1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Оф-топик од „Критики и забелешки“

Дискусија во 'Канта' започната од julie77, 26 август 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.103
    Допаѓања:
    23.636
    остај те ја.. ако никој не и одговара ке се откаже. Вака се сили само.. Најсериозно.. Никој нека не и одговара од сега, ке видите како се повлече
     
  2. martina-srcus

    martina-srcus Нов член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    14
    а што правам јас што не е во согласнос со некои правила изгледа вас ве нервира самото мое присуство, вие се нервирате и кога ништо не правам па кажете не ли е така? нели е форумот арена за борба, на мислења.
     
  3. martina-srcus

    martina-srcus Нов член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    14
    вака ми правиш само услуга, знаеш кека секогаш победува тој/таа сто е сам/а против сите.
     
  4. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.103
    Допаѓања:
    23.636
    Ти ке направиш услуга на сите ако не се инатиш и не пишуваш глупости само колку да *ПОБЕДИШ* (т.е. да бидеш последна)
     
  5. martina-srcus

    martina-srcus Нов член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    14
    би те замолила да се држиш до темата во која пишуваш во правилата пишува дека треба да се држиш за темата, а не да се занимаваш со мене.
    Не сум јас тема.
     
  6. beautiful87

    beautiful87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    116
    Добро бе луѓе не ли сфаќате дека всушност сите вие на некој начин ги уништувате темите и дискусиите??? Aко еве конкретно не ви се допаѓа мислењето на мартина(пошо гледам она е најголем проблем во моментов)едноставно само пријавете го мислењето, а не вие навлегувате со неа во дискусија настанува општо препукување и дискусијата за темата се губи. Подолго време го читам форумов и пред да се зачленам и навистина неможам да ја сфатам потребата на некои членови тука да делат правда или да опоменуваат, да кажуваат што треба а што не треба да стои како тема...и на тој начин и самите да придонесуваат да се изгуби смислата на дискусијата. На форумов си има назначено луѓе за таа работа, вие треба едноставно да го пријавите тоа што според вас е спам или ги нарушува правилата на форумов а не да влегувате поединечно во караници со членот.Јас лично да сум администратор на сите вас би ви далa по една опомена бидејќи сите на некој начин ги нарушивте правилата и уништивте доста теми со непотребни препукувања. Кога веќе почнав да кажувам што ми смета да го кажам и следново. Зошто кога некоја девојка најчесто ново зачленета ќе постави некое кое според вас е безвезе прашање или несоодветно за таа тема, вие сте тие што после ќе напишете уште 10 поста како на тоа прашање местото не му е таму или е глупо или како можела да го постави и ја нарушувате дискусијата па после администраторите место само еден пост треба да бришат уште 10 бидејќи сите се несоодветни???!!!
    Поздрав до сите :* и разберете не се сите начитани, писмени или имаат речник да се изразат знам дека тоа боде очи и не е пријатно за читање ама има тука луѓе назначено тоа да го исправат а не ВИЕ!!!
     
    На buba4e89 и ludacaa им се допаѓа ова.
  7. martina-srcus

    martina-srcus Нов член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    14
    браво конечно една паметна особа :* :* :* :*
     
  8. beautiful87

    beautiful87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    116
    Нема врска дали паметна или не, него мислам дека на тој начин форумот и темите ќе бидат многу посредени бидејќи наместо 10 одговори на несоодветно прашање ќе има само едно прашање кое ќе треба да се избрише. Баш ми е жал што многу интересни теми за дискусија беа избришани поради вакви проблеми, зашто секој си дава за право да критикува и да соли памет, а тоа секогаш води кон карање, место едноставно да се даде свое мислење и да се искоментира некое мислење за кое не се сложуваме. Мартина ти навистина последниве денови даде многу несоодветни коментари на некои теми и беше премногу упорна да наметнеш свое мислење и претера но во сето тоа не те окривувам само тебе бидејќи за караница се потребни минимум двајца, а тука сите се фатиа за тебе наместо едноставно да ти посочат или да ти кажат што им смета.
    Поздрав уште еднаш и смирете ја топката сите :* :)
     
  9. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
  10. martina-srcus

    martina-srcus Нов член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    14
    па вака да го дадеш само своето мислење и толку тоа не е форум а не приметив дека се карвме, туку сите мои мислења беа поткрепени со факти кои се општо познати и како што викаш претерав, паако бесе така има кој е овластен, тука да ме опомене а не секој да си зима заправо да биде администратор :* :* :* :*
     
  11. elygj

    elygj Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    68
    Аман бе веќе Мартина.Ти ги изнесуваш фактите од свој агол,друг ги изнесува од свој аспект и тоа е тоа.Не мора сите да мислат како тебе.И пак ќе кажам ,јас не забележав ниту една форумџика освен тебе да навалува кој оператор да го користиме.А ти си земаш за право да делиш памет на секого
     
  12. elygj

    elygj Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    68
    Прво секоја чест колку брзо стигнеш да одговориш,дежурна си за нови мислења,дефинитивно.А второ никој овде тебе не те навреди,туку ти си таа што после секој одговор навредува и убедува .Кажи ги еднаш своите факти и доста е,а не псоле секој нов пост да кажуваш како сме глупи,неписмени и слично
     
  13. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Кој став, кои факти?!
    Те молам девојко, доволно теми упропасти со твоите офф-топици, очајно си бараш бан.
    Престани веќе и напиши еден нормален пост.
     
  14. martina-srcus

    martina-srcus Нов член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    14
    би те замолила да не ми ги извртуваш зборовите а тоа што се однесува дека бргу одговарам! па мене не ми треба пола саат да смислам одговор.
     
  15. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    а да се префрлите на чет....... :wasntme:
     
  16. martina-srcus

    martina-srcus Нов член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    14
    А драга, моја, пријателке зошто толку те нервира моето присуство во што е проблемот или неможеш да поднесеш попаметни луге во твоја близина.
     
  17. martina-srcus

    martina-srcus Нов член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    14
    нема потреба неам што да разговарам со неа.
     
  18. elygj

    elygj Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    68
    Драга Мартина,изгледа дека ти не можеш да поднесеш попаметни луѓе,се гледа колку си паметна штом не знаеш друг начин на разговор освен наметнување на мислења и убедување.Ак отоа за четот се однесува на мене-точно нема што да разговараме.А што се однесува до тоа што си и го пишала на Ordinary girl ќе кажам дека кога ќе се споредат вашите постови многу јасно е кој е попаметен и рационален
     
  19. martina-srcus

    martina-srcus Нов член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    14
    и што лошо сум и рекла нејзе колку што јас знам ништо? а што се однесува до споредбата, зависи кој ја прави таа споредба и колкав капацитет на резонирање има.
    и само незнам зошто го злоупотребувате тоа и се шлепате покрај мене влегувате во конфликт непотребно само да ве забележат дека сте тука затоа што и така немате што паметно да кажете.
     
  20. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Јасно се чувствуваш како со да имаш некои си посебни привилегии и со тоа што постојано коментираш сметаш дека добиваш посебно внимание ....единствено што имаш е посебни потреби ! :)
    Не ти е тука местото , бриши и не смарај досадна си ! |(
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.