Отворање на свадбата - класично со валцер или нешто друго?

Дискусија во 'Свадба' започната од Hopeful, 16 октомври 2010.

 1. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.510
  Допаѓања:
  35.173
  Пол:
  Женски
  А бре каков Илија, приучен квази танчер :D
  Ритам плус, Бранимир и Бранкица, Dancers united, Прима данца...тие имам да ги препорачам.
  @malecko5
   
  На malecko5 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Chokoholic25

  Chokoholic25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2014
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  267
  Пол:
  Женски
  што ќе кажите за оваа?

   
  На SunnyGirl2 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 3. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.398
  Допаѓања:
  4.355


  За оваа песна ..ќе најдам чекори на интернет и тоа ќе биде тоа :)

  Од интернет и валцер научив..така да .. овде не сум в можност за часови ..
   
 4. b.o.n.i

  b.o.n.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  990
  Дечки ај ве молам споделете лично искуство од танцовите клубови при спремање на првиот танц. Сите викаат околу 1000 еден час, ама за да научите една точка колку часа ви беа потребни? Каков беше односот со инструкторите?
   
 5. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  12.109
  Пол:
  Женски
  Би сакала, здравје Боже да ја отвориме свадбата со наш подготвен танц на некоја песна.
  Не сакам класично валцер или пак ора нешто со зурли и тапани.
  Нешто необично сакам и интересно.
  Ќе видиме, да сум жива и здрава до тогаш.
   
 6. Цвет88

  Цвет88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  10.248
  Пол:
  Женски
  Ние вака ја отворивме:
  Во каскада има лифт.. ама мене ми беше кич од него да излагам. Лифтот е под земја, па се крева постепено нагоре.
  Јас го пуштив музичарот со електрично гитарче. Додека излагаше лифтот одеше свадбениот марш... кога го видоа него(а не очекува нас).. попаѓаа од смеење.
  Тој па, едно весело човече, кога излезе почна со every body dance now.. заврши и рече, абе шо ви е.. не требаше вака.. ај од почеток.
  И ние си влеговме нормално.
  После отворивме со Лутка од Сарс. И игравме сами... преубаво беше.
   
  На marija305, Orchidea и Alita им се допаѓа ова.
 7. Ikickabebusce

  Ikickabebusce Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  3.138
  Пол:
  Женски
  На последната свадба што бевме имаше лифт како што кажа и @Цвет88 и супер е мене ми се допадна многу. Одеше од озгора надолу и кога се движеше младоженецот и невестата им мафтаа на гостите.. После тоа играа валцер.
   
  На Ladygugche и Kjutche им се допаѓа ова.