1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Откривање на личноста преку рацете

Дискусија во 'Канта' започната од Snow-Queen, 3 февруари 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Постојат најразлични начини за откривање на карактерот.За да ја откриете својата личност, со помош на овој тест, ви се потребни вашите раце.

  Во текот на тестот прикажани ви се 4 слики и опис што треба да сторите...

  1. Склопете ги прстите од рацете како на сликата
  [​IMG]

  Ако палецот од десната рака ви е над палецот од левата рака запишете Д, а ако палецот од левата рака ви е над палецот од десната рака запишете Л

  2. Нанишанете кон невидлива цел со едно око затворено
  [​IMG]
  Ако го затворивте левото око напишете Д, ако го затворивте десното око напишете Л

  3. Прекрстете ги рацете на градите
  [​IMG]

  Ако левата рака ви е над десната запишете Л, ако е обратно запишете Д

  4. Плескајте со рацете
  [​IMG]
  Ако левата рака ви е поактивна запишете Л, ако десната е поактивна запишете Д


  Решение: Проверете каква личност сте според добиената комбинација од вашите одговори

  ДДДД – Конзервативна личност, стереотипна, не сака расправии и додворување.
  ДДДЛ – Неодлучна личност, емотивна и опседната со туѓото мислење.
  ДДЛД – Комуникативна личност, одлучна, со смисла за хумор и уметност.
  ДДЛЛ – Ретка комбинација. Мека личност, комуникативна, отворена.
  ДЛДД – Комбинација од памет и убавина. Тешко стекнуваат навики, тешки за комуникција, толерантна и по малку ладна личност.
  ДЛДЛ – Ретка комбинација. Беспомошна личност која потпаѓа под туѓо влијание.
  ЛДДД – Емотивност, недостиг на жилавост и упорност кога се во прашање важни работи, добро се прилагодува на туѓи влијанија.
  ЛДДЛ – Мек карактер, наивна личност. Премногу искрена и отворена за комуникација.
  ЛЛДД – Наклонетост и едноставност. Свртени кон себе и по малку дволични.
  ЛЛДЛ – Рамнодушност, добрина, наивност ја карактеризираат оваа личност.
  ЛЛЛД – Емоционалност,енергичност и решителност. Вредни и упорни личности.
  ЛЛЛЛ – Антиконзервативна личност. Способност да ги согледа работите какви што се. Емотивна личност со вроден индивидуализам, егоизам, тврдоглавост.
  ЛДЛД – Многу силен карактер. Невозможно е да ја промени својата точка на гледиште, енергичност, упорност во постигнување на своите цели.
  ЛДЛЛ – Склони кон самоанализа. Потешкотии во создавање пријателтва. Наивни.
  ДЛЛД – Способни да избегнуваат конфликти, комуникативни. Често го менуваат мислењето и хобито.
  ДЛЛЛ – Независни личности кои сакаат се да направат сами. Упорни, понекогаш и тврдоглави.
  Извор___________________________________________________________________
  Напишете го вашето решение,и што мислите колку е точно...
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.905
  Допаѓања:
  65.959
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.