Отворање на свадбата - класично со валцер или нешто друго?

Дискусија во 'Свадба' започната од Hopeful, 16 октомври 2010.

 1. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.014
  Допаѓања:
  845
  Изгледа тој што го ставил видеото на сајтот е во некаква роднинска врска со младите :lol:
  Го погледнав и јас, не изгледа воопшто убаво и интересно. Браво за желбата и трудот, ама реализацијата нула.
   
 2. Normina

  Normina Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2015
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Девојки помагајте .. Предлог за прва песна ... само да не е ОД ОВОЈ ДЕН на таа песна ме запросија ..
   
 3. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  935
  Допаѓања:
  7.389
  Пол:
  Женски
  Ние планираме да ја отвориме со песна од Френк Синатра, го обожавам Френки како и дм. Планираме да изведеме некоја кореографија.... Па, ќе видиме. Не сакам да биде класично, во секој случај :)
   
 4. Orchidea

  Orchidea Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2017
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  400
  Пол:
  Женски
  Се мислам дали да ја отвориме со Дивно је бити некоме нешто, ама се предомислувам дека на српски е :?:
  Предлог?
   
 5. pravnicka_2604

  pravnicka_2604 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2016
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  941
  Пол:
  Женски
  Зашто да не, доколку вас ви се допаѓа. Скоро бев на свадба кај што првиот танц беше на песна од Жељко Јоксимовиќ и беше фино.
  Конкретно нас првиот танц ни беше dance me to end of love- Leonard Cohen
   
  На LadyR, Dr.Zzz и Hopeful им се допаѓа ова.
 6. Sofronko

  Sofronko Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2017
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  811
  Пол:
  Женски
  Ние танцувавме на песната Ти си тој од Лидија Кочовска
   
 7. Martina 24

  Martina 24 Активен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2016
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски

  Kako da najdam verzija kako ovaa itno e ve molamm pomognetemi
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. whitepearl

  whitepearl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2011
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  @Martina 24 сакаш да ја исечеш/скрстиш или?
   
 9. Fontana

  Fontana Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2018
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  118
  Пол:
  Женски
  И јас би сакала некој предлог од вас, валцер да е, со некоја олд соул песна ( од 70те 80те) , лесни чекори, некое видео препорака. Може и само мелодија да биде.
  Фала ви
   
 10. Mini90

  Mini90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2014
  Пораки:
  495
  Допаѓања:
  1.912
  Пол:
  Женски
  Ние ја спремаме Time of my life - Dirty Dancing. :D
  Малце тешко иде, ама ќе биде. :dance:
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Fontana

  Fontana Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2018
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  118
  Пол:
  Женски
  Планирате исто или слично танго како во филмот ? Ако е така... браво за вас :inlove: ептен е тешко тоа
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  935
  Допаѓања:
  7.389
  Пол:
  Женски
  Ние сакаме на Fly me to the moon да направиме кореографија, земајќи пример од веќе постоечки кореографии... Со мало изненадување пред тоа... Се надевам дека ќе успееме да го изведеме тоа.. Ако успее, тогаш ќе ви го пренесам :D
  А и ако не успее, тогаш може да ви го пренесам и тоа искуство... :D
   
  На Mini90 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. simonna.a

  simonna.a Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.474
  Допаѓања:
  15.918
  Пол:
  Женски
  Јас кога ќе се мажам сакам мала кореографија не онака како да сум во филм на Спаркс нешо тој стил,онака скромна кореографија на песната Ова небо знае се,која секако ќе ја пее Димитар...
  ^_^
   
 14. Fontana

  Fontana Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2018
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  118
  Пол:
  Женски
  ОооОооОоОо баш ме интересира како ја изведовте, брз ритам сигурно, многу се мислам ова да ни биде прва песна... дај сподели :)
   
 15. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  10.288
  Допаѓања:
  79.683
  Појма немам со која песна ни почна свадбата :D
  Кореографијата ни беше клатење на лева нога - на десна нога - на лева - на десна :D
   
 16. malecko5

  malecko5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  456
  Допаѓања:
  196
  Женски предложете некое студио или некој што дава часови за да се направи кореографија за првиот танц
   
 17. Caci55

  Caci55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2018
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  494
  Пол:
  Женски
  Eat the Beat ( во Капиштец), Beatrix Crew dance studio, Ritam Plus. Цените не ги знам.
   
 18. Fontana

  Fontana Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2018
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  118
  Пол:
  Женски
  Ај малце хелп...дај некој нека сподели интересно искуство, како поминавте за првиот танц. Мислам дека само од тоа ќе ме фати трема најмногу. Не сакам класично играње во место, сакам нешто што е пријатно за око а сепак лесно за изведба :) предлог песна со танц може и од youtube да поставите клип ако ви текнува на нешто интересно. Фала ви
   
 19. elena.93

  elena.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2012
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  5
  A
  Academia Recreativa побарај ги на фб имаат страница.Нас Илија ни помогна за првиот танц супер излезе 1000ден е од саат ама секаде е мислам дека горе доле истата цена
   
  На malecko5 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. LadyR

  LadyR Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  877
  - Nights in white satin
  - Can't take my eyes of you (ама бавна верзија)
  - Skyfall
  - Nothing else matters
  - Maybe I am amazed
  - Wonderful tonight
  - You are so beautiful

  Е кога ќе правам свадба, некоја од овие песни ќе биде :D (не сум ни верена хаха)