1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Отворени кон табу темите

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Superiska, 31 март 2010.

  1. Superiska

    Superiska Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    33
    Koga gi citam site temi,a posebno za seksot,me inspirirase da ja otvoram temava a toa e,kolku sme nie stvarno otvoreni,iskreni za seksot,jas mislam samo na forumi imame hrabrost sve da si kazeme,dodeka vo realniot svet tost vo zivo ne e taka.ili mozebi gresam?
     
  2. Braveheart

    Braveheart Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    609
    Допаѓања:
    94
    Па ако седнеш во машко друштво, не би рекла дека се отворени, туку и „ПРЕотворени“ кога станува збор за секс.Наддаваат, лажат, извртуваат спектакуларни стории за бројните пикантерии во кревет и освојување, и најмногу поени добива оној на кој сите ќе му поверуваат.Едноставно уживаат во тоа.Апсурдно е да се анализира на што се е спремно едно машко за да ја докаже својата машкост.На крај кој најмногу лае, најмалку каса.
    Помеѓу женските овој феномен не е толку развиен, но ние знаеме многу поитро да си ги искажеме мислите кога станува збор за секс.

    п.с.И ако не ти е тешко, кога пишуваш, а особено ако отвараш теми пишувај кирилица!
     
  3. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.787
    Допаѓања:
    131.401
    Не само за сексот, туку секако не можеш во живо за се и сешто да зборуваш со било кого, затоа што не знаеш како тоа ќе ти се врати.

    Немам проблем да зборувам на било која тема со блиски луѓе во коои имам доверба, и знам дека нема ниту еден збор да ми протолкуваат погрешно. Со други не би се оварала. Особено не на работа.

    Овде на форумов е друго. Не се знаеме, и разменуваме мислења без никакви бариери, и тоа е супер затоа што во кругот на најблиските и немаш толку различни типови луѓе како што има тука. Овде можеш да добиеш многу сознанија, да ги погледнеш работите од друга перспекрива, а воедно од твоите искуства некој може да научи. Тука и да те осудува некој баш ти е гајле,а во живо па и не сакаме баш да не осудуваат и слично.
     
  4. srnicka24

    srnicka24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    45
    jas sum mnogu otvorena vo tvoj pogled se si kazuva so dvete najbliski drugarki ama bas se sekoj detal i ne se sramam..ne gledam nisto strasno vo toa..ubavo e da spodelis i razmenis iskustva..i so decko mi sum otvorena 100% na taa tema kazuvam se sto sakam i koga sakam i on na mene...:)
     
  5. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Пред да почнам да пишувам на форумов не бев толку отворена за одредени теми. Но откако почнав да станувам се повеќе и повеќе активна тука, тоа се рефлектираше и на мојот живот реален, надвор од сајбер-просторот. Почнав отворено да зборувам скоро за се. Сепак сеуште постојат ограничувања затоа што не знаеме како ќе биде прифатена нашата отвореност од другата страна.
     
  6. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    На форумов сум максимално отворена.Некои работи кои ги имам кажано тука не ги знае никој.На некој начин ми е и како издувен вентил на кој се истурам скроз и ми поминува.
     
  7. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    На форумов сум отворена за теми за кои мислам дека треба да коментирам,а и онака општо сум си отворена со секого,само што понекогаш мислам дека и поради тоа си страдам,поради тоа што го кажувам тоа што го мислам и немам што да кријам.Само тоа колку сме искрени не се кажува често,тој што е искрен ретко ја нагласува својата искреност,тоа може да го увиди друг,иако денес луѓево во ништо не веруваат,додека тој што нагласува постојано дека е искрен,не е.Секогаш е обратното, кога некој нешто те убедува или постојани ти тврди нешто,всушност те убедува во својата неискреност,правејки ја вистина или искреност,а и лагата понекогаш станува вистина ако нонстоп ја потенцираш.
     
  8. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Јас во принцип сум отворена и реална личност и секогаш го кажувам тоа што го мислам, дури и кога знам дека некого ќе го повреди вистината се обидувам да го соочам со неа, зошто многу подобро е да се повреди човекот со вистина и да се соочи со неа, отколку со лага. Па така и на сајтов, секогаш сум отворена и го кажувам тоа што го мислам. Тие теми што ме интересираат ги коментирам. Не ми пречи тоа што го пишувам тука да го кажам и реално, всушност по природа сум таква личност да секогаш отворено си го истакнувам мислењето.
     
  9. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Реална и отворена. И приватно и овде. Можеби не баш без влакна на јазик, имам моменти кога и не сакам да зборувам многу многу, ама брзо ми поминуваат таквите периоди, потоа кажувам дури и отповеќе. Кога станува збор за форумов, сум најискрена што може, од причина што сепак никој никого лично не познава, кажувам и коментирам на мислење исклучиво за нешто што навистина ме засега, значи воопшто не ми е од корист некој да лажам или да му мачкам очи. ниту пак сакам да навредувам, единствено ако сум ептен испровоцирана. И тие што ме запознаа преку форумов, и оние кои редовно ги среќавам тука, мислам дека заслужуваат да сум искрена, не ми згрешиле ништо, многу ги почитувам и ценам.
     
  10. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    И на форумот и во приватниот живот, многу отворена личност, не постојат табуа за мене и правам искрен и отворен муабет скоро за се ... ;)
     
  11. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.514
    Пол:
    Женски
    Па за сексот и не сум нешто посебно отворена. Со другарките онака знаеме чат пат по нешто да си кажеме. Инаку овде на форумов, дека не се знаеме можам повеќе да си кажам што и како.
     
  12. Flying

    Flying Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    0
    воопшто не сум отворена за ништо...мн малце се луѓето со кои сум целосно ама целосно отворена ... сепак некои работи треба да останат за нас самите така јас сметам...а и сто така и мојата неотвореност ја сметам за голем минус, ама затоашто сум свесна работам на тоа... ;)
     
  13. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Во секојневието сум делумно искрена и отворена личност.Велам делумно бидејќи сепак внимавам пред кого што ќе кажам.Но секогаш има нешто што си го чувам само за себе.
    Тука на форумот сум најотворена, бидејќи не се познаваме и нема зошто да се лажеме. Гледам многу меѓу нас и не се баш искрени, па сами се издаваат :) Како случајот со СрничкаМиличка која ни пишува од два профила, и Ориноко која се пишала 25 години а вели дека невиност загубила на 26 !? :D
     
  14. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.514
    Пол:
    Женски
    Па добро срничка имаше оправдување. Се извинувам за оф топиков
     
  15. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Да, го напишав ова додека ги немав прочитано причините, после се поправив во темата „ Љубовни проблеми и совети“ дека е оправдано :)
     
  16. doktorka-an

    doktorka-an Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    1.078
    Допаѓања:
    344
    јас сум секогаш отворена во врска со секоја тема и многу ме иритира што многу тоа незнаат да го ценат и почитуваат,секогаш можам да ислушам и да ме ислушаат но многу пати моето мислење е кренато против мене после од тие што ме сослушале,никогаш ништо не су криела а за сексот отворена сум не само тука туку и дома со мојата мајка,сестра и другарки,и дечко и сите тоа мислам дека и не ебаш добра особина
     
  17. fairytale

    fairytale Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    24
    Јас сум отворена секогаш. Искрена личност сум. Не само на форуми туку и во живо. Не се срамам од тоа што го правам :)
     
  18. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    отворена сум била одсекогаш .. подобро така него да правиш тука една фаца, на друго место друга, на трето трета .. :^)
     
    На Janina му/ѝ се допаѓа ова.
  19. ma4ence-d

    ma4ence-d Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    8
    Јас сум секогаш отворена за вакви теми... особено кога се во прашање моите друагарки, сакам да ги советувам и не ми е срам пред нив му кажувам до детали на пр..... нема што да се срамиме од таквите нешта тоа е природно само што кај нас народот е таков .... :puke:
     
  20. girl12

    girl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    43
    Отворена и искрено личност сум .. Све што сакам да кажам кажувам у фаца :)
     
    На Janina му/ѝ се допаѓа ова.