1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Отстранување на супер лепак

Дискусија во 'Дом' започната од sleepingbeauty, 17 мај 2011.

  1. sleepingbeauty

    sleepingbeauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    304
    Допаѓања:
    615
    Пол:
    Женски
    Девојќииии...ве молам за помош! Си ги испозалепив прстите со супер лепак и сега успеав некако да ги одлепам, но лепакот уште ми стои и со што и да го стругам, не излегува :@ ;(
     
  2. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Сакам да прашам...?

    Јас последно вадев со ацетон.
    Инаку, најкорисно ми беше онаков Разредувач, знаеш за бои, за не знам што се користи... во флаша како вино од 1 л пакувано. Ама мислам дека со ацетон ке завршиш работа, иако малце повеќе ќе треба да се третираш.
     
  3. spanko

    spanko Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    522
    Сакам да прашам...?

    Се надевам до сега си го отстранила лепакот, но за следен пат да знаеш, потопи ги рацете во топла вода (откако ќе се исуши лепакот :!: ) колку што можеш подолго (10 мин отприлика)! Потоа убаво избриши ги рацете и лепакот ќе можеш да го излупиш! За мене лепењето прсти со супер-лепак е нормална појава, бидејќи често го користам и водата секогаш ми помага ;)
     
    На eemmiilliijjaa му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425
    Ми истече супер лепак по рацете (среќа не си ги залепив прстите :) ) и сега се чудам како да го извадам. Ова како здрвено и стврднато ми е и ме живцира многу :@ Знае некој како да го извадам???
     
  5. fashionista

    fashionista Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    153
    Со ацетон сигурно( од искуство ти кажувам)
     
    На Emma89 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Sm.real

    Sm.real Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    64
    Девојкии помош,јас имам едни фармерки и на џебовите позади на фармерките имаа по две копчиња нешто такво и едното ми се одлепи или отштрафи штознам и ај јас да го залепам со супер лепаче и кога ми се истутри лепачето и еве година дена не ги носам во школо фармерките затоа што е доста видлива „флеката“ ,сега читам со ацетон ама за рацете ако се залепам да пробам и на фармерките со ацетон ? :?:
    65423 пати се имаат перено до сега и не е извадена дамката можеби малку ама пак се приметува,што да правам има некој искуство со ова ? :?:
     
  7. K.Mari4ka

    K.Mari4ka Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    1.457
    Допаѓања:
    1.559
    Пол:
    Женски
    Јас несекајќи си го добрав мобилниот со секундарен и малце од задната страна мисе познава лепакот и неможам со ништо да го извадам. Пробав со ацетон и со алкохол ама не бива. Ако на некој му с еима ова случено нека ми пише.
     
  8. Matee

    Matee Активен член

    Се зачлени на:
    28 април 2013
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    3
    Ве молам за помош!! :sweat:
    ми капна супер лепак на тренерките,како да го извадам? знае некој :/
     
  9. mamaorhidea

    mamaorhidea Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2017
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    414
    Пол:
    Женски
    ве молам за совет како да отстранам супер лепак од стаклена површина....се истурил на стаклена масичка
     
  10. "Zoki"

    "Zoki" Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    1.032
    Допаѓања:
    9.127
    Пол:
    Машки
    Со што го чистиш лакот од ноктите?:D
    Е со тоа;)
     
    На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.