1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Осудени за љубов [Сител ТВ]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од cresa-jagoda, 27 декември 2013.

 1. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.553
  Пол:
  Женски
  Уште една нова турска серија!!!
  Дали некој од Вас до сега ја има гледано??? За што поточно станува збор во серијава??? Ако некој знае Ве молам нека пише во спојлер! :)

  http://www.sitel.com.mk/mk/osudeni-za-ljubov

  Се извинувам, ако случајно е дупла темава, не најдов ваква. :)
   
 2. Toprak

  Toprak Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  277
  ОСУДЕНИ ЗА ЉУБОВ [Сител ТВ]

  Ja davaa na Alsat pred izvesno vreme...tamu sum gledala nekoi isecoci....Pojma nemam kako se vika na turski !!

  Сега разбрав...серијата се вика “Ѕessiz firtina “ - Тивка бура и кратка е , има 19 епизоди.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ShawtyGIRL

  ShawtyGIRL Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  Како се вика серијата на турски???
   
 4. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Оваа е една од сериите со неубав крај и затоа нема да ја гледам
   
 5. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.073
  Лелее како заврши серијава ;(
   
 6. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.968
  Пол:
  Женски
  Како заврши? Не видов. :(
   
 7. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.357
  Допаѓања:
  8.478

  Дениз и Али(од Бурни времиња :D ,дека не го гледав филмот редовно,не знам како се вика) разговараа на плажата.Таа му ја кажуваше вистината за себе,каков живот имала и дека е таен агент,и во тој момент ги нападнаа група на луѓе и пукаа во нив.
  Двајцата се прегрнаа,и паднаа со куршум во гради,си кажаа дека се сакаат и ги склопија очите :)
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 8. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.073
  Денис го викна Игит да поразговараат за последен пат пред таа да си оди,се сретнаа на една плажа и му кажуваше колку го сака,каков и бил животот пред да стане таен агент.Игит и рече и да е се тоа вистина јас повеќе не би можел да ти верувам и да бидам со тебе,и во тој момент помина една кола од која 3-4ца почнаа да пукаат кон нив,Денис застана пред Игит и прво неа ја погодија два пари во грб таа падна после го погодија и Игит и тој падна врз неа,си рекоа ТЕ САКАМ еден на друг и така заврши ;( ;( ;(

  Искрено јас ваков крај не очекував,стварно ме погоди па си се изнаплакав цела вечер ;( :(
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.