1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Оф-топик од „Критики и забелешки“

Дискусија во 'Канта' започната од julie77, 26 август 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Типот јавно го предлагам за бан! |(
    Навреди и вугларности...Тоа дома..тука НЕ!
     
  2. katka-slatka

    katka-slatka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    46
    Може и за мене едно лп,оти баш мислам дека ја познавам,по муабетите што ги редеше и се правеше сезнајковска...
     
  3. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    Сакам да дадам еден предлог за да се намалат постовите со латиница...Кога ќе сакам да почнеме да пишуваме ново мислење автоматски да почнува кирилично писмо а додколку сакаме да може да се смени на латиница,значи обратно од сега :) Мислам дека така поише ќе пишуваат на кирилица , вака многу од нив ги мрзи да го мењаваат фондот цело време ;)
     
  4. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    И јас сум за ова што го кажуваш.Бидејќи овој мојот не е во ред и се отепувам од мачење додека да го сменам!
     
  5. Trikson

    Trikson Нов член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    35
    Kоа вреѓаш прва, очекувај да ти вратат и помалце плачење молам. :lol:

    друга работа...коа сме на чат и се закачаме и кога губиш вербално, незначи дека ти треба да манијачиш по FB профили(таквите ко тебе што вадат слики од профил на запад ги викаат STALKERS-демначи), да копираш мои слики и да пракаш на мејл кај други членови...повекето овдека многу добро знаат кој сум, а и не се кријам затоа и ставив слика моја на аватар...само ми правиш реклама, а јас неам намера да ти платам за промоцијата.
     
  6. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Ти кажав ајде шеткај малку..оди види дали сум на идивиди... ;)
     
  7. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    и јас сакам да ја видам притиај пратете ми ЛП
     
  8. Trikson

    Trikson Нов член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    35
    старите фрустрации ке си ги заборавиш или оставиш дома - ти, и ке бидеш малце по-позитивна личност...мој совет...дане замарам повеке, се извинуем за препукувањево на другите членови.
     
  9. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.172
    Допаѓања:
    235.007
    Nе знам дали ќе бидам оф топик но се мислам да пишам веќе некое време...
    Pрво не знам зошто ви сметаше на сите прити,девојката беше баш на место,без влакна на јазикот,малку се фалеше но секогаш си имаше свој став и постовите и беа на место(барем според мене),ама некои форумџики секогаш каде и да коментираше таа, веднаш и се нафалуваа и често ја вадеа од контекст а исто така за секој нејзин збор веднаш се фаќаа.Vо ваков случај и јас би се налутила.Sекако не ја оправдувам што вреѓаше но не ни доби ни шанса да се покаже.Aко некој почне да се фали,не треба веднаш да се етекира и на секое негово мислење да се контрира.Kој гарантира дека таа беше сепак таа што се кажуваше дека е,од постовите нејзини сигурно сфативте кој и е вујко и,а баш сакам да видам која е и дали му е внука на тој што кажува дека е.Tаа знаеше како да ја вжешти ситуацијата и занеше како да го извади човек од кожа,паметна е и образовна,за тоа не се сомневам.Mислам дека не требаше да се банира,овде има и други кои заслужуваат бан,а сеуште не се банирани.Fорумот нема да е интересен без неа :)
    Dруго што би искритикувала е дека навистина се отвараат бесмислени теми,и се оставаат едно исти мислења без да се прочитат веќе дадените.Nа пример кај темата Dали сум бремена или симтоми на бременост не знам точно како беше речиси во секој втор пост се поставува истото прашање во стилот...не сврши во мене,имавме секс со кондом итн можно ли е да сум бремена,а малку погоре друга го прашала истото.
    Dруго,имам впечаток дека одредени членови си зимаат за право да воведуваат ред и мир на форумот,ако некој даде контра мислење кон некој член одма друг член го брани.Sекако овие два члена се блиски и кога и да не се во право се подржуваат и си се адвокати еден на друг.Pак ке навртам кај прити и ке кажам дека арно велеше дека има табори овде на форумот,штом искоментираш спротивно веднаш те напаѓаат.
    Nе сакам да ме сфатите погрешно,јас со никого не сакам да се карам за тоа и не именував,само сакав да укажам на некои мои забележки кои ми сметаат на форумот,и за кои се надевам во иднина нема ни да постојат.Sепак оваа е форум и не треба се сфаќа толку сериозно,бидејќи некои членови се пронаоѓаат во некои постови кои не се однесувале на нив,па се чуствуваат навредени и тоа ги доведува до солзи.Pа луѓе оваа е форум,има толку многу членови,толку многу различни личности и карактери,и затоа и ќе има постови кои можат да ве повредат,расплакат но треба да се разбере дека оваа е само забава и така треба и да се прифати.
    позз :*
     
    На buba4e89, ana26, BoaVista и 2 други им се допаѓа ова.
  10. bilkata

    bilkata Администратор

    Се зачлени на:
    4 октомври 2008
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    1.679
    Критики и забелешки

    Темата ќе биде повторно отклучена откако ќе се расчистат големиот број на оф-топик мислења.
     
    На 2468, Lux, bluberry и 7 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.