1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Откуп на фолии од цигари

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од macencef, 28 март 2015.

 1. macencef

  macencef Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  2.091
  Допаѓања:
  3.096
  Пол:
  Женски
  Дали е некој запознат со откуп на фолии - само златни и сребрени - и ако е запознат, нека пиши било каква информација. Мене ми рекоа да одам во златари и да прашам каде откупуваат ама малку ми е смешно.....фолиите не се направени од вистинско злато или сребро....
   
 2. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.501
  Пол:
  Женски
  i mene ova me interesira :) vo Srbija si ima otkopuvaci ama za vo MK nemam do sega slusnato ...
   
 3. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.558
  znam deka okolu 400 evra e 1 kilogram, pa sea presmetajte.
   
 4. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.501
  Пол:
  Женски
  а во мк има ли некој што откупува ?
   
 5. macencef

  macencef Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  2.091
  Допаѓања:
  3.096
  Пол:
  Женски
  a kade se otkupuvaat?
   
 6. izabela.nik

  izabela.nik Популарен член

  Се зачлени на:
  20 април 2013
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  6.037
  Пол:
  Женски
  Да и јас прочитав за во Србија. Кај нас каде? Ајде да се опариме и ние пушачите! Ако има некој инфо нека каже.
   
 7. Gerbera

  Gerbera Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2016
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  772
  Леле, колку добро, првпат слушам за ова.
  Паметна е работава. Иако од насловов, прво помислив на обичните, дека нешто за рециклирање работава. Не замерајте, не сум нешо запознаена.
  Јас као помала со обични многу си играв, од цигари, од чај, од кутија со нешто друго, па се карав за нив, ги криев. :rofl: Сум знаела шо сакам.
  Сега ќе има модификација на оној познатион виц „јас си имам фолии, а тебе BMW-то кај ти е?“
   
 8. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.558
  Луѓе бре, оставете што ви реков дека 400 е е кг, не свакајте сериозно. Тоа беше зезање на смешнава тема.
  Нема врска никаков откуп, ниту цена. Зошто побогу обична боја некој би ја плакалпо цена на злато. „50 грама фолија е 60 денари, а вие за неколку такви очекувате сериозни пари?
  Луѓе шала е ова е вистина, не се мачете за чабе.
   
 9. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.712
  Пол:
  Женски
  Хаха, кој го измисли ова за откуп на фолии, прејако е. Добра зезанција. :D
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.