Откривање на личноста преку рацете

Дискусија во 'Канта' започната од Snow-Queen, 3 февруари 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Постојат најразлични начини за откривање на карактерот.За да ја откриете својата личност, со помош на овој тест, ви се потребни вашите раце.

  Во текот на тестот прикажани ви се 4 слики и опис што треба да сторите...

  1. Склопете ги прстите од рацете како на сликата
  [​IMG]

  Ако палецот од десната рака ви е над палецот од левата рака запишете Д, а ако палецот од левата рака ви е над палецот од десната рака запишете Л

  2. Нанишанете кон невидлива цел со едно око затворено
  [​IMG]
  Ако го затворивте левото око напишете Д, ако го затворивте десното око напишете Л

  3. Прекрстете ги рацете на градите
  [​IMG]

  Ако левата рака ви е над десната запишете Л, ако е обратно запишете Д

  4. Плескајте со рацете
  [​IMG]
  Ако левата рака ви е поактивна запишете Л, ако десната е поактивна запишете Д


  Решение: Проверете каква личност сте според добиената комбинација од вашите одговори

  ДДДД – Конзервативна личност, стереотипна, не сака расправии и додворување.
  ДДДЛ – Неодлучна личност, емотивна и опседната со туѓото мислење.
  ДДЛД – Комуникативна личност, одлучна, со смисла за хумор и уметност.
  ДДЛЛ – Ретка комбинација. Мека личност, комуникативна, отворена.
  ДЛДД – Комбинација од памет и убавина. Тешко стекнуваат навики, тешки за комуникција, толерантна и по малку ладна личност.
  ДЛДЛ – Ретка комбинација. Беспомошна личност која потпаѓа под туѓо влијание.
  ЛДДД – Емотивност, недостиг на жилавост и упорност кога се во прашање важни работи, добро се прилагодува на туѓи влијанија.
  ЛДДЛ – Мек карактер, наивна личност. Премногу искрена и отворена за комуникација.
  ЛЛДД – Наклонетост и едноставност. Свртени кон себе и по малку дволични.
  ЛЛДЛ – Рамнодушност, добрина, наивност ја карактеризираат оваа личност.
  ЛЛЛД – Емоционалност,енергичност и решителност. Вредни и упорни личности.
  ЛЛЛЛ – Антиконзервативна личност. Способност да ги согледа работите какви што се. Емотивна личност со вроден индивидуализам, егоизам, тврдоглавост.
  ЛДЛД – Многу силен карактер. Невозможно е да ја промени својата точка на гледиште, енергичност, упорност во постигнување на своите цели.
  ЛДЛЛ – Склони кон самоанализа. Потешкотии во создавање пријателтва. Наивни.
  ДЛЛД – Способни да избегнуваат конфликти, комуникативни. Често го менуваат мислењето и хобито.
  ДЛЛЛ – Независни личности кои сакаат се да направат сами. Упорни, понекогаш и тврдоглави.
  Извор___________________________________________________________________
  Напишете го вашето решение,и што мислите колку е точно...
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.020
  Допаѓања:
  48.107
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.