1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Оф-топик од „Разлика во години“

Дискусија во 'Канта' започната од simona...a, 30 август 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. simona...a

    simona...a Нов член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    1
    Разлика во години

    najdobro mene da me nema
     
  2. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Разлика во години

    Не, најдобро е сите такви како тебе да ги снема што се мене тиче, ама несакам сега да зборувам за тоа за да не излезам од контрола слаба сум со нерви во задње време.
    И види, ништо не постигнуваш ти ако се самосожалуваш и тврдиш дека е подобро да те нема. Ти си се сместила самата себе на дното на депресијата и удобно ти е таму, несакаш да се избориш. Доказ за тоа е ова што си го пишала. Наместо да се избориш со сите глупости кои ти се случуваат тебе ти е полесно да си бидеш таму на дното удобно сместена и да си мрчиш сама на себе колку ти е тажно во животот.
     
  3. beautiful87

    beautiful87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    116
    Разлика во години

    Девојче ти очигледно си во голема депресија во која самата си се воведуваш. Гледаш што ти прави една авантура, ако ти уште сеа неможеш да издржиш што ќе правиш понатаму и зошто се впушташ во вакви работи. Батали го таму, заборави го ништо добро нема да ти донесе врската со него. Престани да си се сожалуваш за нешто што самата си го правиш, крени главата горе и не дозволувај да те газат :fubar:
     
  4. simona...a

    simona...a Нов член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    1
    Разлика во години

    ...
     
  5. natashaaddiction

    natashaaddiction Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    4
    Разлика во години

    Девојкава дефинитивно не е при себе. Ја испревртела приказната уздуш и попреку. Најпаметно е да си ја средиш и да ја склопиш, па да сфатиш дека си едноставно растурикуќа, и да се погледнеш во огледало, па да си видиш дека си млада "невина" истовремено и наивна ороспиичка, што паѓа на старец и неговите флерт способности, којшто целта му е само да те испука и да си отиде дома кај жена му и децата.
     
    На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
  6. simona...a

    simona...a Нов член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    1
    Разлика во години

    ...
     
  7. natashaaddiction

    natashaaddiction Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    4
    Разлика во години

    Коментирај ја швалерката на татко ти, од твоја гледна точка, а после и од на мајка ти, и пронајди се во епитетите.
     
    На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
  8. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    Разлика во години

    нејдобро е да отидеш некаде на страна,подалеку од него и да си ги средиш мислите ;)
     
  9. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Разлика во години

    Ние лесни сме или ти што се пикаш во кревет на женет човек?? Ти одиш со него, а не ни мачкај очи дека од 2 видувања по 10 мин ти се заљуби и не можеш без него! Ма даааааааааај!
    Верувам дека типот е јак на зборови и ти кажува убави работи, но спушти се на земја! како би ти било тебе така да ти прави сопругот или татко ти??? Веќе доволно си возрасна и требало да ти дојде паметот досега, но гледај да не биде доцна после!
     
  10. etjena

    etjena Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    52
    Разлика во години

    Абе девојчето си прави задоволство, си ужива, а за сите што се грижат околу нејзиниот добар глас, утре задутре таа ќе има подобра среќа од сите. Моралистичките кучиња си лаат карванот си врви
     
    На beautiful87 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. hornyqueen19

    hornyqueen19 Нов член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Разлика во години

    Многу сум загрижена. Пред неколку месеци кога бев на екскурзија во странство со шоферот на автобусот подолго време разменувавме погледи. После 12 часа патување, кога стигнавме во хотелот сите заминаа на јадење, а јас и тој останавме во неговата соба. Бевме многу напалени и знаете што следуваше. Не можев да му одолеам. Испробавме се што во моментот ни текнуваше ( анален секс, вагинален, орален). Потоа секоја вечер кога бевме во некој хотел нашите средби се повторуваа. Тој има 42 години, а јас 18. Женет е и има две мали дечиња. Притоа исто така е од друга религија... Откако заврши екскурзијата, бидејќи тој е од друг град нон-стоп ми се јавува и доажа во мојот град и се гледаме. Исто така, кога бев во охрид на одмор , морав да ги лажам моите другарки дека ми е лошо и дека ќе останам во станот, за да го поминам денот со него... не знам дали да продолжам со оваа врска, мн ме привлекува, а и јас него мислам дека сум заљубена после толку долго време, а чуствувам дека и од неговата страна има некои такви чувства. Кажете ми што да правам???
     
  12. simona...a

    simona...a Нов член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    1
    Разлика во години

    znaci ne sum edinstvenata....
     
  13. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Разлика во години

    Не, ти воопшто не си загрижена. Ни за себе , ни за него, ни што е старец, ни што е женет, ни што има деца. Тебе ти е битно само да се исфукаш едно убаво и да си го направиш ќефот, а за последиците не му ја мислиш! Како прво изгледа премногу гледаш порничи, па си се напалила на еден шофер на автобус, кој има 42 години? Добро, зошто не фатиш некој врсник, некој што ти одговара, што ќе те сака, па со него прави се што сакаш. Да си заљубена во човек кој може татко да ти биде, баш и не верувам, затоа поарно за тебе маани го тој старец додека не се дознало па да те обележат за цел живот со оговарања. Доволно е само еднаш тој да се пофали дека има младо пиле на лагер и си го ебе кога ќе посака па ќе видиш дури тогаш на што се лебот раѓа!
     
  14. hornyqueen19

    hornyqueen19 Нов член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Разлика во години

    загрижена сум верувај ми...не знам дали да продолжам или да престанам. Ми ветува брак, а и за пари се работи
     
  15. beautiful87

    beautiful87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    116
    Разлика во години

    Добро бе девојче ако имаш малку акал ќе сфатиш дека тоа се празни ветувања, незнам веќе колку постови се напишани и е кажано дека сите ги ветуваат истите работи и на крај ништо. А тоа што се продаваш за пари е за тоа :x боље да не коментирам :x
     
  16. violetblue

    violetblue Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    1.791
    Допаѓања:
    5.425
    Разлика во години

    Нас не лажеш или себеси? :x
     
  17. hornyqueen19

    hornyqueen19 Нов член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Разлика во години

    ова го пиша една другарка од кај мене затоа што има проблем
     
  18. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    Разлика во години

    Од каде излезе ова во оваа тема?
    И мене не ми е многу чудно да добила на таа возраст.....има девојчиња кои добиваат тогаш...
     
  19. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Разлика во години

    Како мислиш за пари се работи? Ти дава пари за услугите?
    А за тоа дека ти ветува брак, ма дај ти се молам, стварно мислиш дека ќе си ги остави жената и децата за некоја тинејџерка која лета во облаци!? Апа и ти па. Како само можеш да помислиш да се ожениш со таков старчуга? Па добро ти свесна ли си во што си се впуштила? Од толку машки на светот ти со таков. Ако мислиш дека само таков те заслужува, повели еби си се со него, па утре кога ќе те разбере светот, нема да можеш ни со сакат или ќорав да се омажиш. Таква етикета ја доби ли, ќе си ја носиш за цел живот, сите ќе те покажуваат со прст, и ќе те нарекуваат со погрдни имиња.
    Девојче бегај од тој човек и тоа трчејќи! Каков брак, какви пари! Еден ден ќе се апеш за газот!
     
  20. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    Разлика во години

    devojcinja temava e"'razlika vo godini" a ne "'se gledam so zenet' ima drugi takvi temi pobarajte.tuka ste off topic
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.