1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Останаа ли машки во Скопјево?

Дискусија во 'Сингл' започната од Trendafilka, 19 февруари 2010.

  1. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски


    Искрено, пред едно 8-10 години и јас ќе мислев така, ќе го сфатев како напад врз женскиот пол. Затоа што и јас бев иста таква, глумев лудило, се правев ладна, незаинтересирана, мистериозна и што ли уште не. И тогаш беше исто, сега е малку повеќе изразено. Ама ова што го кажа дечково јас го слушнав пред 10тина години, од брат ми (пет години е постар од мене) - на ист начин ми го кажа тоа, и мене ми изгледаше како напад врз женскиот пол. Не сакав да прифатам, да ја согледам и неговата страна на приказната. Ама како што минуваше времето, сфатив дека е добро што ја знам и машката страна :) :) помага :D Не дека го бранам дечково, само сум реална. Секогаш е добро да се видат и двете страни на медалот... во секој случај, јас не ве познавам, не можам да тврдам дека сте вакви или онакви, само си го кажувам моето искуство. Поздрав! ;)
     
    На aleknovy му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Јас ова го кажав пред не знам колку време и баш тој дел е со Annath муабетот за истото ова. :D Се согласувам 100 % :handshake:
     
  3. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    сеа испаднав дека јас летам у облаци и дека не ги сваќам јас мажите..ај уште еднаш прочитај те ги моите постови..
    не го кажува сето тоа дека МАЖИТЕ мораат да се пуштаат, или дека жените не треба да се пуштаат, туку зборев стриктно за тоа што тој го пишал, сум се дужела и со луѓе постари од мене по 10 години машки, и тие ме советувале, дека нив не им се допаѓа девојка што ептен апла се пушта на машко, но и не им се допаѓа да не даде било каков знак. а јас никад не сум глумела ладна, ако некој ми се пушта, а не ми се допаѓа тоа не значи дека не треба муабет да напраам, но нема да го заведувам нормално, а ако некој ми се допаѓа, па добре де нормално е да пратиш некој знак.
    Целта ми беше само да ви кажам дека не треба да има тука правило кој прв и како..да, признавам, јас никад не би можела да бакнам прва некој, и знам како им е да речеме тешко. и затоа си останувам на земја, па ако не сум сигурна дека сакам со некој нешто, застанувам зад жолтата линија. Баш од овие причини.
    и уште еднаш за крај изгледа јас џабе пишував, јас никаде не спомнав дека жените не треба да праат прв чекор

    еве ова го кажав, и што сеа уште ке мислите дека сум некое дигнато детиште???
     
    На emotiven му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски
    Саншајн, никој не кажа ниту пак мисли дека си дигнато детиште. Ако си сфатила така, тогаш еве, извини. Ама секако дека до утре може да збориме и да се препукуваме, пак ќе си останеме секој на истото мислење, што е и очекувано. Поздрав од мене! ;)
     
    На aleknovy му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    Многу напињате без врска со глупи конверзации.Женските од секогаш си биле така воспитувани да некој им се пушта,части,плаќа пијачки и нормално е така да се однесуваат.Одсекогаш преку сликовници,лектири сите се бомбардираат да го чекаат принцот на белиот коњ и затоа така размислуваат.Затоа ќе се затрескаат у едно машко и десет години ќе го сака и ќе трча по него и нема да мисли на други машки.
     
  6. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Абе ок е да има секој свое мислење, јас го кажувам истот што и другите, но гледано и од малце поинаков аспект. Значи стриктно за нешо што не беше ок напишано. И ете одма има дебати и излага дека некоја типка е дигната(не јас). Значи нзс никако не може да се најде, е сега ајде зошто е тоа така. Јас само кажав дека не ми се свиѓаше како размислува дечкото. Некои работи едноставно не ми идат у глава. Ова е философија а таа не е лесна. Во секој случај колку и да дебатираме тука е безсмислено, треба да видиме сите какви сме на дело!!!!

    Е сега да кажам за белиот коњ :lol: . Ете пак ке кажам, женските се учени да чекаат принц на бел коњ, итн итн........
    Јас знам дека принц, не постои, за жал има само по некој бел коњ со машка особа....значи никогаш не можеме да најдеме толкаво совршенство како што ни читале. Да, секој/а сака да го надјде вистинскиот. И сеа од каде тоа дека се воспитувани некој да ги шета, да им плаќа. Прво јас од дома не излагам ако немам пари сама да си платам, второ, неможеш да дозволиш на било кој да те почасти во денешницава додека не се запознаете поубаво.
    Замислете се сите и машки и женски...како кажувате на својата керка : Ќерко , душо......иди во град ама знаеш тебе треба да те частат ти си женско.......
    тоа е погрешно.. Како што кажав и предходно, ова е балкански менталитет, ние сме сите такви, и што сеа....но пак сите сме имале и дечковци(девојките) и девојки(машките). Значи се е ок со нас нели и ништо не ни фали.

    Лелелелеле, прекинете ме бееееее!!!!!!!!!!!!!!! ајде доста ако ми текне уште нешто ке пишам

    ми текна дека треба да одговорам на темава... :D
    Да има машки останато, зошто да нема, можеби и кругот на мажи кои ги знам не би можеле да ми бида дечко(нели не се привлекуваме ова она), но тоа не значи дека некој што не го знам не е вистински маж....
     
    На crazylady и emotiven им се допаѓа ова.
  7. aleknovy

    aleknovy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    194
    Sunshine... Кога зборам со мажи, го правам истиов муабет. Само наопаку. Нив ги напаѓам зашто ОНИ не превземаат одговорност. Винате е според мене 50/50. Тука имаш тема каде што беа презентирани дузина грешки што прават мажи...

    Ја тука пишав да посочам каде се женските грешки (обично тоа што гледаш еднострано и не ја гледаш туѓата страна). Кога зборам со мужи муабетот е обратен, нив им кажувам што они грешат (не ја гледаат женската страна).

    Ќе си бидела видена како лесна...

    Е тоа е ризик :) Веќе го спомнавме ова. Ова е страв/несигурност што го имаат девојките. Што ако покажам интерес, а ме сфати погрешно типот и мисли дека сум лесна? Тоа е реален страв/ризик... And your point would be!? Што вредно у животот доаѓа без ризик? Што во животот долетува у скут без тешкотија?

    Мажите го имаат истиот ризик, само обратно. Он не приоаѓа зашто му е страв да не биде сфатен ко манијак, да не биде нападнат, да не биде наречен нападен, сељак, глуп... Итн --- Толку не приметуваш колку е ова ИСТИОТ страв? Кога маж не приоаѓа зашто му е страв да не биде погрешно сфатен го викаме искомплексиран, и дека не бил вистински маж :lol:

    ИСТОТО го правиме :rofl: Мажите викаат (не приоѓам ако не даде знак она прва, не превзимам ризик да испаднам нападен манијак)... Жените викаат, е не давам ја знак, да не испаднам лесна :rofl: :lol: :x

    На што се сведува...

    Annath идеално ти објасни што грешиѓ... Идеш ептен у црно-бело екстреми. Ко да е изборот дека мораш Или да се лигавиш и скокаш на секој муж на планетата... или па да не даваш никаков знак, да стоиш ладна и мрчиш колку не ги бива мужите :lol:

    Како што созреваш, дознаваш дека има средина меѓу овие два екстреми. Можеш да бидеш доволно директна колку да го одиграш твојот дел, без да бидеш нападна. Исто како што маж може да се пушта без да биде сфатен како манијак/нападен/сељак. За све у живот има златна средина, а твоја одговорност е да си ја најдеш.
     
  8. aleknovy

    aleknovy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    194
    :inlove: :inlove: :inlove: I am in love with annath :inlove: :inlove: :inlove:

    Колку години имаш ако не е тајна? Бидејќи ја имаш зрелоста на зен-мајстор. Доста работи ептен ги имаш онака јако објаснето, опишано. Си размислувала блог да отвориш или да пишуваш колумни?
     
  9. aleknovy

    aleknovy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    194
    Ај да бидам малце подиректен. Ако некој тип мисли дека си лесна зашто си правела муабет, тој тип е идиот. Што ќе ти е таков тип жити се? Апсолутно не е вистина дека сите мажи така размислуваат, зашто ја лично не знам такви сељаци. Т.е знам, ама не ги дружам.

    Еве сеа у неделата му улетаа на другаров така 2 девојки. Прво една у кастро нешто демек "еј, дечко да не се знаеме од негде, позна си ми" Не беше негов тип, али се спријалетивме, и после ги поканивме со над у миднајт. Што муабет правевме после? Цела вечер зборевме колку е кул девојчето, колку опуштено, како е храбра и директна.

    После во 69 му улета една странкиња. Опуштена, се зеза, флерта... Се спријателија, супер. Цела вечер ја фалевме после колку е најсупер. Зборот спонзоруша, лесна или нешто слично не беше спомнат. Тие зборови не постојат у наше друштво освен кога исмејаваме идиоти што ги користат да си оправдаат неуспех.

    Знаеш кои типови го користат тој термин? ИДИОТИ. Ова кога го зборат мужи е затоа што се љубоморни и несигурни, затоа што не успеале да фатат некоја што им се свиѓала, па сеа жените им се криви.
     
  10. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    алоо дечко ај малде доле на земја...абе писмен ли си ти.....ТИ СИ ТОЈ штио збореше као у стил, дали знаемем како вие , дали сме оревземале вина.. јас не можам да се сложам со тебе , не сакам да бидам видена лесна и крај, може е нешто од мое искуство може нешто од друагри, но биди сигурен дека многу знам за оваа тема, дека немало во напе друштво табу теми , па јас воопшто не се секирам. И не зборевме за праење муабет изгледа не читате озбилно, збориме за поголем чекор. Па донро бре до кога да кажувам дека И ЖЕНСКОТО ТРЕБА ДА ГО НАПЕРАВИ ПОНЕКГАШ ПРВИОТ ЧЕКОР НО ДА БИДЕ ДОСТОЕН НА ЕДНА ДАМА.
    И ти у твој живот, никад не си спомнал дека некоја е лесна, никад не си имал некоја таква нели, сите твои девојки ги знаеш, хахахахахахахаха
    Еве имам другарка, мене ми е тешка курвица....на секое машко му меша со гзот на онаа ствар....значи му игра мн провокативно, и послееееее сите се чудат, што и е на мрднатава,што мисли дека ке добие со тоа...со сила се праи нешто, нормално, гледано од стррана никој нема да и пријде(зборам за добар асален дечко кој сака асална врска) освен оној кој сака да и го стаи секако....
    Јас кажав и пак ке кажам и се надевам конечно ќе ги отворите очите и ќе прочитате......
    Треба и женското да направи прв чекор, но достоен.
    а да те прашам еве сега баш да видам. Ја и ти се среќаваме у град така, и сеа ме свиѓаш. но јас тебе не....и нели нема зш да ти давам лажен знак. ти нема да ми пријдеш, како ке изреагираш? или ако ми пријдеш, јас за да превземам одговорност морам да напраам нешо со ттебе.
    Јас муабет ќе напраам, но сум била сега скоро во вакви ситуации и глупо ми е.
    Еден дечко, муабет почна, почнав и јас, најнормален пријателски, почна да ме гушка, стиска, непријатно ми беше више. Те гушка на тој начин, некој што прв пат го гледаш, а не сум му дала повод ама баш никаков.
    Другиов, ајде се однесуваше по џентлменски, ама исто, јас си праам нормален муабет тој седнал до мене ме гушнал околу врат, абе едвај дишев, и што да праам сега јас????????????????? да се измувам со двајцата за да не испаднам дигната, за да превземам одговорност, или да земам да им се пуштам кога не ми се свиѓаат. јас со нив можам да бидампријателка, ама пак ако ги одбијам еден ден ке се налутат, ајде објасни ми го ова....и не вели не е така, туку одговори на прашањето што треба да праам сега јас.
    И уште нешто, пошо јас не сум паметна како вас овде те молам да ми објасниш или ако сакаш можеш и часови да ми држиш по заведување машки, и односиве за кпои зборуваме зошто јадна ја нели никад не сум фатила дечко! ајде чекам да ми објасниш што треба јас да превземам???
     
    На emotiven му/ѝ се допаѓа ова.
  11. aleknovy

    aleknovy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    194
    Кои се тоа сите? Јас ги почитувам и обожавам овие девојки. Завчера у 69 играме со другарчево, ни влетаа две девојки, директно (3 секунди од влегување) и почнаа да ни мешаат. Супер девојчиња испаднаа, многу супер на муабет. Јас ги фалам, ти ги плукаш... а после викаш "сите мажи ги гледаат како мрднати"... Мислам дека проектираш... ти си таа што ги осудува овие девојки, после на мажи го проектираш тоа.


    АБРЕ, како успеа СВЕ наопаку да прочиташ :D Кој рече дека треба правиш нешто со тип што не ти свиѓа? Како успеа све толку наопаку да прочиташ?

    Темата беше за мужи кои ти се свиѓаат, зашто не се пуштаат. Ти отиде на зашто се пуштаат мажи шо нејќеш.

    Поентата беше ова... ако ти свиѓа тип, тогаш твоја одговорност е да направиш нешто. Get it?
     
  12. aleknovy

    aleknovy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    194
    Ај ќе ти дадам пример... Јас пред многу години, кога се пуштав на девојки, пиев гадни корпи 90% случаеви (реагираа непријателски, беа груби итн)... Дали прифатив одговорност? Не, девојките ми беа криви, светот ми беше крив... Итн... Кога созреав, го променив односот, и сега секогаш у најлош случај ќе се спријателиме и добивам нова другарка... Ниту една не се лути, или да е непријателски настроена... Исто за одбивање девојки. Порано СИТЕ ДО ЕДНА ме замразуваа ако не бев заинтересиран. Денеска? Ниту ЕДНА девојка ми се лути ако не сум заинтересиран... остануваме пријатели.

    Зашто ти го кажувам ова? Ако секогаш кога ќе одбиеш тип, ти реагираат непријателски и ти се лутат, има ти нешто во твојот однос што го правиш грешно. Ти (исто како јас кога бев твоја возраст) го кривиш целиот род, наместо да видиш што во твојата комуникација грешиш. Знам девојки на кои НИКАД ниту еден тип им се нема налутено ако е незаинтересирана. Има девојки на кои скоро секој тип им се лути. Разликата е во тоа како го прават тоа. Ако немаш способност да претвориш у пријателски однос, тоа е недостаток на социјална вештина.
     
    На Srekicka му/ѝ се допаѓа ова.
  13. aleknovy

    aleknovy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    194
    Е тоа не е моја област. Тоа се занимава другар ми Jаке од америка, и Нено од Скопје (тој е типот што му улетуваат девојки кај и да влезе). Можеш да ги додадеш на скајп испод margorper (jake) и mrsmilemk (нено). Држат често скајп конференции на темиве... Неколку девојки од форумов веќе правеа муабет со Jake.
     
  14. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Алекнови,дај олади малце... Си се запнал за темава ко само да е оваа низ форумов.
    Прво ми делуваше дека реално гледаш врз работите,меѓутоа потоа избега работата од контрола... си се распишувал ко да е морално на секој пост да вратиш и да се противиш.

    Пред некое време во еден пост пиша дека сте нашле некоја девојка сте ја виделе како седи сама и сте решиле да и придете. (Неможам да го најдам постот бидејќи искено неможам крај со крај да фатам од што си се распишувал на темава)

    Како успеа толку брзо да го промениш мислењето ? Прво си се заколнал дека никогаш нема да и придеш на девојка,потоа нема да се пушташ без интензивна покана и на крај сте виделе некоја сама и ај...
    Мислам дека ни самиот незнаеш што сакаш.
    Ќе бидам најискрена,ама добив впечаток дека малце,а можеби и малце повеќе си ги преувеличуваш работиве.Си се преокупирал со темава.Олади малце.
    Крај краева,ако толку не ти чинат жените,земи си маж ;)
    Поздрав,и не сваќај пресериозно само ти кажав што мислам. :hai:
     
  15. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    алек, тебе изгледа не ти е јасно ништо мило мое..за се имаш капаче..епа ајде сеа да не фаќаме дечковци, ти повторно сите ги обвинуваш а себе не.......

    Пак со тоа јас сум праела погрешно, пак не читаш постови, зошто сум рекла за девојчето дека екурвица, па срце мое неупатено во женскиот свет, таа е курвица и сите ја гледаат како таква што ја знаат секако, па затоа нема проблем таа со машкиот свет сите и приоѓаат без проблем.

    Јас мислам, дека ти имаш проблем со својата самодоверба, си бил повреден и сега самиот себе се оправдуваш. ти на мои години, кога ме срце пред 3 години, мислиш ако си 3 години постар тоа има разлика????????
    извини не сакам да се расправам али, јас никаде не убедував во постовите дека некој криво прави, има погрешно однесување, туку само сакав да кажам дека не е се до машките или женските. И во двата рода има неправилности, грешки, некаде машкото е похрабро некаде, женското. и неможам јас да живеам со фактот, тој не ми даде никаков знак, па јас ке си седам мирна. Ко што викаш ти.
    Јас сега пример, да се запознаеме и вака да се поставиш нормално дека би те одбила. А зошто, зошто мразам кога се потенцира еден пол, кога се праат разлики, кога се вели машки , женски работи, кога се одредуваат правила. И да имам 10, 15, 25,30 па и 60 години ке мислам исто. ... а ти ако сакаш да ме запознаеш да видиш каква особа сум јас..слободно пиши пп....не сакам да се карам само сакам да ти кажам да ти биде полесно тебе, сакам да не се оптоваруваш кој каков знак дал, туку да уживаш, зошто твопите 5 минути ке дојдат кога тогаш!! Поздрав
    Нек се пушта кој колку храброст има, а ако не и се сака или не му се сака има и следен/а.

    прво, не праам ништо грешно со нормаленмуабет аман читај више, не туку напаѓај само. второ јас не сум ко тебе па да ги кривам дека машките биле криви што мене ми дал некој корпа, или светот да ми е крив боже гопсоде.....никад не сум мислеле така ни на 12 години, тоа е бедно!!!! Сум преживеала хорор во врска , и повторно никој не обвинувам за тоа и идам даље. За недостаток немам ни еден дека имам безброј пријатели, на кои можам во секое време да се потпрам, и пријатели кои јавно кажале дека ако сакам можам секое машко да го имам!!!!!!!!! мислам само да спомнам коа веке напаѓаш дека иам некој проблем!!!! Запознај ме лично, пријателски па види дали имам грешка во комуникација. Ќе видиш дека никад не кажувам дека некој е крив за нешто. А пак ке кажам тебе сите ти с екриви, ај размисли малце дали си ти може крив што постојано бараш некое совршенство што не постои.


    А ГО ПРОЧИТА ДЕЛОТ ДЕКА ТРЕБА И ЖЕНИТЕ ДА НАПРААТ ПРВ ЧЕКОР????????????????????????????????? I DO GET IT BUT I DONT THINK THAT YOU DO!!!!!!!!!!!!!
    а за тоа дека не приваѓале мажи што ми се свиѓаат ти никаде не спомна хахахахахахахахахахахахахах........
    ти и привоѓаш на таа што и се допаѓаш, со сигурност знаеш која е...мислам стварно нема смисла ова што го кажуваш..башка јас не се жалев!!! мене ми е супер овака, и не отидов на зш се пуштаат мажи што некам, туку давав реална слика се што постои!!! Ама за тебе мора сите меѓу себе да се свиѓааат!!!

    Значи гледаш гром типка, ти се свиѓа, ама таа не сака одма да инвестира. Ти нема да се запознае со нејзе зш ништо не инвестирала. Значи ти сакаш да се летаат за тебе. Значи сепак се сведовме на она што сакав да го кажам. ти секад бараш нешто да добиеш па после да дадеш. Не е страшно ако се запознаеш напраиш муабет, сега фала богу има и фб, скајп се си има..ке се запознаете. Ова важи за двете страни, и женските го можат истото!!!!
    Ама тебе изгледа мама те учела дека женското мора да праи се!!!!
    Дај помирисе со фактот, дека нема совршенство, јас не велам дека не си во право, да си за тоа дека и женското треба да напраи нешто , ама тоа не е правило, а ти тука се наоѓаш памет да ме труеш со правила. Јас имам 22 години, и неси мн постар од мене, фала му на бога што знам да расудам добро...
     
    На emotiven му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски


    Не мислев повеќе да пишувам на темава, мислам дека беше доволно што си кажав што мислам. Ама ќе те удостојам со одговор. Годините не ги кријам, секој може да ми ги види кога ќе кликне на моето корисничко име. А за пишување блогови или колумни не сум посебно заинтересирана. А и да бев, немам баш време за тоа :)

    И да, овде се пронајдов
    само што за мене важи обратното... ниту еден дечко не ми се лути ако не сум заинтересирана, остануваме пријатели или барем сме на здраво ако се видиме во град.
     
  17. orient

    orient Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Е тоа не е моја област. Тоа се занимава другар ми Jаке од америка, и Нено од Скопје (тој е типот што му улетуваат девојки кај и да влезе). Можеш да ги додадеш на скајп испод margorper (jake) и mrsmilemk (нено). Држат често скајп конференции на темиве... Неколку девојки од форумов веќе правеа муабет со Jake.[/quote]

    Внимателно ги прочитав постовите и ова нешто најмногу ми го привлече вниманието, охрабрувачки е фактот што сепак машките успеале длабоко да навлезат во женската психа, доста интересно ....
     
  18. poppie

    poppie Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    759
    Допаѓања:
    6.496
    Драга Трендафилче... Преубава ти е темава.. Едноставно останав без зборови кога ја прочитав.. Стварно и јас се прашувам.. Каде им е МОЗОКОТ на тие суштества...?? Или ти се закачуваат некои ружни ... Или се гупи или незнам си што више... :devil: Оваа тема мнг ме курчи најискрено.. Машките немаат чуства.. Па после ги боли фактот дека сите се исти.. Па така е!!! ИСТИ СЕ!!
    Него дај стварно кажете како да си фатиме дечко... Не иде више вака сингл ... ;(
     
    На emotiven му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Фала ти многу Poppie. ;) Темава малку се претвори во каша-попара, ама сепак суштината е таа. Ми се иде некој ден да организираме дружење за сите девојки на форумов и да се поведеме така 200 и кусур жени, можеби тогаш ќе привлечеме машки погледи... ;) позз :)
     
    На emotiven му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    А зашто не отворите тема останаали жени во Скопје :) зашто и вие кога излегувате у град излегувате ко овци и плоус ќе поведете некој волчко да ве забавува и дремете ко овци на маса ни се пуштате на некој или пак некој кога ви се пушта глумите лудило демек за вас никој не е достоен.А како изгледа тоа од машка страна сте се запрашале некојпат.