1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Оф-топик од „Разлика во години“

Дискусија во 'Канта' започната од simona...a, 30 август 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. simona...a

    simona...a Нов член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    1
    сакам да добијам мислење за разлика во години помеѓу девојка од 18 години и ЖЕНЕТ маж од 40 години? :$ :D
     
  2. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.250
    Допаѓања:
    21.752
    Пол:
    Женски
    Разлика во години

    WOW!!! ЖЕНЕТ маж????Ем разликата е преголема,ем е зафатен веќе тој,кукло.
     
  3. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Разлика во години

    Да добиеш мислење? :^) Па зар не си доволно паметна да сфатиш дека тој е зафатен. Овде не се битни годините, туку тоа дека тој е ЖЕНЕТ. Како лесно го кажуваш тоа како да е најнормална работа да излегуваш со женет маж :fubar: Зар на твои години нема убави дечки па морало женет маж од 40 год.? :@
     
  4. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Разлика во години

    Мислење за девојка од 18 години и женет маж од 40; идеална комбинација само незнам дали за тебе прашуваш или за некој друг. Па ти си сеуште дете,тој може татко да ти биде.Воопшто немам предрасуди во врска со годините но ова што е многу многу е,плус и женет.НИкогаш не би се впуштила во такво нешто.Барај си некој како што нема да биде толку стар,што може да ти пружи тебе тој човек.
     
  5. sweety.86

    sweety.86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2010
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    21
    Разлика во години

    Неможам да помислам на ваква комбинација а не па да давам мислење мислам дека ме разбираш што сакам да ти кажам, разликата во години не е голема туку е ОГРОМНА а плус женет. :shake: :shake: :shake:
     
  6. Inola

    Inola Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    203
    Разлика во години

    Мислам дека тука се работи за потребата да се биде со позрела личност (иако таквиот човек според мене не е зрел, или едноставно тој сака да се чувствува помлад, па завел мало девојче како тебе). Или евентуално во ликот на чичково го бараш својот татко. Не ми се допаѓаат врски со толку голема разлика, еве и да не е женет.

    Иако мажите на 40 се во добра форма, сексуално искусни, сепак мислам дека тебе најубаво ќе ти одговара врсник. Со стариов не знам што ќе ти биде интересно. Може ќе те шета и ќе ти купува работи, па што? Замисли да излезеш со неговто друштво, кои теми на муабет ќе ги правите? Знаеш ли колку години ќе има тој, а колку ти за 10 години?

    Нема иднина таквата врска, а ти во ова наше балканско општество, само ќе си добиеш етикета. Посебно што е женет, а може да има деца само неколку години помали од тебе. А најверојатно е дека само ти ќе излезеш повредена од таквата врска, зашто тој ќе те изманипулира за да помине малку време со младо месо и со тоа да си ја зголеми самодовербата.

    Можеби не се работи за тебе, извини што пишувам како ти да си во оваа ситуација.

    Сето ова најдобронамерно ти о напишав, немојда ме сфатиш погрешно ;)
     
  7. simona...a

    simona...a Нов член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    1
    Разлика во години

    незнам што да кажам само гледам дека никој не се ставил на мое место.
     
  8. simona...a

    simona...a Нов член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    1
    Разлика во години

    тоа не е врска...гледање од време на време
     
  9. Unnaa

    Unnaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2010
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    40
    Разлика во години

    Не е важно што има 40 години. Не е важно што може да ти биде дури татко. Тоа си е твое право да си бидеш со кој сакаш. Но тој има жена што го чека дома!!
     
  10. simona...a

    simona...a Нов член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    1
    Разлика во години

    normalno deka sekoj ke si pravi kako sto saka.negovata zena i voopsto ne go ceka doma...mozebi vo ceka na drugo mesto so nekoj drug.jas tuka pisav za da dobijam SOVET !
     
  11. plavata1

    plavata1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Разлика во години

    како и да е кој што и да ти каже ќе мислиш дека те сфаќа погрешно и дека сака да ти наштети како и секој нормален човек кој е заљубен ... затоа најдобро е сама да си размислиш дали би можела да останеш со тој човек,и дали би имале иднина без разлика на годините и сама да донесеш одлука за која сама ќе си ги сносиш последиците ... без разлика дали се добри или лоши ...
     
  12. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    Разлика во години

    simonce,ne ti treba takov.od takva vrska mozes da izlezes samo povredena,da se zaljubis vo covekot a toj zenet i so deca najverojatno nema da si ja ostavi zenata a ti ke si ostanes povredena so skrseno srce.mala si seuste za da pominuvas niz takvi raboti i premrezja,moze da go svatis toa premnogu bolno.po tvoeto kazuvanje ti vleguvas vo taa vrska za zabava neli,posto veke znaes deka e zenet,a ne pisuvas deka si zaljubena ili sl.ama sto ako taa zabava premine vo nesto poveke i na kraj ima mnogu povredeni luge od seto toa?ako ne si zapocnala moj sovet a gledam i na poveketo tuka nemoj voopsto da zapocnuvas.nema air od takvite vrski.
     
  13. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    Разлика во години

    Мислам дека најдобра разлика е 5-6 години.
    јас и дечко ми сме само 5 месеци разлика,добро се сложуваме ;)
     
  14. rainlover

    rainlover Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    969
    Допаѓања:
    632
    Разлика во години

    потпис... јас и сопругот сме 6 години разлика.
     
  15. simona...a

    simona...a Нов член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    1
    Разлика во години

    jas sum vekje zaljubena vo nego i ne sakam da prekine toa sto go imame, isto taka i toj saka da bide seuste so mene... toa sto go imame trae od minatiot oktomvri i za seto toa vreme toj nikogas ne me iskoristil i se odnesuval dobro sprema mene, nikogas ne ispadnal idiot i sme odele do kaj so sakam jas, nikogas ne me prisilil na onaa rabota. ne zna so da pravam dajte mi sovet
     
  16. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    Разлика во години

    Подобро прекини.Женет е.Мислиш дека ќе се разведи?Ај да кажеме се случува и тоа чудо.Ама ти мислиш ли дека од дома ќе ти дозволат да бидеш со некој што може татко да ти биде?Разликата е 22 години.Има вакви случаи,но твојот е покомплициран...
     
  17. simona...a

    simona...a Нов член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    1
    Разлика во години

    ni na kraj pamet ne mi teknuva i da se razvedi toj od negovata zena da bidam jas so nego...se sto se slucuva pomegu mene i nego e tajno...ni jas ne bi sakala nekoj da znae...neznam dali da prodolozam tajno da se gledam so nego
     
  18. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Разлика во години

    Штом не сакаш никој да дознае, значи дека ти си свесна за последиците што можат да излезат од таа врска и сигурно и самата знаеш дека е премногу комплицирано. За да не бидеш повредена, подобро е уште сега да ставиш крај на врската, не само заради годините, туку затоа што е женет.
     
    На mimidjon му/ѝ се допаѓа ова.
  19. mimidjon

    mimidjon Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2010
    Пораки:
    1.319
    Допаѓања:
    2.320
    Разлика во години

    i jas se soglasuvam so veri ...ima tolko mnogu slobodni deckovci.
     
  20. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Разлика во години

    Епа тогаш која е поентата што си ти со него? Корист нема. Велиш и да се разведе нема да бидам со него. Тогаш, зошто си го упропастуваш животот со работи за кои сама си свесна дека не водат никаде. Џабе етикетата ќе си ја залепиш. Колку и да не ти е важно што вели народот и дали те озборуваат, народот е тој што ти го крои угледот. Ти ќе бидеш таква каква што народот ќе те нарече. Ако јас сега речам дека си ти к*рва, друг ќе го прифати тоа, па трет и се така, додека не се расчуе низ сите. Каква си после ти? Таква каква што те нарекол народот.
    И нормално, ниедна мајка не би сакала таква жена за својот син.
    Размисли си убаво... Овде сме за совети :) И немој да сфатиш дека те нареков овака или онака, наведов само пример, иако сум против оние кои се влечкаат со женети мажи ама за тоа сега несакам да зборувам.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.