1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Офспринг (Offspring)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Offspring, 13 јули 2010.

 1. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Девојки, дали и колку ги слушате момциве?
  Мене ми се еден од поомилените бендови. Секогаш се полни со енергија. Песните им ги обожавам посебно затоа што во секоја песна на крај има поука. Меѓу оние кои најмногу ги сакам можам да ја издвојам The meaning of life, стварно преубава песна со поука за значењето на животот и како да бидете свои :) Тука можам да ги вбројам и Self Esteem и Feelings.
  Ајде да видам и ваши мислења за нив :)
   
  На meredith му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.585
  Јас ги слушав порано многу повеќе и ми беше еден од омилените бендови! :y: Момците се одлични , посебно фронтменот.
  Омилен албум Americana, сите можни песни на него ми се допаѓаат.
  Инаку од новите парчиња немам ништо преслушано, и убаво ме потсети сега ќе симнам (иако 2008 не знам колку е ново, ама е последно). :)
  Од песните Come out and play и Why don't you get a job ме расположуваат секогаш.
  Не знам сега баш колку се слични, ама од новите бендови само Fall out boy, ми имаат сличен шмек.
   
 3. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Се сложувам дека Американа е најдобар албум, моментално го слушам :) Gone away e исто многу убава песна. И i want you bad ми се допаѓа, некако ме потсетува на мене :D Ма сите бре!!! :D
   
 4. Elizabethh

  Elizabethh Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  10
  Значи Offspring се едни од најдобрите бендови што ги познавам.
  И често ги слушам,мој тип на музика свират,предобри текстови. :)
   
 5. fairytale

  fairytale Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  24
  http://www.youtube.com/watch?v=hoTrafhun_A

  и јас ги обожавам офспринг :inlove: посебно декстер :rofl: ама видете го видеово..дечкиве се :x :x :x :x :x
  па посебно кога го гледам тоа момчето во белата маичка не можам да прекинам да се смеам :rofl: :rofl: :rofl:
   
 6. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  Не ги слушам многу, но најдобри песни ми се you're Gonna Go Far, Kid и she's got issues. :)
   
 7. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  393
 8. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  275
  Starring at the sun ми е една од омилените песни од Offspring потоа pay the man,но и многу други,ма сите песни ги сакам,ме расположуват,тие се единствени од ваков тип на музика што ги слушам,но ги обожавам дечките,баш ми се откачени а бога ми и реални и многу често си ги слушам за да се релаксирам.
   
 9. HoneyBun

  HoneyBun Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  503
  Допаѓања:
  973
  Пол:
  Женски
 10. faye

  faye Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  628
 11. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
 12. Arhangel-maniac

  Arhangel-maniac Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2011
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  124
  The Kids Aren't Alright - Дефинитивно фаворит :)
   
 13. anastasija85

  anastasija85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.026
  хахахах кога ја видов темата помислив дека Офспринг не прашува што мислиме за Офспринг-за неа,конкретно :rofl: :rofl:
  шала на страна не ги познавам многу,но имам слушнато некоја нивна песна и не сум нешто баш воодушевена :|
   
  На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Немаше потреба да видам кој ја направил темата.. :D
  Прават одлична музика. Текстовите оставаат без збор, не е она класично I love you, you don't love me back. |(
  Ако морам да издвојам омилена песна, ќе биде The Kids Aren't Alright.
  Bad habit e исто одлична но The Kids Aren't Alright исклучително многу ме погодува.
  Не знам некој кој може да остане рамнодушен на таков текст.
  Jenny had a chance, well she really did
  Instead she dropped out and had a couple of kids
  Mark still lives at home cause he's got no job
  He just plays guitar and smokes a lot of pot
   
  На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
 15. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  695
  Допаѓања:
  1.287
  Пол:
  Женски
  Јаки се :) Ги имав нивните грејтест хитс, во телефон и ги отапшав од слушање. Прити Флај ми потсеќа на детинство, т.е прва странска песна чиј рефрен го растурав и пеев кај стигнам. Добри се, ги поштувам и одвреме навреме си слушам некое нивно песниче.
  Највеќе You're gonna go far kid! Пореметувам на песната.
   
 16. Black.Beauty

  Black.Beauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  213
  Ееее бендов кога го слушав хехехе, ми беше еден од омилените, а од песните, Pretty Fly (For a White Guy), The Kids Aren't Alright, Million Miles Away и Dammit, I Changed Again ми беа врв :clap: :rock:
   
 17. Fallin-ForHisSmile

  Fallin-ForHisSmile Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  179
  Уно, дос, трес, куатро, синко, синко, сес.. :rock:
  Прекрасни се, неможам да издвојам посебно некоја песна од нив, сите се прекрасни.. Текстовите им се :x . Алал нека им е на момците.. Штета што нема други вакви изведувачи, а не сеге младината Ребека Блек и Селена Гомез слушаат.......
   
 18. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.607
  Пол:
  Женски
 19. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
 20. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  Имам албуми од Офспринг, лани имав домашна англиски, демек на концерт некој замислен дека сум била, и јас си замислив дека сум на концерт на Офспринг. Па, ги слушам, не често, ама... омилена песна http://www.youtube.com/watch?v=eeWjzBHUdsI :)
   
  На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.