Острилки за моливи

Дискусија во 'Лице' започната од buba4e89, 22 април 2017.

 1. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  18.208
  Допаѓања:
  118.974
  Пол:
  Женски
  Девојки со што ги острите моливите?
  Препорачајте добра острилка.
   
 2. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  5.229
  Пол:
  Женски
  Јас купив пред неколку месеци на Есенс. На неа има за острење на помал и поголем молив. Содржи и капаче за да ја испразниш од после. Ептен е добро сечилото. Многу сум задоволна, не не знам дали ја има уште во Дм, провери.
   
  На LivingGlam, buba4e89 и koritsaki им се допаѓа ова.
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  18.208
  Допаѓања:
  118.974
  Пол:
  Женски
  Ајде баш ќе проверам, мене баш и таква ми треба.
   
  На ванилала му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.419
  Допаѓања:
  75.991
  Пол:
  Женски
  Двојната острилка од Голден Роуз - има два отвори, за нормални и за џамбо-моливчиња. Слична е како онаа од Есенс, само мислам дека е поевтина. Jaс сум задоволна, мислам дека ја купив 80 денари, така нешто. :)
   
  На LivingGlam, mssuniquee и buba4e89 им се допаѓа ова.
 5. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  18.208
  Допаѓања:
  118.974
  Пол:
  Женски
  Фала Мишелке.
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 6. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  18.208
  Допаѓања:
  118.974
  Пол:
  Женски
  @Mishela убаво ли реза тој? Мене ми е да не реза па да ги крши истовремено моливите.
   
 7. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.419
  Допаѓања:
  75.991
  Пол:
  Женски
  Острилката од ГР? Не ми се случило да ми искрши моливче, обично ја користам само за моливот за веѓи (другите сите ми се самоостречки :lol: ), а го имам тој мекиот молив за веѓи на Голден Роуз. Фино ги остри, јас сум задоволна, ја имам повеќе од година време сигурно.
  И со кармините како моливи (тие на Голден Роуз) фино се однесува, не се случило да искрши нешто.
   
  На LollySky и buba4e89 им се допаѓа ова.
 8. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.193
  Допаѓања:
  12.821
  Пол:
  Женски
  Јас ја имам двојната острилка на Catrice едно 2-3 години и многу сум задоволна. Околу 120 ден е мислам.
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.928
  Допаѓања:
  13.930
  Пол:
  Женски
  Убава е и од Аура двоjната острилка, околу 60 денари е.
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. korisnichka

  korisnichka Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  1.387
  ADS пишува на мојот молив, и има острилка во капачето, супер е, а жива ефтина беше, од некоја тезга.. :)
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  18.208
  Допаѓања:
  118.974
  Пол:
  Женски
  Имав и јас од тезга некоја, жив ужас.
  Меѓутоа и јас имам дебели моливи, фала на препораките до сите.
  Сепак ќе ја купам таа на Голден Роуз.
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.585
  Допаѓања:
  24.237
  Пол:
  Женски
  1.png
  Оваа острилка ја користам, неможам да се сетам на точната цена но знам дека е поефтина од 100 денари. Одлично ги остри моливите но имам друга забелешка, капачето кое се отвара од горната страна каде што пишува ГР (а исто така и од долната страна има капаче кое се вади) се некако лабави и постојано ми испаѓаат во козметичкиот несесер така што ако има внатре отпадоци, ќе ги направат лом останатите шминки. Затоа секогаш внимавам да ја празнам после користење. За острење веќе напишав, одлична е.
   
  На Beauchamp, queen007 и koritsaki им се допаѓа ова.
 13. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.183
  Допаѓања:
  78.688
  Пол:
  Женски
  Јас имам дома 3 острилки , на MAC , Essence и Golden rose. Таа на Мак се каам што ја купив многу е малечка за 4 евра не вреди , на таа а Есенс ми се испокрши ама не беше лоша , најзадоволна сум од таа на Голден роуз , иста е како таа на сликата погоре
   
  На queen007 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.946
  Допаѓања:
  52.602
  Пол:
  Женски
  Јас користам острилка од Oriflame, двојна, за дебели и за тенки моливчиња. Супер е но не знам дали сеуште ја има...
   
 15. naturally

  naturally Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  859
  Допаѓања:
  2.510
  Од Есенс ја имам, 75 или 79 денари е :lol:
  2283549.jpg
   
  На ванилала и buba4e89 им се допаѓа ова.
 16. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.357
  Допаѓања:
  119.756
  Пол:
  Женски
  Со острилка од Џамбо, 29ден купена, осет треба да имаш коа притискаш пошто меки се моливите, машинката каква сака нека е, во итни ситации и со таква на школо шо сум ја користела сум острела па немало проблем.
   
  На buba4e89 и Antolinaa им се допаѓа ова.
 17. Jason123

  Jason123 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  479
  Допаѓања:
  3.164
  Некое искуство со острилката на Алверде? :?:
   
 18. maggy95

  maggy95 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2014
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  1.316
  Пол:
  Женски
  cteacsw_ksrp20_02__3.jpg Ја имам и сум презадоволна
   
 19. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  5.229
  Пол:
  Женски
  @buba4e89 еве оваа е таа острилка што ја зборев :D Ја имаше во повеќе бои.
  Нема да згрешиш ако ја земеш.
   
  На naturally и buba4e89 им се допаѓа ова.
 20. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  18.208
  Допаѓања:
  118.974
  Пол:
  Женски
  А јас пак бев во неделата во ДМ и не ја забележав ни таа.
  Кај ми биле очите :rofl:
  Инаку ја видов на ebelin.

  Фала на сите за препораките.
   
  На ванилала му/ѝ се допаѓа ова.