Отстранување тетоважи

Дискусија во 'Тело' започната од Pepita.J, 3 октомври 2012.

 1. Pepita.J

  Pepita.J Активен член

  Се зачлени на:
  30 септември 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Здраво :) Дали некој е информиран за тоа каде се вадат ласерски тетоважи по Скопјево и како отприлика се движат цените ? (текст, црно мастило, средна големина)
   
 2. A.a

  A.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2011
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  60
  да јас имам слушнато дека во ск некаде отстранувале трајни тетоважи и земале по 1 евро од сантиметар од тетоважата...но немам број ниту пак адреса :worried:
   
 3. mariamaria13

  mariamaria13 Нов член

  Се зачлени на:
  13 јули 2015
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Направив тетоважа во понеделникот. Во среда заминувам на одмор. Дали ќе можам да се сончам и да се капам. Инаку тетоважата не е многу голема.
   
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.643
  Допаѓања:
  49.273
  Пол:
  Женски
  Тетоважи можат да се отстранат кај Д-р Анчевски во Скопје, но некој да не знае со цените како е?
   
 5. bebaa

  bebaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2011
  Пораки:
  2.450
  Допаѓања:
  4.221
  Пол:
  Женски
  Дали некој си отстранил тетоважа да каже искуство и цена?Ме интересира дали после тоа останува белег.
   
 6. SexyGirl2

  SexyGirl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2017
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  450
  Пол:
  Женски
  Јас слушнав за некоја крема што отстранува тетоважи, но дали е пуштена во продажба незнам. И мене ме интересира повеќе околу ова...Искуства, информации ?