1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Отстранување на бемки од тело

Дискусија во 'Тело' започната од blue.rose, 23 април 2010.

  1. Resident Evill

    Resident Evill Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2015
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Женски
    Едно време мислев дека се висечки брадавици, мајка ми има такви под градата и под пазувите и доста слично изгледаат на овие, ама сега веќе не сум сигурна дека се баш тоа. Едната се сеќавам ми беше како брунче и го скинав врвчето и болеше премногу и после неколку недели се формира како брадавица и од тогаш расте
     
  2. CatL4dy

    CatL4dy Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2017
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    289
    Пол:
    Женски
    Дали негде приватно се отстрануваат хирушки бемки ???
     
  3. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    Предходната недела отстранив бемка на пределот кај стомакот, прилично голема кај др.Анчески премногу ми беше страв што мислам дека пациент ко мене немаат примано до сега оти буквално се бркавме низ ординација. Ми рекоа да се мачкам со бетадин и пудра спреј, ама еве уште психички никако да се помирам, се мислам дека нешто лошо ќе ми се случи по здравјево како резултат на бемката :(
     
    На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
  4. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Пред 10 години извадив бемка, на вратот ми беше...не се плаши, ништо нема да ти биде, ете ме мене, здрава, права и улава:hug::rofl:
     
    На TMNT и elimkd им се допаѓа ова.
  5. mari_sa

    mari_sa Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2015
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    204
    Пол:
    Женски
    Дали може да ми кажеш колку плати и на кој начин ти ја остранија?
     
  6. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    3.100ден платив, со локална анестезија ми ја гореа
     
    На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
  7. deniz333

    deniz333 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2018
    Пораки:
    1.026
    Допаѓања:
    1.313
    Пол:
    Женски
    Bese li bolno vadenjeto i dali kaj dr ancevski posle vadenjeto ja prakaat bemkata na ispituvanje sto ti kaza doktorot za kakva bemka stanuva zbor
     
  8. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    Не е болно оти зависно од големината на бемката ставаат анестезија, кај мене оти беше голема две ми ставија и ништо не се осеќа. Не знам искрено дали ја пратија на испитување ниту го слушав од што бев преплашена, ја гледаше со едно апаратче како камера пред да ми каже дека може да се вади
     
    На TMNT му/ѝ се допаѓа ова.
  9. deniz333

    deniz333 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2018
    Пораки:
    1.026
    Допаѓања:
    1.313
    Пол:
    Женски
    A ti ja otstrani zatoa sto morase ti preporaca doktorot ili samoinicijativno pobara da ja otstranis i sto ponatamu za kolku vreme kontrola
     
  10. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    Јас самоволно никогаш немаше да се одлучам, ја ептен се пазев, веш со висок струк или маица долга... иначе уште пред неколку години бев во Св.Еразмо и ми кажаа дека треба да ја отстранам но кога ми ја кажа методта на вадење се исплашив, па останав бремена за жал само три месеци и уште двајца доктори ми рекоа дека најдобро е да ја отстранам оти стомакот ќе се шири може да ми направи проблем, да се раскрвари, да ја зафатам со облека... и така едваааај се одлучив

    Бев на контрола по една недела и ми рекоа дека бавно заздравува местото оти голема беше бемката и продолжив да се мачкам со бетадин и спреј пудра
     
    На Elen4e_sonce му/ѝ се допаѓа ова.
  11. deniz333

    deniz333 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2018
    Пораки:
    1.026
    Допаѓања:
    1.313
    Пол:
    Женски
    Jas pred nekoe vreme bev kaj doktor ancevski za edna bemka kaj preponite ramna e i mi kaza deka ako sakam mozam da ja izvadam ako ne ne mora ama bidejki imam mnogu bemki mi kaza da pravam kontrola od 8 do 10 meseci mn sum isplasena od tija bemki dr ancevski mi kaza dobri ti se bemkite ne se plasi ama pusta psiha se me tera na loso da mislam
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  12. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    И јас многу се плашам и ме уби психа ама морав, исто и ја цел грб ми е бемки, ако не ти смета остави ја
     
  13. deniz333

    deniz333 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2018
    Пораки:
    1.026
    Допаѓања:
    1.313
    Пол:
    Женски
    Ne mi smeta ama se plasam da ne se smeni nesto bidejki e mnogu tretirana so godini ja depelirav so vosok vo salot kaj sto odam na depilacija i nea mi ja depeliraa i nemav maka posle nesto vo psihata mi tekna deka moze nesto loso i zatoa bev kaj doktorot mi kaza samo da ne ja depeliram povke i na 8 do 10 meseci da gi kontroliram bemkite tebe sto ti kaza ti gi pregleda li site bemki kaza li da gi kontroliras
     
  14. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.585
    Допаѓања:
    80.671
    Пол:
    Женски
    Кога се гори бемката, ако ја отстрануваат на тој начин, не останува материјал кој може да се прати на испитување потоа.
    Ако сакаш да ја пратиш на испитување, тоа е можно само со хируршко вадење, инаку нема како да се земе примерок што би се пратил на биопсија.
     
    На deniz333 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. deniz333

    deniz333 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2018
    Пораки:
    1.026
    Допаѓања:
    1.313
    Пол:
    Женски
    Zdravo elimkd kako si sto napravi so bemkata
     
  16. Lostinparadise

    Lostinparadise Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2019
    Пораки:
    680
    Допаѓања:
    2.030
    Пол:
    Женски
    Освен ласерски како на друг начин може да се отстранат бенки од лицето? Многу имам а секогаш кога ќе се загледам во огледало мислам дека се нови ми се појавуваат :@ Се покриваат со пудра ама не се шминкам секој ден, неможам да се гледам вака инаку ми е чисто лицето
     
  17. Alex.T

    Alex.T Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2018
    Пораки:
    173
    Допаѓања:
    188
    Пол:
    Машки


    NATURAL AND EASY WAYS TO GET RID OF SKIN TAGS, MOLES AND WARTS
     
  18. arodoet20

    arodoet20 Активен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2017
    Пораки:
    156
    Допаѓања:
    152
    Пол:
    Женски
    Имам бемка под окото т.е. меѓу окото и носот и сакам да ја иазгорам дали ке може во тој предел или не?
     
  19. Super-Mama

    Super-Mama Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2014
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    13
    Devojki dali znaete nekoj drug doktor osven Dr. Ancevski da otstranuva bemki bidejki imam na liceto premnogu pa mnogu bi me kostalo da idam kaj nego.
    Dokolku znaete nekoj drug sto e poeftin neka spodeli informacija
    Fala
     
  20. mari_sa

    mari_sa Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2015
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    204
    Пол:
    Женски
    И јас имам и се мислам да одам во државна на кожно и таму да ги вадам. На приватно не.