Откажување од пушењето

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од rjgdm, 14 декември 2009.

 1. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.233
  Допаѓања:
  17.950
  Пол:
  Женски
  Да, се чистат белите дробови.
  На моја другарка истото и се случуваше.
  Пиј чај од бел слез или од ѓумбир, бибер и мед.Ќе се утепаш од кашлање и ќе се исчистиш
   
  На popins му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Lady Maria

  Lady Maria Активен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2020
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  301
  Пол:
  Женски
  Имало некои апчиња за да се откажат. Се купувале од Бугарија не ја памтам точно цената не беа многу скапи. Е сега не ми текнува точно како се викаат (мислам дека Торвекс, Тарвекс...) да не знае некој дали ги има овде во мкд и дали се ефикасни?
   
 3. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.271
  Допаѓања:
  20.552
  Пол:
  Женски
  Можно е. Се чисти плуќата, затоа боли. Не се откажувај, продолжи така, за брзо време нема да помислиш на цигара. Ако имаш потреба, може да пиеш Бедоксин, ќе ти ја ублажи нервозата.