1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Отстранување на супер лепак

Дискусија во 'Дом' започната од sleepingbeauty, 17 мај 2011.

 1. sleepingbeauty

  sleepingbeauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  301
  Допаѓања:
  613
  Пол:
  Женски
  Девојќииии...ве молам за помош! Си ги испозалепив прстите со супер лепак и сега успеав некако да ги одлепам, но лепакот уште ми стои и со што и да го стругам, не излегува :@ ;(
   
 2. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.893
  Сакам да прашам...?

  Јас последно вадев со ацетон.
  Инаку, најкорисно ми беше онаков Разредувач, знаеш за бои, за не знам што се користи... во флаша како вино од 1 л пакувано. Ама мислам дека со ацетон ке завршиш работа, иако малце повеќе ќе треба да се третираш.
   
 3. spanko

  spanko Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  522
  Сакам да прашам...?

  Се надевам до сега си го отстранила лепакот, но за следен пат да знаеш, потопи ги рацете во топла вода (откако ќе се исуши лепакот :!: ) колку што можеш подолго (10 мин отприлика)! Потоа убаво избриши ги рацете и лепакот ќе можеш да го излупиш! За мене лепењето прсти со супер-лепак е нормална појава, бидејќи често го користам и водата секогаш ми помага ;)
   
  На eemmiilliijjaa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  425
  Ми истече супер лепак по рацете (среќа не си ги залепив прстите :) ) и сега се чудам како да го извадам. Ова како здрвено и стврднато ми е и ме живцира многу :@ Знае некој како да го извадам???
   
 5. fashionista

  fashionista Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  153
  Со ацетон сигурно( од искуство ти кажувам)
   
  На Emma89 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Sm.real

  Sm.real Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  64
  Девојкии помош,јас имам едни фармерки и на џебовите позади на фармерките имаа по две копчиња нешто такво и едното ми се одлепи или отштрафи штознам и ај јас да го залепам со супер лепаче и кога ми се истутри лепачето и еве година дена не ги носам во школо фармерките затоа што е доста видлива „флеката“ ,сега читам со ацетон ама за рацете ако се залепам да пробам и на фармерките со ацетон ? :?:
  65423 пати се имаат перено до сега и не е извадена дамката можеби малку ама пак се приметува,што да правам има некој искуство со ова ? :?:
   
 7. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  1.559
  Пол:
  Женски
  Јас несекајќи си го добрав мобилниот со секундарен и малце од задната страна мисе познава лепакот и неможам со ништо да го извадам. Пробав со ацетон и со алкохол ама не бива. Ако на некој му с еима ова случено нека ми пише.
   
 8. Matee

  Matee Активен член

  Се зачлени на:
  28 април 2013
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  3
  Ве молам за помош!! :sweat:
  ми капна супер лепак на тренерките,како да го извадам? знае некој :/
   
 9. mamaorhidea

  mamaorhidea Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2017
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  414
  Пол:
  Женски
  ве молам за совет како да отстранам супер лепак од стаклена површина....се истурил на стаклена масичка
   
 10. "Zoki"

  "Zoki" Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  1.031
  Допаѓања:
  9.128
  Пол:
  Машки
  Со што го чистиш лакот од ноктите?:D
  Е со тоа;)
   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.