1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Отворена школа за фудбал и забава

Дискусија во 'Слободно време' започната од levely, 19 август 2012.

 1. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  902
  За прв пат манифестацијава се отворила во Босна и Херцеговина но и во Македонија стана традиција.Скоро во сите градови во Македонија се одржува еднаш годишно.Наменето е за деца до 13 години и обично во секој град трае по 3 дена.Децата се поделени во групи и секој ден ираат различни игри.Исто така сите се облечени во исти маички и капи (донација од Cross Cultures Project Association (CCPA))Секоја екипа има тренер а тренерот асистент .Манифестацијава се одржува обично во градевите со погелеми фудбалки игралишта.Годинава ќе се одржи при крајот на август а јас се пријавив за асистент па ќе видеме како ќе помине.Исто така годинава децата ќе имаат можност да отидат и во друг град каде се одржува манифестацијата каде ќе стекнат нови пријателства :)
  Што мислете вие за манифестацијава доколку се одржува во вашиот град :wasntme:
   

  Прикачени фајлови:

 2. Ann.94

  Ann.94 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  1.822
  Ееј јас имам учествувано тука :D
  Бев пред едно 6 години. Многу позитивни впечатоци од манифестацијава.
  Тоа време одев на пливање, и преку тренерот дознавме за ова, всушност тие и не носеа. Мислам дека 3 дена траеше, преубави три дена ми беа тоа. Дружење, спорт, рекреација. Во главно учење на основните работи во фудбалот, а потоа и некои натпреварувања, нешто како игри без граници, не е само со фудбалот поврзано.
  Само убави спомени имам, а и уште си ја чувам маичката и си ја носам по дома :lol:
   
 3. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  902
  Епа да ви се пофалам супер си поминав денеска музика забава.....Милини.Ајде утре пак (едвај чекам) :D
   
 4. COollLady

  COollLady Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.337
  Јас бев лани и многу убаво си поминав. Изненадувања,забава и најака беше песната која ја игравме на почетокот и на крајот :lol: И јас како малите дечиња, си играв,шутирав :D Но,прекрасно си поминав со позитивни впечатоци.
   
 5. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.884
  Допаѓања:
  4.879
  Пол:
  Женски
  Гледајќи по маичкиве на децава,излгеда се работи за истото.
  Јас кога бев 4то одделение имавме предмет и се викаш вака Open Fun Football school и само фудбал на часовите игравме.Имавме исти вакви маички како децава,и од цело училиште за нашиот клас го имаше ова како предмет.
  Пред 2-3 години знам дека имаше и во цел град,се одржуваше тоа на стадион.Одеше една другарка.
  Што значи дека и јас имам учествувано.Го гледам како убаво место за забава и за запознавање на нови другарчиња! :rofl: :rofl: :lol:
   
 6. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.213
  Допаѓања:
  76.914
  Пол:
  Женски
  Јас не одев, но како што гледав беше навистина добро и штета што го прекинаа. Децата се дружеа, учеа, се натпреваруваа. Стварно беше корисно.