Отворање на свадбата - класично со валцер или нешто друго?

Дискусија во 'Свадба' започната од Hopeful, 16 октомври 2010.

 1. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  3.934
  Допаѓања:
  26.873
  Пол:
  Женски
  На babyblond, do-re-mi, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  Браво, прекрасен избор! :clap: :inlove:

  Синоќа бев на свадба, ја отворија со „Не кани ме“ од Миле Кузмановски, секогаш си мислев дека сакам и мене таа да ми биде бидејќи ја сакам, ама сега дефинитивно ме премисли, многу поромантични се шпанскиве за мене, поготово оваа ептен одговара на таква прилика. :wasntme:
   
  На anastasijaki му/ѝ се допаѓа ова.
 3. nene88

  nene88 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2012
  Пораки:
  443
  Допаѓања:
  486
  Пол:
  Женски
  Нашиот прв танц беше на Ti Amero - Il divo. На една свадба што ја организирав се одлучија за валцер, ама заборавиле да го научат :$
   
 4. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  Баш ме интересира, како се снашле на танц што не го знаат при стотици очи вперени во нив? :lol:
   
 5. nene88

  nene88 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2012
  Пораки:
  443
  Допаѓања:
  486
  Пол:
  Женски
  Пааа се врткаа, и многу бргу станаа сите гости и ги скрија :) Музиката се падна од смеење, а пред тоа ги прашувавме кој валцер саккат да им се свири :lol:
   
  На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. bridetobebt

  bridetobebt Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2014
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  145
  алал да ви е како ви текнало на песнава :D :clap: :clap: ја крадам за мојва свадба сега :rofl:
   
  На Lovely93 и anastasijaki им се допаѓа ова.
 7. Chupe

  Chupe Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  656
  Допаѓања:
  411
  Влеговме со оваа песна, ведри, весели, насмеани
  http://www.youtube.com/watch?v=Ik-RsDGPI5Y

  а свадбата ја отворивме со нашата омилена
  http://www.youtube.com/watch?v=4REbp0s_G9w

  Гостите беа пријатно изненадени од изборот и за кратко време ни се придружија. За да не се направи страшен пресек од овие две песни па ај одма на оро :lol: идеше Бакни бакни ме нежно-Нина Спирова па се продолжи со свадбата 8)
   
  На Cinderfakinrella, Bozica1980 и nene88 им се допаѓа ова.
 8. nene88

  nene88 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2012
  Пораки:
  443
  Допаѓања:
  486
  Пол:
  Женски
  Невестулки, еве ви предлог за песна за прв танц:
  Љубовта е моја религија - Каролина Гочева :)
   
 9. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.562
  Пол:
  Женски
  Девојки ќе ве замолам да ми кажете што мислите за песниве помеѓу кои се двоумам :) А може и предлог плус.
  Најпрво што ни падна на памет и на свајцата беше Усни на усни од Тоше, повеќе беше желба на вереникот но и навистина песната е убава.
  И двајцата сакаме нешто посмирено и поромантично за првиот танц, така да мора да е балада. :)
  Опасно сум вљубен во тебе :?: или пак некоја странска, имаше во претходниве псотови 2-3 кои ми се допаднаа..
  Предлог :?:
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 10. japanize

  japanize Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  101
  На последната свадба што бев ја отворија со A whole new world и беше прекрасно. Еден ден кога ќе правам свадба сакам и мојата да биде со таа песна :$ :inlove:
   
  На Karmina1989 и Cinderfakinrella им се допаѓа ова.
 11. Isabel

  Isabel Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  405
 12. melisita

  melisita Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2014
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  20
 13. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  3.934
  Допаѓања:
  26.873
  Пол:
  Женски
  Касните девојки :D Избравме друга песна пишав и понапред и воопшто не погрешивме, сите не пофалија за изборот :$
   
  На Cinderfakinrella и Lovely93 им се допаѓа ова.
 14. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.142
  Допаѓања:
  2.743
  Најверојатно првиот танц би бил некој убав валцер КАДЕ ШТО САКАМ ЈАС И МАЖ МИ ДА ГО ОДИГРАМЕ САМИ ~ ТОА Е ПРВО И ОСНОВНО
  ке кажам на музиката да си кажат дека младоженците први ке си го изгираат свадбениот танц , бидејки треба да се види како танцуваат тие се нај битните таа вечер а потоа ке се свири и втор танц нешто како
  Од овој ден - Владо јаневски или Не каниме - Миле кузмановски каде ке се повикаат и другите гости да се придружат
   
 15. Anouk

  Anouk Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  1.378
 16. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.142
  Допаѓања:
  2.743
  мене не ми е ништо посебно ова
   
 17. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.533
  Пол:
  Женски
  И мене исто, таа невестата врска нема од играње, а зетот е супер и поубо игра и поубав е.
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 18. BunnyGirl

  BunnyGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  86
  Мене ова ми е неубаво :lol:
  Моментално и ние спремаме танц...На песна од Френк Синатра...
  Прво и основно, многу зависи од тоа каков ти е фустанот, какви се движењата и дали тие движења можно е да се изведат со фустанот кој го има невестата...Јас супер си го играв танцот без обрачот од фустанот и боса...Ама кога пробав со обрачот едно 10ина пати ќе паднев...Сега си вежбам со тоа што обрачот го поткревам со едната рака и не изгледа лошо.
  Тоа е и проблемот со невестата во клипот погоре...Здрвена и збунета...Цело време се труди да не падне...Фустанот и е убав...Ама не знае да го носи :lol: Мое мислење... :lol:
   
 19. Anouk

  Anouk Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  1.378
  Мене па ни фустанот ми е убав, ни кореографијата, само сакав да споделам, пошто нели, секој со својот вкус, можеби некому ќе му се допадне.
   
 20. bambusce

  bambusce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2014
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  589
  Ние свадбата ја започнавме со Iris -Goo goo dolls нашата омилена песна :inlove: Мислевме дека ке се приклучат и гостите да играт ама мораа да не изгледаат докрај бидејки имавме осмислено посебна кореографија :D