци, или јас полека да се пакувам и да ме нема од тука? Не можам да издржам повеќе ниту една семејна собиранка на која сите доаѓаат како клонирани парови, а јас сама и стандардното : "Немаш дечко?" - Оооф, ќе си најдеш и тоа тапшањето по рамо. Не ми треба мене за маж, ме интересира општо зошто толку девојки имаат проблем да си најдат дечковци???
   
  На marionce, Βικτωρία, goranmace и 24 други им се допаѓа ова.
 2. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Хаха темава ти е топ, и јас сакав да ја отпочнам ама не знаев како да ја наречам, ете ми помогна фала ти. Трендафилче ...и јас се прашувам истото ?!?
   
  На marionce, sladok-bitola, leonid26 и 3 други им се допаѓа ова.
 3. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Фала. :) Имам минимум 7-8 другарки, сите убавки, фини, не се глупави, далеку било, и сите се single. Не е можно секоја од нас да има мана, а верувам има уште многу. Не ми е јасно, пропуштам ли јас нешто во овој град? Каде да ги бараме машките? Освен во Grand i ex Arena, тоа... не го можам.... :lol: не е мој стил едноставно :roll:
   
  На inmate1807 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Излагаш у град и све машко друштво посебно, посебно женски ретко ретко измешани, никој на никого не се пушта, па си набиваш комплекси човече, као ти шо викаш,чекај бе шо ми фали :? ...или пак ти се пушта со непристоен предлог...значи многу непристоен :twisted: несериозни такви само авантури ги интересираат, каваљери ... :? ма ни к од тоа. А за тие простите девојки сум приметила како све ''типци на место'' водат :? да не доаѓаме пак до непишаното правило-дека мажите се плашат од паметни девојки ?? Мада тие таквите ич не треба да ги вреднуваме, и тој е глуп за мене штом оди со таква.
   
  На marionce, strawberry06, bella1234 и 5 други им се допаѓа ова.
 5. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Не можеше поубаво да го кажеш shiningstar . Да, и тоа заборавив да го спомнам - идеме у град, си се спремал , си се дотерал, таму све поделено, мрднато, накурчено, намуртено... Имам многу машки другари викам кој ви е проблемот, или мене кој ми е проблемот? Дај да се разбереме како луѓе. Добивам секакви одговори:
  1. Сите сте спонзоруши, ако нема кола да те врати дома или ако ја подели сметката одма ги откачувате, немате обзири (што не е точно, сама си доаѓам секогаш на договорено место, сама и си одам, сум делела и сметка, ништо ново, мене ми е чудно донекаде, до толку да нема дечкото за едно кафе, АМА ајде и преку тоа поминувам, whatever)
  2. Некого го заебала некоја идиотка и сега одеднаш - сите женски сме курви и лажги! Гази по се живо и диво - едно лошо искуство и целиот свет не чини! (ако ние креваме раце така лесно, никој нема да е пар)
  ..... и уште милион изговори, ги мрзело, ееее како да не ќе ја моли сега за едно кафе, ќе и се јавува 100 пати, што има он да се замара, си има вечер Лига Шампиони.
  Не знам до кога вака. Романтика - што е тоа? Леле, еден нормален не остана . . . Жално :worried:ilent:
   
  На marionce, Petar80, emotiven и 4 други им се допаѓа ова.
 6. eleni23

  eleni23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2010
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  21
  Jas imam decko, no znam deka problemov so maskive u skopje e poveke od ocigleden gledam site ste otprilika kolku mene, rani 20-ti godini i potpolno ve razbiram, ovoj problem go imaat i moite drugarki. Ko da nema maski na nasa vozrast, postarite koj zenet koj u seriozna vrska, drugite koj so nekoja tetkica postara od nego so kariera, sopstvena kola i stan ili maloletnicka. Gladfam ste pisale za sponzorusi bile zenskive, iskreno jas se poveke se soocuvam so sponzorusi ama maski :lol: , a sto imam drugarki po drugive gradovi vo mk e ista situacijata.Kaj isceznaa singl maskite na vozrast od 20 do 30 godini?????????? :worried:hock: Koga najmnogu treba da brkas deckovci i da te brkaat na 23,24 god maski ni za lek. :mrgreen: Ima pravo edna drugarka sto vika: do 20 god prasuvas kakov e? ubav,visko itn, od 20 do 30 prasuvas koj e? od koja familija,kuka, rabota itn, posle 30 vikas kaj e? bilo kakov da e samo da e tuka :lol:
   
  На Milan444, presiosaP, Ицолгудбејбе и 4 други им се допаѓа ова.
 7. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.049
  Devojki se slozuvam so se sto imate pisano..Nema da dolzam,ke kazam nakratko..Vreminjata se izmenija na poloso vo mnogu raboti pa i vo odnosite zensko-masko...Ova e materijalen svet veke.E a do pred nekolku godini ne bese vaka...Ovoj problem e sekade ne samo vo Skopje i vo milata ni drzavicka..uste potesko e na zapad sto vikame nie.Imam tamu i brat i mnogu bliski drugarki itn..se zalat..Toa e.Kako sto vikaat starite:worried:ekoj so svoj k'smet. :?
   
  На marionce и WildCherry им се допаѓа ова.
 8. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.987
  колку е само точно ова :!: :!: :!: ми се има случено баш пред некое време....а да надополнам без навреда зошто гледам и многу девојки кои не се од скопје пишуваат на форумов.....сега ќе кажам за оној тип на провинцијалки кои доаѓаат во нашата МЕТРОпола под изговор дека ќе студираат, односно ја бараат првата подобра прилика за да се омажат и да останат тука....притоа буквално однесувајќи се како курви, а машките заслепени од тоа што им се нуди на тацна не гледаат многу многу и додека трепнат некоја ги врзала :worried:hock: ....значи секоја чест на оние кои не се такви знам дека ги има...и не викам дека и меѓу оние кои живеат тука нема ороспии....но некако во подем се ороспиите од провинција :x

  не сум ниту исфрустрирана, ниту лута, едноставно гледам што се случува околу мене и жалосно е....исто така машките немаат доволно храброст да им пријдат на девојките...ама тие се оние кои губат во случајов ;)
   
  На marionce, srcekrsacka, Karelia.93 и 6 други им се допаѓа ова.
 9. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Потполно се согласувам со претходното. Значи на факултет, буквално имав колешки што од старт си кажаа - Тука сум дојдена да се омажам , не да студирам! Сите пари што им ги праќаа од дома за храна или за што било, ги трошеа на времето во Теранова и Калиопе (не знам се уште дали е така), хахахаха. Не сакам да навредам никого, и јас пред 10 год. живеев во помал град, и тука има такви девојки, ама ... што е многу, премногу е... Градот е запоседнат со такви, машките гледаат дека таму нема потреба од многу труд и молење... и тоа е.... Можам слободно да напишам новела од 200 страни на оваа тема :D
   
 10. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Девојки,такви секаде ги има!и секогаш ги имало,само не ее до нив ,туку до машките,толку се глупи па да не размислуваат која е девојка за пример,на место,а која со ич мозок,тон пудра и ловец на ...не знам што.Немојте да мислите дека сите се исти.Малку и машките на денешницава се затупени,виделе п...и трчаната.Не сите машки паќаат на такви.
   
 11. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.868
  Допаѓања:
  198.126
  Пол:
  Женски
  A vie pa shto se razocharuvate tolku?
  Na krajot na kraishtata, situacijata e takva sekade, vo cel svet, a ne samo kaj nas... a za ona shto go kazhuvate za devojkite od provincija, na zhalost e vistina, megjutoa ne se site takvi... i jas sum od provincija, kako shto miluvate vie od glavniov ni grad da kazhuvate, ama ete, srekja mi bilo da zapoznaam Skopjanec, i toa otkako se vrativ doma, vo mojot grad po zavrshuvanjeto na fakultetot.... vie tuka kukate i plachete deka nikoj ne chini, site bile vakvi ili onakvi... ama ve molam, trgnete od sebe... nemojte sebesi da se precenuvate, bidete ona shto navistina ste, i samo taka kje dojde vistinskiot chovek za vas! A so godinite, iskreno, stanuvame poprebirlivi, poteshko e da prifatime nekoi raboti, iako so vozrasta steknuvame nekoe iskustvo...
  Ne sakam da navredam nikogo so ova, ama sekoj od nas, bilo mashko, bilo zhensko, treba da se preispita sebesi i da znae shto vsushnost saka... pa togash e mnogu polesno za bilo shto... ne deka i jas ne velev taka kako vas, imashe dolg period vo mojot zhivot koga bev singl, zatoa shto bukvalno ne mozhev da sretnam nekoj asalen tip, spored moite kriteriumi... i koga konechno sfativ deka mora da se opushtam i da bidam ona shto sum, togash mi se podobri i ljubovniot zhivot... i ne samo toa, imav dovolno hrabrost i jas da go napravam prviot chekor, posebno koga se raboti za nekoj shto navistina mi se dopagja... zatoa devojki, vo akcija! ;)

  P.S. Toj prv chekor ne znachi da go nachekate prviot da legnete so nego... ne se potcenuvajte do tolku!
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.987
  факт е дека секаде е така...ова е некој чуден феномен кој ги има фатено машките....ама во случајов девојката која ја отворила темава го ставила Скопје како предмет на дискусија....далеку од тоа дека треба да се очајува и да се падне во депресија поради ваквото однесување на момците, напротив треба да се живее животот најдобро што можеме и умееме зошто нема реприза...се ќе си дојде само по себе, понекогаш секој има недостаток од некоја личност без разлика дали се работи за дечко, пријател и сл. но се тече и се се менува па кога ќе престанеш да се замараш со некои работи тогаш оставаш простор и им дозволуваш на истите да се случат :)

  а тоа што го спомнав за девојките од провинција, несакам да ги генерализирам сите во иста категорија, но сите ќе се согласите дека оваа категорија постои и е во подем....тоа не го кажав како навреда за никој....можат да се навредат само оние кои ќе се пронајдат во таа категорија......а за останатите само ќе кажам :clap: имам многу пријатели од внатрешноста на Македонија и роднини низ цела држава кои се прекрасни личности :D
   
 13. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Точно, има прекрасни луѓе во другите градови низ Македонија, и има и идиоти, исто како и во Скопје. Не дека ние сме депресивни, напротив, јас излегувам и уживам во сопствената кожа, не сум преокупирана со тоа како некои "професионални бркачи на дечковци" :lol: , само од ден на ден се соочувам со фактот дека самиот поим ВРСКА е некако сменет, или мене така ми се чини??? Јас се гледам со еден дечко, но тешко дека би можел да се нарече дечко според мене, иако околината ме убедува дека тоа било врска, која јас ја викам безврска! не знам што повеќе да додадам освен дека е многу тешко да се сретне фин, нормален дечко, а уште потешко да се реализира вистинска врска. Тоа стана најголем предизвик во ова време, полесно ќе завршам уште еден факултет!!!! Ејјј, можда таму ќе сретнам некој, хахахахаха :lol:
   
  На dryad му/ѝ се допаѓа ова.
 14. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.688
  Допаѓања:
  64.989
  Пол:
  Женски
  Значи се ова од постовите е многу точно. Мене муабетот со скопјани никогаш не ми идел :lol: И дечко ми не е од Ск од друг град е.
   
 15. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Зависи за какви девојки од провинцијата станува збор.Убаво кажа Аннатх.И јас сум од „провинција“,и незнам дали е тоа страшно,ама да знаете само дека таквите спонзоруши не бараат само градски,јас познавам и такви кои се запнале во оние од моето место,а се паметни,убави,со пари.Не само во градот,посебно во скопје се случува тоа.СЕКАДЕ
   
 16. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.688
  Допаѓања:
  64.989
  Пол:
  Женски
  Ехеее заборавив за тие девојки да кажам два три збора.Таквите ги има многу и повеќе од што треба(со чест на исклучоци) Имам многу многу примери за такви девојки. Доаѓаат со една и единствена цел(како што е наведено и во погорните постови) да најдат маж и да се омажат. Ма каков факултет какви бакрачи. Кај мене на факултет колку такви имаше,со лопата да ги ринеш. И ама онака апла сами си кажуваат. И ај сеа? :roll:
   
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Леле бе. А јас си викам по Охридов нема машки, ама Ск кога ќе појдам, поголем град, белким ќе се најде нешто. :lol: :lol: Е ме задумавте сега. :lol:
   
  На Kikiccc му/ѝ се допаѓа ова.
 18. eleni23

  eleni23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2010
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  21
  Zosto taka zborite, ubavi curi i ubavi maski ima vo Ohrid,nemojte taka :lol: Jas sum od skopje pa porano sekoe leto po nekoja simpatija od ohrid si imav :) e sea fati trend na toa site da se zafateni ili i koga se zafateni ako moze nesto na strana da se ima za avanturicka ok e, sto iskreno mnogu me luti, si vikam zar nikoj veke ne e veren? Ako e taka zasto voopsto da ima vrski koga sekoj gleda nesto na strana, aj da ne davam ke otvoram nova tema :D sekoj so svojata sudbina. :lol:
   
 19. gwen

  gwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  81
  Има , има ... другар ми е слободен и под итно бара цура
  и постојано ми збори како немало жени и сите биле зафатени.
  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Се бара цура за момаков !!!!
   
 20. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.987
  па ајде малце инфо. за дечкото.....кој е? од каде е?....од што фамилија е? :lol: :lol: :lol:
  види колку жени има, гарант некоја ќе го бендиса :mrgreen: