1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Отворање на свадбата - класично со валцер или нешто друго?

Дискусија во 'Свадба' започната од Hopeful, 16 октомври 2010.

  1. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Јас би сакала нешто модерно, а сепак да има простор да се одигра валцерот.
    Иако сум ракче, не сум толку романично настроена и не би можела да замислам свадбата да ми почне со дотичната „Од овој ден“. Јес да е прекрасна песна, ама не би сакала мојата свадба, да започне по веќе познатиот терк и потполно се сложувам со зборовите на Трендафилка. Не патам од комплексот да бидам различна од толпата, ами онака, некако мислам дека како што минува времето, сѐ повеќе различно го сфаќам поимот свадба и фамата што се крева околу тоа.
    Кога би ме прашале мене, би се одлучила за мала прослава со најблиските роднини од двете страни, ресторан, фина атмосфера и чао, пријатно. :D
    Да не забегувам од темата, ќе се искажам на соодветната тема. :lol:
    Мојата прослава би сакала да се отвори со Нокаут - наше си е наше. :)
    http://www.youtube.com/watch?v=9OsYhHvGWz0
    Дури би сакала да се започне и со Кингси, ама повеќе сум за првиот предлог. :$
    http://www.youtube.com/watch?v=MUWzeOcBYxI
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  2. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Јас би идела класично. Не сакам да се американизирам па да изведувам Џон Траволта на свадба, поинтимно и поубаво ми е, еден до друг, во прегратка да си се стискаме лево десно :D
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. fairy88

    fairy88 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    1.487
    Допаѓања:
    7.423
  4. anngelique

    anngelique Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    2.458
    Допаѓања:
    5.688
    Пол:
    Женски
    ( рано е уште) Ама би сакал да се отвори свадбата со некоја латино песна на пример, онака да заиграш малце, различно од останатите.. :lol:
    на пример оваа многу ја сакам http://www.youtube.com/watch?v=8ETMdGwGhvE
     
  5. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Летово бев на едно чудо свадби, и скоро сите почнаа со латино... Незнам што им беше филмот, и тоа повеќе од пола со истата песна, а не да не се познаваат, туку незнам... Ова е гарант од квазигрупиве за свадби.... Све се кој до којега, мој до мојега! :lol:
     
  6. babybelle

    babybelle Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2012
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    70
    Отварањето на нашата свадба ќе биде со две преубави песни: едната од него за мене, другата од мене за него. Оваа од мене е веќе одбрана, а за таа од него се мислам помеѓу три (сите ми се преубави, тежок е изборот :lol: )
     
    На elena.mak му/ѝ се допаѓа ова.
  7. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Браво, одлично е! Баш онака интимно. Ние исто со две песни ќе ја отвориме свадбата, првата ќе ни биде You light my lights, која што ќе биде изненадување за него затоа што јас ќе ја пеам, а втората ќе биде некоја на која што ќе бидат поканети и другите да играат. :)
     
  8. babybelle

    babybelle Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2012
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    70


    Ееех баш би сакала јас нешто да му отпеам ама подобро неееееееееее :x ќе си ги избркам гостите уште неседнати :rofl:

    Од мене песната е You're still the one од Shania Twain, многу многу ми се свиѓа и ептен ми е за приликава, а од него (пошто јас ќе ја бирам :lol: ) се мислам помеѓу Can you feel the love tonight ама строго во изведба на Тоше (многу го сакам) или Can't help falling in love од Elvis Presley. Има време до тогаш, ама јас не оставам ништо за во последен момент ;)

    Иако сите викаат да се промовира мак музика, јас сум со мисла дека на цела свадба ќе се пее македонско и српско, дури и во забавниот дел, па зошто овие две песни да не се на англиски?!? мене супер ми е вака ;)
     
    На elena.mak му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    elena.mak, браво на храброста за пеењето.
     
  10. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Немам гајле јас за пеење... ;)
     
  11. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.071
    Допаѓања:
    17.212
    Пол:
    Женски
    Еве вака! ххеее да се знае што е македонска свадба! и дека македонската свадба е најдобра, па после ова едно танго и се друго што иде по ред :D
    http://www.youtube.com/watch?v=CbMA_kKU ... re=related
     
  12. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    ^ваков влез имаше братучетка на дечко ми. Искрено многу убаво.
     
    На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Dala

    Dala Популарен член

    Се зачлени на:
    17 септември 2012
    Пораки:
    1.512
    Допаѓања:
    1.890
    Некоја балада,валцерите ми се некако стромодни. :)
     
  14. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.071
    Допаѓања:
    17.212
    Пол:
    Женски
    да да сноу квин многу е оригинално и убаво, не сум против тангото и тоа е многу убаво заедно со саканиот и за првпат да играме танго во таква атмосфера,тој во одело ја во венчаница,нема ништо поубаво,ова колку да ги размрда гостите,нешто како изненадување од зетот и невестата,а потоа популарното танго се разбира со УСНИ НА УСНИ од тоше,мене таа ми е предвидена за танго,само нека дојде тој ден :) :inlove: :!:
     
  15. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    Мене ми е глупаво ова, демек ајде да направиме нешто колку да сме поразлични, ко да нема после на цела свадба оро да се игра.
     
    На sweet-star и thinkerbell им се допаѓа ова.
  16. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    http://www.youtube.com/watch?v=UJ7pEddrTgQ

    Нашето ќе биде нешто слично на ова, без забавниот дел. Сакам да биде класично. Песна не сме одбрале уште. Мажот ми е пеач, па сака да ми испее една песна. Дали пред или потоа незнам ама мене идејата ми се допаѓа, мислам дека ќе биде многу романтично :inlove:
     
  17. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    ^супер е идеава...ама како ќе го изведеш сево ова, кога ти ќе бидеш во поодмината бременост. :?:
     
  18. bumbi

    bumbi Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Јас се мислам дали воопшто ќе имам танц, некако не ми оди. Вереникот е со две леви нозе и целиот е здрвен кога игра така да подобро да нема отколку да сме смешни (а знам дека ќе сме, сме танцувале на туѓа свадба). Единствено што сакам е уште пред почетокот да има балади кои ке вртат оти на последната свадба на која бев додека влегува гостите и се сликаа со младите немаше никаква музика и беше баш глупаво.
     
  19. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Сноу бе, остај ми да си фантазирам ;( Дури фустан си избрав тесен.Незнам како ќе изведам толку акробации, ќе импровизираме.
     
  20. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Огномет,м? Нема дати смета на мешето :lol: