1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Отворање и заработка од сопствен WEB портал/сајт

Дискусија во 'Барање работа' започната од S123, 2 август 2017.

 1. S123

  S123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  12
  Здраво девојчиња.Заинтересирана сум за отворање сопствен веб сајт или портал како и да е..Дали имате искуства со заработка на овој начин? Можеби знаете како оди целата постапка и дали е исплатливо? Убав ден на ситеее :music::sun:
   
 2. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.723
  Допаѓања:
  5.774
  Пол:
  Женски
  И јас исто прашувам ајде некој да одговоре?
   
 3. Lima24

  Lima24 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  1.093
  Допаѓања:
  2.802
  Пол:
  Женски
  Сакате да продавате производи што ги имате достапно или да препродавате?
   
  На мацка64 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. мацка64

  мацка64 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2018
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  101
  Пол:
  Женски
  Да, се занимаваш со нешто слично?
   
 5. Lima24

  Lima24 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  1.093
  Допаѓања:
  2.802
  Пол:
  Женски
  Се занимавав, сега сум на пауза поради ситуацијава во цел свет... нешто ако те интересира ќе ти објаснам.
   
 6. мацка64

  мацка64 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2018
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  101
  Пол:
  Женски
  Ме интересира од каде наоѓаш материјали и како ја вршиш продажбата?
   
 7. Lima24

  Lima24 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  1.093
  Допаѓања:
  2.802
  Пол:
  Женски
  Сакаш да продаваш производи што ги имаш на лагер или препродавање од алиекспрес/ибеј/амазон?
   
 8. мацка64

  мацка64 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2018
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  101
  Пол:
  Женски
  Не, пробав од алиекспрес ама многу бавно стигаат производите, сакам да најдам некој од кого ке земам на големо производи и материјали и да ги препродавам на фб или инстаграм, исто сакам и материјали да земам за да изработувам шнолички за деца, топерчина, венчина, за свадби за салфетки прстени и слично.
   
 9. xoxxxoooxo

  xoxxxoooxo Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2017
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  @Lima24 ако може инфо
   
 10. Lima24

  Lima24 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  1.093
  Допаѓања:
  2.802
  Пол:
  Женски
  Може секако што сакаш да знаеш?
   
 11. xoxxxoooxo

  xoxxxoooxo Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2017
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Ме интересира на кој начин продаваше и од каде земаше материјал. Поточно сум заинтересирана да препродавам работи од интернет пример алиекспрес или слично. Дали реално може да се заработи некој денар на тој начин? Фала однапред :inlove::)
   
 12. Lima24

  Lima24 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  1.093
  Допаѓања:
  2.802
  Пол:
  Женски
  Можеш од алиекспрес да препродаваш, инаку може да се заработи само за Македонија потешко бидејќи од платните процесори немаш многу избор. Ако те одобрат за 2checkout или да отвориш фирма во Америка, а тоа не ти го препорачувам. Не знам на која платформа сакаш да направиш продавница?
   
 13. Duke the man

  Duke the man Активен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2020
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Дали некој има сопствен портал?
  Сакам да добијам одговори на некои прашања.
   
 14. Lima24

  Lima24 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  1.093
  Допаѓања:
  2.802
  Пол:
  Женски
  Имам јас, што те интересира? :)