1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Откако имам бебе...

Дискусија во 'Бебе' започната од NEA, 9 октомври 2019.

 1. NEA

  NEA Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  458
  Пол:
  Женски
  Откако имам бебе приметив дека сум престанала да се чешлам редовно.
   
  На Cold.E, elimkd, saki13 и 25 други им се допаѓа ова.
 2. Happyinlove

  Happyinlove Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  2.866
  Допаѓања:
  10.825
  Пол:
  Женски
  Се немам избањато раат. И уште малце и коса ке немам па раат ке се туширам само:emo:
   
  На mal.ecka, saki13, Kakao2 и 29 други им се допаѓа ова.
 3. Gaga.sk

  Gaga.sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2019
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  498
  Пол:
  Женски
  Se nemam naspano za skoro 11 meseci.
   
  На saki13, Puffy2019, Feminka22 и 13 други им се допаѓа ова.
 4. FreeMind

  FreeMind Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  6.948
  Допаѓања:
  39.995
  Пол:
  Женски
  Не знам кај терам.
   
  На Cold.E, Liu, mal.ecka и 27 други им се допаѓа ова.
 5. Flower123123

  Flower123123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2016
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  594
  Пол:
  Женски
  Sum ispolneta i srekna i pokraj goolemiot umor i plus odam na rabota, a nemame ni 3 meseci.:f:
  Od kako imam bebe zivotot dobi nova poubava dimenzija.:l:
  Fala mu na Boga za toa. :sun:
   
  На Slonce91, saki13, P.S.love и 31 други им се допаѓа ова.
 6. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  7.011
  Допаѓања:
  65.316
  Пол:
  Женски
  - немам слободно време
  - навечер не знам дали заспивам или се онесвестувам
  - стално е растурено, несредено
  - секогаш нешто брзам
  - и кога не се буди ноќе, јас се будам и се штрецам за неа, ја проверувам
  - станувам рано
  - ја дотерувам нејзе, а јас набрзинка излегувам кога шетаме
  - имам друштво и за во вц
  - не сум си приоритет
  - посилна сум
  - појака
  - поодлучна
   
  На Cold.E, ivani30, elimkd и 47 други им се допаѓа ова.
 7. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.846
  Допаѓања:
  2.149
  ...Уживам во животот!!! Ми се падна најпрекрасното бебе на светот. :l:
   
  На saki13, Sreka16, TashSefton и 33 други им се допаѓа ова.
 8. fana

  fana Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  12.677
  Допаѓања:
  89.680
  Пол:
  Женски
  Се осеќам како најнедомаќинка зстоа што од 24 часа 12 е растурено (остатокот бебе го спие).
   
  На saki13, TashSefton, Puffy2019 и 19 други им се допаѓа ова.
 9. Emma2

  Emma2 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.313
  Допаѓања:
  5.763
  Пол:
  Женски
  Кога се гледам во огледало како тоа да не сум јас, како да е некоја друга особа..секако подобрена верзија од мене!
  Заборавам колку години имам, заборавам кој ден во неделата е, не го ни приметив летото, ќе видиме сега за зимата.
  Не се нервирам за глупости за кои порано сум се нервирала.
  Ми годи кога ги гледаат и ми кажуваат колку се слатки, се топам, и егото малце ко да ми се дигна што си имам убави, прекрасни, здрави прави бебенца.
  Поинаков ми е пристапот кон луѓето, попитома станав, бев подива за непознати, сега не.
  Јадам ако ми текне дека не сум јадена, не уживам, јадам колку да не сум гладна и набрзинка секако.
  Туш исто набрзинка, мачкање со млеко минимално, ако ми текне некогаш, па си викам ајде де гелот за туширање е сосем доволен.
  Чистам по дома ко мрдната, се да свети, претходно беше колку да се помине.
  ....ќе забегам ако продолжам,доста е..а има..има што да се збори...
   
  На saki13, Mini90, Puffy2019 и 25 други им се допаѓа ова.
 10. Мариаа.

  Мариаа. Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2016
  Пораки:
  2.378
  Допаѓања:
  19.242
  Пол:
  Женски
  Искачам несредена од дома.
  Или научив да се средувам за 2 минути.:emo:
   
  На Cold.E, saki13, hub и 22 други им се допаѓа ова.
 11. PoisonGirl

  PoisonGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  1.023
  Пол:
  Женски
  -Секое утро ме развеселува една убава насмевка
  -Се чувствувам исполнето
  -Се чувствувам уште повеќе сакана од мм
  -Престојот во вц ми трае брзовозно
  -Јадам набрзина
  --Се спремам за две минути пред излегување
  -Ограничена сум со излегување на 2 часа, на бебуш ќе му се пријаде
  -Си легнувам со кокошките во 9, кога заспива и бебуш
  -Ми фали долгометражното шеткање низ град и кафетисувањето
  -Ми фали честото излегување со другарките на кафе
   
  На Cold.E, saki13, kitty.m и 20 други им се допаѓа ова.
 12. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  15.699
  Допаѓања:
  202.084
  Пол:
  Женски
  Не знам што е цела ноќ сон
  Не знам што е да јадеш со две раце.
  Не знам што е да се тушираш сам и полека.
  И не знам како би живеела без него.
   
  На Cold.E, mal.ecka, elimkd и 37 други им се допаѓа ова.
 13. Bezimenka@

  Bezimenka@ Активен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2019
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  423
  Пол:
  Женски
  Zaboraviv na sebe.. pred se e bebe,se ostanato moze da ceka. Nemav poim deka tolku ispolneto moze da se cuvstvuvam koga ke se nasmee ili ke me pogledne.. I da,kako i mnogu,abe se si pogaziv shto sum rekla pred da imam dete.. demek ja stroga,Hitler ke sum bila,a na kraj ispadna deka dovolen e eden pogled i se bi napravila samo da e nasmean bebushko..
   
  На Slonce91, saki13, Puffy2019 и 13 други им се допаѓа ова.
 14. EuHenIa

  EuHenIa Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 мај 2017
  Пораки:
  1.960
  Допаѓања:
  63.180
  Пол:
  Женски
  Сфатив дека можам да жонглирам со многу топки во воздух, додека возам моноцикл и на носот држам стапче со кинески порцелан на него.
  Циркусот на мојот живот :D
   
  На saki13, TashSefton, crazylady и 25 други им се допаѓа ова.
 15. Ava.84

  Ava.84 Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 декември 2015
  Пораки:
  3.799
  Допаѓања:
  29.860
  Пол:
  Женски
  Се фаќам како навечер се будам да видам дали е покриена , да ја мирснам,бакнам и да и се насмеам и израдувам без никој да ме види:bandit: и да му кажам на Бога фала што ми ја прати:l::inlove:
   
  На TanyaClover, elimkd, saki13 и 29 други им се допаѓа ова.
 16. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.309
  Откако имам бебе
  - знам дека СМЕ комплетни :!: цело е кога има СЕ ( второ дете )
  - љубовта се зголеми
   
  На saki13, Puffy2019, @Verba и 20 други им се допаѓа ова.
 17. pianogirl

  pianogirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2018
  Пораки:
  586
  Допаѓања:
  704
  Пол:
  Женски
  Се чувствувам најгорда и најсрќна што имам добиено најголем Божји благослов а тоа е мојата ќерка. Цела моја душа цел мој живот е соберено во тие 2 мали рачиња кои неизмерно ме галат а најмногу кога цица. Ја обожавам едноставно некој пат дури ми се плаче пд што не можам да опишам колку мн јс сакам
   
  На elimkd, saki13, Puffy2019 и 13 други им се допаѓа ова.
 18. marchi-cool

  marchi-cool Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.216
  Допаѓања:
  13.060
  Пол:
  Женски
  Да не пишувам посебно еве јас се ова сум

  FB_IMG_1568635054400.jpg

  Поздрав до сите мајки
   
  На Cold.E, Ljubova, DoubleK и 48 други им се допаѓа ова.
 19. elcezelce

  elcezelce Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  3.045
  Допаѓања:
  20.846
  Пол:
  Женски
  Откако имам дете никогаш во животот не сум се чуствувала волку среќно и исплашено истовремено .
   
  На saki13, TashSefton, Puffy2019 и 17 други им се допаѓа ова.
 20. thinkerbell

  thinkerbell Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.834
  Допаѓања:
  11.098
  Пол:
  Женски
  Не знаев дека можам да сакам толку многу две мали очи.

  "Леле колку убави крзнени чизмички за беба" - купено. Мама штикли не купила со месеци.

  Не знаев дека косата и не ми е толку лоша во пунџа за по дома. Па ни за пазарање. Ни за шетање.

  Дури и кога мирно спие јас се будам да ја проверам.

  Некогаш не се сеќавам навечер како сум заспала од умор.

  Не верував дека ќе имам таков мир на душата кога сме сите тројца заедно.

  Мислев дека ние двајца сме си доволни засекогаш. Откако ја имаме неа сфатив дека не можеме без оваа среќа.

  И тука некаде полека малку се изгубив себе. А не сакав.
   
  На Cold.E, saki13, GirlRose и 28 други им се допаѓа ова.