1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Отворање на ново место...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од mime87, 23 март 2014.

 1. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.930
  Пол:
  Женски
  Ако има ваква тема нека се избриши оваа девојки незнаев како да го крстам насловот...
  Ми треба совети и мислења во врска со отворање на салонче све во врска со денот дали мора да биде среда за да тргни среќно,тоа дека свештено лице треба да дојди да го освети местото погачата пари што се фрлаат на неа све во врска со ова знае некој да ме упати и кажи све? :$
   
 2. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.414
  Пол:
  Женски
  Ние кога отворивме продавница не викавме поп, тоа зависи ако ти си сакаш, твое право е. Некои викаат, нели демек местото да се освети, но не е до толку потребно тоа.
  Тоа со погачата го прават сите како што имам видено и чуено. И кој како влезе ќе фрли парички, мислам железни се фрлаа само, не знам зошто така.
  А тоа за во среда ти е бабина деветина, нема врска кога ќе се отвори. Али сепак се е твој избор.
  Доколку ти треба друго нешто, пиши ми. Искусна сум во овие работи. :lol:
   
 3. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.387
  Допаѓања:
  71.768
  Пол:
  Женски
  Ако веруваш во такви работи постапувај така како што ти кажуваат,среда да било па погача .... и незнам што ...
  Нашата продавница е отворена пред 18 години и како што знам како што ми има кажувано мајка ми немало такви работи мислам дека само поп дошол да ја освети (но тоа е твое право ако сакаш можеш да си повикаш и ти ) и сите што флегуваат тогаш првите денови знам дека фрлаат пари на земјата за да тргне работата :lol: е сеа тие пари се чувале или со нив требало да си купиш тоа што ти е потребно за во дуканот/салонот не сум сигурна ама ќе прашам па ќе ти кажам :D
   
 4. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  14.080
  Допаѓања:
  141.424
  Пол:
  Женски
  Џени убаво ти кажала. Кога една братучетка на тато отвараше бутик, го отвори во петок, па еве сега работи, тоа со среда, бабини деветини. Инаку да имаше погача и кога влеговме фрлавме исклучиво СИТНИ монети. Крупни не се фрлаат, не знам зошто. :)
  Поп ни они немаа, не е морално тоа, но доколку сакаш ти викни си, тоа зависи од тебе. :)
  Тие што прв пат влегуваат во рок од 1вата недела фрлаат парички, и со тие парички се купува нешто потребно за дуќанот. :)
   
 5. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.930
  Пол:
  Женски
  Ви благодарам мн девојки вака ми кажуваа па ајде реков да прашам незнаев и јас дека имало толку адети значи немало потреба од толку церемони...