1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Отворање на свадбата - класично со валцер или нешто друго?

Дискусија во 'Свадба' започната од Hopeful, 16 октомври 2010.

  1. indian

    indian Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    5

    Céline Dion - Because You Loved Me----> Preubava pesna :) :)
     
  2. Arianna

    Arianna Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    145
    Јас ќе им кажам на моите да си станат на втората песна, а на пејачот ќе му кажам да НАГЛАСИ дека ги поканува САМО зетот и невестата да си го одиграат првиот танц, а од наредната песна да се придружат и останатите... :lol: па што е наш денот, наш си е не? :wasntme:
     
    На Hopeful му/ѝ се допаѓа ова.
  3. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Само што го начекав на ФБ, па да споделам нели....мислам дека ова е соодветната тема, а ако не, нека средат модераторите :)
    И не ми е јасно зошто ми се копира само линкот, а не како порано да има слика директно да се гледа клипот :?:
    http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 6xagUK5smY
     
    На Adi888, Annath, drugarka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.614
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Би сакала оваа, но стриктно да свири од ЦД, не би сакала да се расипува овој квалитет и оригинал, и секако, ние само, а веќе на втората и останатите може да се приклучат.
    Сега за сега ова е мојот избор, но има уште време, може и ке го сменам мислењево. :)
    http://www.youtube.com/watch?v=kybeq2dWBf8
     
  5. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.220
    Пол:
    Женски
    И јас се думам за песната. Не знам што да биде, ама не сакам валцер. Мислевме нешто од Брајан Адамс, ама мнооогу патетика ми е тоа. А за ова станувањево се исто ми е, нека станат одма ако сакаат, не ми е од никакво значење. :)
     
  6. IvanaMkd

    IvanaMkd Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2012
    Пораки:
    4.184
    Допаѓања:
    3.051
    И оваа песна ми се допаѓа како за отворање... нежна и со многу добар текст...

    Александра Ковач - Да те волим
    http://www.youtube.com/watch?v=0j88Qs_EoCY

    ...и нормално со валцер!
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
  8. rema1000

    rema1000 Активен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Zdravo na site. Temava e super, eve veke dolgo vreme baram nekoj predlog pesna za prviot valcer, pesnata da bide pretezno balada i ako nekoj znae neka mi pomogne, jas imam najdeno nekoja pesna ama sakam uste nekoj predlog odnapred vi blagodaram za pomosta.Pozzz. :)
    [mod-kirilica:1f7qks3c][/mod-kirilica:1f7qks3c]
     
  9. sweetypie

    sweetypie Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    13
    Имав прилика да присуствувам на една прекрасна свадба кај втора братучеда пред неколку години и нејзиниот сопруг навистина пријатно изненади-и ја посвети и и ја испеа Angels од Robbie Williams на братучеда ми :clap: беше стварно романтично :inlove:
     
  10. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    rema1000, балада е широк поим, кажи ми наша,српска,англиска...било каков детал па ќе ти дадеме предлог.
     
  11. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Една работа ме чуди девојки - немате омилена песна, вие, вашиот иден сопруг?
    Немате заедничка песна? Некоја што ве потсетува на вас, на некој момент, некоја која свирела првпат кога сте се плеснале?
    :^)

    Како може да ви е проблем да си одберете песна за првиот танц?
    И како може да барате сугестии од некој друг?
    Тоа си е личен, интимен момент, а не моментот кога треба да се најде некоја клише песна, само затоа што има зборче Љубов во неа.
    Ако дотолку немате инспирација, пробуричкајте низ нет,
    http://mag.weddingcentral.com.au/music/ ... -songs.htm
    има многу предлози, ама пак ќе кажам - не сакате песната да ви значи нешто вам и на љубениот?

    И кога одам на свадби, а се отвараат со Time of my life, Eternal Flame или некоја друга клише песна, јасно ми е каков е вљубениот пар... без идеја.
    |(
     
    На thelittle17, LivingGlam, enca.69 и 2 други им се допаѓа ова.
  12. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    16.988
    Допаѓања:
    233.311
    Имаме повеќе песни кои не поврзуваат, кои се само наши и се дел од наши спомени и дешавки :$ .
    Но мислам дека изборот ќе падне на Aerosmith-Crazy, Bon Jovi-во изборот влегуваат повеќе песни, како и нешто од Селин Дион а најверојатно тоа ќе биде Pour que tu m'aimes encore, песна која дечко ми ја обожава :) . Уф изборот ќе биде тежок бидејќи како што реков ние имаме многу наши песни, која секоја си има посебно значење.
     
    На LilBaby и Trendafilka им се допаѓа ова.
  13. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Верувале или не, јас уште од сега знам со која песна ќе се отвори мојата венчавка. ^_^

    И ја ко Тренди се чудам на паровите што бараат совет од други со која песна започнува венчавката, некоја која е љубавна, клише и малтене досадна, пошто на секој втора свадба `од тој ден си се единствени` еден на друг. |(
    Значи несфатливо ми е да се нема барем малце кај некои луѓе музичка жичка, некое заедништво па макар и нека е стилот на музика кај партнерите.
    Не знам, можда јас сум таков човек, ама и те како не ми е клише на прв састанак да прашам каква музика слуша, мојот потенцијален партнер. Чисто да знам дали една од побитните точки ќе биде задоволена.

    Арно сме се нашле со мојов и на тоа поле, јасно му дадов до знаење да ме планира мене и мојот избор ако сака да ме земе за жена. :D
    Додуша имаме доста заеднички песМи, кога прв пат она, кога прв пат ова, ваму кога бевме и сл. ама и те како ми е важно песната да биде дел од тоа што јас и тој сме го имале и не поврзува во некои моменти. Малце е себично што мојата омилена песна која е балада сакам да биде првата песна на свадба, но мојов нема ништо против, и тој си ја сака песната. Нормално, кога му ја тупам нон-стоп во нашите sex моменти, сакал-нејќел ќе ја засака. :rofl:
     
    На thinkerbell му/ѝ се допаѓа ова.
  14. thinkerbell

    thinkerbell Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.834
    Допаѓања:
    11.102
    Пол:
    Женски
    Имаме повеќе песни што си се само наши. Знаеме која песна ја сакам за отворање, ама себично си ја чуваме за нас, затоа што ќе ни ја украдат. Некреативни се луѓево, тоа е.
    Чудно ми е што бараат некои девојки совет тука, целосно се согласувам со Трендафилка и Лил. Етернал флејм порано многу ја сакав, ама премногу ја исфорсираа.
    И да ви кажам право многу ми се помили паровите кои се оригинални, макар се работело и за прва песна на свадба
     
  15. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    Потполно се согласувам со последниот муабет, Трендито како и обично во право :)
    Нашата беше баш наша песна, ја имам постирано назад... Hello - Lionel Richi, како совршено се вклопи и во амбиентот и моментот немам зборови, а бидејќи има преголемо значење за нас, цело време ми надоаѓаа солзи, невообичаено за мене :o
    Беше двоумење меѓу Because you loved me od C. Dion(бидејќи ја опишува цела наша љубов и врска) и оваа, ама сепак сме го направиле вистинскиот избор.
    Затоа, изберете си баш ваша песна, не верувам некој пар да нема некоја балада што го врзува за некој значаен момент.
     
    На aaaaa и Trendafilka им се допаѓа ова.
  16. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Јас танцував со години кога бев мала, и секогаш кога беше валцер на репертоар, ми се креваа цревата, хахахаха! :rofl: Незнам зошто и од каде толкава одбојност кон тој танц. Вереникот нема некој став по ова прашање, затоа ќе можам да ги изведам сите лудории кои ќе ми дојдат на памет! :) Мои пријатели имаат танцов клуб, и рамно 10 месеци пред свадба ќе си вежбаме комбинација од зумба и кореографија за свадбата! Он сиромашкиот со две леви нозе е, ама има доволно време да се научи. Ќе биде забавноооо! :clap:
     
  17. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    ние си имаме наша песна и таа е веке договорена , но сакам после таа некоја побрза и позива и да смислиме некоја кореографија ама до сега никаде не сум видела вакво нешто бар јас кај сум идела а во странство е пракса тоа !!!!!
     
  18. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.429
    Допаѓања:
    47.572
    Пол:
    Женски
    Јас за мојата свадба сакам првиот танц да биде аргентинско танго.Многу ми е убав и страствен тој танц.Нешто во овој стил
    http://www.youtube.com/watch?v=E6VvR3hkePI
    :) :) :) :)
     
  19. Elenuskaa

    Elenuskaa Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2011
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    2.037
  20. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.049
    Ако треба да бираме песна за прв танц, нешто што не поврзува и потсеќа на нас, тогаш сигурно би било нешто од Сантана, а за да одговара на моментот, дефинитивно мислам дека би била
    http://www.youtube.com/watch?v=EWuj5LRHj7o

    Инаку мене ми е и оваа убава
    http://www.youtube.com/watch?v=8LYB6WF2K2A