1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Оф-топик од „Разлика во години“

Дискусија во 'Канта' започната од simona...a, 30 август 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. simona...a

  simona...a Нов член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  1
  сакам да добијам мислење за разлика во години помеѓу девојка од 18 години и ЖЕНЕТ маж од 40 години? :$ :D
   
 2. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.237
  Допаѓања:
  21.646
  Пол:
  Женски
  Разлика во години

  WOW!!! ЖЕНЕТ маж????Ем разликата е преголема,ем е зафатен веќе тој,кукло.
   
 3. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Разлика во години

  Да добиеш мислење? :^) Па зар не си доволно паметна да сфатиш дека тој е зафатен. Овде не се битни годините, туку тоа дека тој е ЖЕНЕТ. Како лесно го кажуваш тоа како да е најнормална работа да излегуваш со женет маж :fubar: Зар на твои години нема убави дечки па морало женет маж од 40 год.? :@
   
 4. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  Разлика во години

  Мислење за девојка од 18 години и женет маж од 40; идеална комбинација само незнам дали за тебе прашуваш или за некој друг. Па ти си сеуште дете,тој може татко да ти биде.Воопшто немам предрасуди во врска со годините но ова што е многу многу е,плус и женет.НИкогаш не би се впуштила во такво нешто.Барај си некој како што нема да биде толку стар,што може да ти пружи тебе тој човек.
   
 5. sweety.86

  sweety.86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2010
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  21
  Разлика во години

  Неможам да помислам на ваква комбинација а не па да давам мислење мислам дека ме разбираш што сакам да ти кажам, разликата во години не е голема туку е ОГРОМНА а плус женет. :shake: :shake: :shake:
   
 6. Inola

  Inola Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  203
  Разлика во години

  Мислам дека тука се работи за потребата да се биде со позрела личност (иако таквиот човек според мене не е зрел, или едноставно тој сака да се чувствува помлад, па завел мало девојче како тебе). Или евентуално во ликот на чичково го бараш својот татко. Не ми се допаѓаат врски со толку голема разлика, еве и да не е женет.

  Иако мажите на 40 се во добра форма, сексуално искусни, сепак мислам дека тебе најубаво ќе ти одговара врсник. Со стариов не знам што ќе ти биде интересно. Може ќе те шета и ќе ти купува работи, па што? Замисли да излезеш со неговто друштво, кои теми на муабет ќе ги правите? Знаеш ли колку години ќе има тој, а колку ти за 10 години?

  Нема иднина таквата врска, а ти во ова наше балканско општество, само ќе си добиеш етикета. Посебно што е женет, а може да има деца само неколку години помали од тебе. А најверојатно е дека само ти ќе излезеш повредена од таквата врска, зашто тој ќе те изманипулира за да помине малку време со младо месо и со тоа да си ја зголеми самодовербата.

  Можеби не се работи за тебе, извини што пишувам како ти да си во оваа ситуација.

  Сето ова најдобронамерно ти о напишав, немојда ме сфатиш погрешно ;)
   
 7. simona...a

  simona...a Нов член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  1
  Разлика во години

  незнам што да кажам само гледам дека никој не се ставил на мое место.
   
 8. simona...a

  simona...a Нов член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  1
  Разлика во години

  тоа не е врска...гледање од време на време
   
 9. Unnaa

  Unnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2010
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  40
  Разлика во години

  Не е важно што има 40 години. Не е важно што може да ти биде дури татко. Тоа си е твое право да си бидеш со кој сакаш. Но тој има жена што го чека дома!!
   
 10. simona...a

  simona...a Нов член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  1
  Разлика во години

  normalno deka sekoj ke si pravi kako sto saka.negovata zena i voopsto ne go ceka doma...mozebi vo ceka na drugo mesto so nekoj drug.jas tuka pisav za da dobijam SOVET !
   
 11. plavata1

  plavata1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Разлика во години

  како и да е кој што и да ти каже ќе мислиш дека те сфаќа погрешно и дека сака да ти наштети како и секој нормален човек кој е заљубен ... затоа најдобро е сама да си размислиш дали би можела да останеш со тој човек,и дали би имале иднина без разлика на годините и сама да донесеш одлука за која сама ќе си ги сносиш последиците ... без разлика дали се добри или лоши ...
   
 12. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
  Разлика во години

  simonce,ne ti treba takov.od takva vrska mozes da izlezes samo povredena,da se zaljubis vo covekot a toj zenet i so deca najverojatno nema da si ja ostavi zenata a ti ke si ostanes povredena so skrseno srce.mala si seuste za da pominuvas niz takvi raboti i premrezja,moze da go svatis toa premnogu bolno.po tvoeto kazuvanje ti vleguvas vo taa vrska za zabava neli,posto veke znaes deka e zenet,a ne pisuvas deka si zaljubena ili sl.ama sto ako taa zabava premine vo nesto poveke i na kraj ima mnogu povredeni luge od seto toa?ako ne si zapocnala moj sovet a gledam i na poveketo tuka nemoj voopsto da zapocnuvas.nema air od takvite vrski.
   
 13. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  341
  Разлика во години

  Мислам дека најдобра разлика е 5-6 години.
  јас и дечко ми сме само 5 месеци разлика,добро се сложуваме ;)
   
 14. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  632
  Разлика во години

  потпис... јас и сопругот сме 6 години разлика.
   
 15. simona...a

  simona...a Нов член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  1
  Разлика во години

  jas sum vekje zaljubena vo nego i ne sakam da prekine toa sto go imame, isto taka i toj saka da bide seuste so mene... toa sto go imame trae od minatiot oktomvri i za seto toa vreme toj nikogas ne me iskoristil i se odnesuval dobro sprema mene, nikogas ne ispadnal idiot i sme odele do kaj so sakam jas, nikogas ne me prisilil na onaa rabota. ne zna so da pravam dajte mi sovet
   
 16. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  97
  Разлика во години

  Подобро прекини.Женет е.Мислиш дека ќе се разведи?Ај да кажеме се случува и тоа чудо.Ама ти мислиш ли дека од дома ќе ти дозволат да бидеш со некој што може татко да ти биде?Разликата е 22 години.Има вакви случаи,но твојот е покомплициран...
   
 17. simona...a

  simona...a Нов член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  1
  Разлика во години

  ni na kraj pamet ne mi teknuva i da se razvedi toj od negovata zena da bidam jas so nego...se sto se slucuva pomegu mene i nego e tajno...ni jas ne bi sakala nekoj da znae...neznam dali da prodolozam tajno da se gledam so nego
   
 18. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Разлика во години

  Штом не сакаш никој да дознае, значи дека ти си свесна за последиците што можат да излезат од таа врска и сигурно и самата знаеш дека е премногу комплицирано. За да не бидеш повредена, подобро е уште сега да ставиш крај на врската, не само заради годините, туку затоа што е женет.
   
  На mimidjon му/ѝ се допаѓа ова.
 19. mimidjon

  mimidjon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2010
  Пораки:
  1.319
  Допаѓања:
  2.320
  Разлика во години

  i jas se soglasuvam so veri ...ima tolko mnogu slobodni deckovci.
   
 20. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Разлика во години

  Епа тогаш која е поентата што си ти со него? Корист нема. Велиш и да се разведе нема да бидам со него. Тогаш, зошто си го упропастуваш животот со работи за кои сама си свесна дека не водат никаде. Џабе етикетата ќе си ја залепиш. Колку и да не ти е важно што вели народот и дали те озборуваат, народот е тој што ти го крои угледот. Ти ќе бидеш таква каква што народот ќе те нарече. Ако јас сега речам дека си ти к*рва, друг ќе го прифати тоа, па трет и се така, додека не се расчуе низ сите. Каква си после ти? Таква каква што те нарекол народот.
  И нормално, ниедна мајка не би сакала таква жена за својот син.
  Размисли си убаво... Овде сме за совети :) И немој да сфатиш дека те нареков овака или онака, наведов само пример, иако сум против оние кои се влечкаат со женети мажи ама за тоа сега несакам да зборувам.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.