1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Оф-топик од „Критики и забелешки“

Дискусија во 'Канта' започната од julie77, 26 август 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.050
  Дајте опомена на Мартина срцуш!Девојкава не сваќа дека ова не е место за докажување работи туку за искажување на мислења и ставови и за евентуално советување.
   
 2. martina-srcus

  martina-srcus Нов член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  14
  за советување служи советувалиште и таму работат стручни лица а ова е форум каде што се подразбира дека некогаш ке има крајно спротиставени мислења, но нетреба да има навреди на верска, етничка и политичка база така да не гледам јас каде сум ги прекршила правилата.
  А такви како тебе кога бев мала ги викавме тужи баби.
   
 3. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.698
  Епа не си повеќе мала и ова е форум, а таквите како тебе ги викаме СПАМЕРИ и форумџики кои не ги почитуваат правилата и рекламираат.
  Не си најпаметна од сите за да не убедиш дека токму твоето мислење е точно.

  Дел од правилата, па заклучи сама каде погреши:
  4.2. Содржината на мислењето треба да одговара на темата во која е публикувано. Мислењата кои не одговараат на темата ќе бидат преместени или избришани.

  4.5. Забранети се четот, флудот и спамот.
  Чет – личен разговор меѓу два корисника, размена на реплики од типот „Како си денес?“, „Ајде да одиме на кафе“ и сл. Целта на форумот е да се дискутира, да се разменуваат мислења и им се помага на корисниците, а не да се користи за лични разговори. За таа цел има опција „Лични пораки“ и посебен модул Чет.
  Флуд – потопување на форумот со бесмислени постови или постови што се повторуваат.
  Спам – оф-топици, рекламирање и сл.
   
 4. martina-srcus

  martina-srcus Нов член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  14
  Апсолутно за затоа што вака се губи дискусијата, се губи зестината тоа би било добро да се воведе.
   
 5. elygj

  elygj Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2010
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  68
  Се сложувам,одма треба барем да се опомене ако не друго
   
 6. martina-srcus

  martina-srcus Нов член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  14
  прво се сложувам дека како што е поставена таа тема е сама по себе реклама, до тука се сложуваме.
  а спамот според мене има некаква цел да наштети, а јас таква цел немам а и зошто си ти загрижен, дали е топа реклама или не баљда има кој да се грижи за тоа.
  Ако проценат дека на тој начин се прави рекламаке ја заклучат темата. И опушти се малку не се грижи ти толку за правилата има тоа кој да го прави.
   
 7. martina-srcus

  martina-srcus Нов член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  14
  значи тогаш сте наебале сите, бидејки пишува дека е забрането лично обракање, а вие сителично ми се обракавте и разговаравте со мене што според ова е забрането, и вие први почнавте да ми се обракате мене со лични навреди.
  Но ок јас ви простиувам еве ако некого треба да казна, или банираат нека бидам тоа јас.
  како рекол некој паметен човек “прости им боже не знаат што прават.
   
 8. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  Леле девојкоооооо а на таквите како тебе им викавме да идат во соодветна институција да се лечат!!!аман више го отупее!!!! :fubar: ти ако имаш 23 горини ја имам 32 :^)
   
 9. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  дај бе мартина олади малку. лелеееее и овдека се контре |(
  дај кажи си критика забелешка таму и ајт создравје |(
  а не како некое мало дете овој вака, оној нака.... аман веќе од глупави постови ]:)
   
 10. martina-srcus

  martina-srcus Нов член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  14
  опа лично обракање и навреда, ги кршиш правилата на форумот.
   
 11. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  Oпааа боље и да ме банираат него ли тебе да те читам...Ај не уништувај више теми иди таму за операторите пишувај си за вип и опушти се...Или можеш да пишуваш во темата Глупо прашање и глупав одговор мислам дека таму ти би била најкорисна :^)
  Со сета почит кон темата ,нека ми извини :)
   
 12. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  97
  Ти дефинитивно си ретардирана!Ако убаво прочита забрането е да се обраќаш лично во смисла да си правиш муабет читај малку не зјај !
   
 13. martina-srcus

  martina-srcus Нов член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  14
  јас би те замолила да не рекламираш одредени фирми на така перфиден, начин и потоа да ме обвинуваш мене.
   
 14. KuklickaSk

  KuklickaSk Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  6.186
  Допаѓања:
  23.896
  ај сите на ИГНОР да ја ставиме.. ОВа стварно не сум го видела :^)
   
 15. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  хахахахаха девојко ти стварно ретардирана си била :D :D ја па незнам што ти пишувам што се замарам
  Ајт ЧаоПријатно :hai:
   
 16. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  73
  Не луѓе форумов повеќе не личи на ништо, бетер од пазар стана. Па добро Мартина може да смириш живци и да не создаваш кавги? Наместо да владее хармонија, тука уште малце ќе почнат и да се тепаат крвнички, среќа што сме анонимни инаку...
   
 17. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  97
  Глупо прашање и глупав одговор е тема од форумот не е фирма :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 18. martina-srcus

  martina-srcus Нов член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  14
  а зошто сега ме навредуваш па зарем не е лично обакање кога ме навредуваш
   
 19. martina-srcus

  martina-srcus Нов член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  14
  Пази да владее хармонија па знаеш ли како прво што е форум форумот ти е арена на борба со мислења, а на шпанска сериуја во која на крајот доброто го победува злото
   
 20. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.021
  Допаѓања:
  198.931
  Пол:
  Женски
  Добро девојче, до толку ли не сфаќаш, или на удрена се правиш, не знам - дај размисли малку :fubar: ... не те опомена само еден член, те опоменаа најмалку 10тина... свести се малку!

  Значи под итно се потребни модератори!
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.