Отворање и заработка од сопствен WEB портал/сајт

Дискусија во 'Барање работа' започната од S123, 2 август 2017.

 1. S123

  S123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Здраво девојчиња.Заинтересирана сум за отворање сопствен веб сајт или портал како и да е..Дали имате искуства со заработка на овој начин? Можеби знаете како оди целата постапка и дали е исплатливо? Убав ден на ситеее :music::sun:
   
 2. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  1.874
  Допаѓања:
  3.750
  Пол:
  Женски
  И јас исто прашувам ајде некој да одговоре?
   
 3. Lima24

  Lima24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  911
  Пол:
  Женски
  Сакате да продавате производи што ги имате достапно или да препродавате?
   
  На мацка64 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. мацка64

  мацка64 Активен член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2018
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  95
  Пол:
  Женски
  Да, се занимаваш со нешто слично?
   
 5. Lima24

  Lima24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  911
  Пол:
  Женски
  Се занимавав, сега сум на пауза поради ситуацијава во цел свет... нешто ако те интересира ќе ти објаснам.
   
 6. мацка64

  мацка64 Активен член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2018
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  95
  Пол:
  Женски
  Ме интересира од каде наоѓаш материјали и како ја вршиш продажбата?
   
 7. Lima24

  Lima24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  911
  Пол:
  Женски
  Сакаш да продаваш производи што ги имаш на лагер или препродавање од алиекспрес/ибеј/амазон?
   
 8. мацка64

  мацка64 Активен член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2018
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  95
  Пол:
  Женски
  Не, пробав од алиекспрес ама многу бавно стигаат производите, сакам да најдам некој од кого ке земам на големо производи и материјали и да ги препродавам на фб или инстаграм, исто сакам и материјали да земам за да изработувам шнолички за деца, топерчина, венчина, за свадби за салфетки прстени и слично.
   
 9. Lima24

  Lima24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  911
  Пол:
  Женски
  Ти пишав лп.
   
  На мацка64 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Hopefull

  Hopefull Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2015
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  I jas sum zaintetesirana za takvo nesto. Moze info. Blagodaram
   
 11. Lima24

  Lima24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  911
  Пол:
  Женски
  Пиши ми лп.