1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Оф-топици од модни критики (за не толку храбри феминки)

Дискусија во 'Канта' започната од angel92, 22 мај 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Miss.Ricci

    Miss.Ricci Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    5.744
    Пол:
    Женски
    Ким, синоќа се држевме заедно сеа пак ли почнуваш? Како не ти е срам, па и тука си оф топик дури :fubar: :rofl: :rofl:
     
    На k.i.m му/ѝ се допаѓа ова.
  2. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Темава Модни критики почнува да личи на FACEBOOK :tmi:

    Ќе ставиш слика и одма 50лајка, сите ќе изнаредат срце си, преубава си.. А не смее да се каже негативен збор, оти некој може и тема да си отвори јавно да се пожали, или пак да се налути и сликите да ги тргне.
     
    На buba4e89, angel92, Ognenija и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. thinkerbell

    thinkerbell Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.834
    Допаѓања:
    11.102
    Пол:
    Женски
    Тешко на тие што сатисфакција им е добивање лајкови на одредена комбинација и коментирање на истата. Пред се, сите имаме различен вкус. Тоа што на мене ми се допаѓа, друг можеби не би го ни облекол и обратно.
    Со кое право, СО КОЕ ПРАВО, се лутите ако некоја комбинација не ви е искоментирана?
    Неколку лизни-мазни зборови не вршат работа овде, неколку лајкови не се мерило за интелигенција или лепота.
    Ај ве молам, отворете врата, излезете малку надвор, промешајте се во реалноста, остварете контакт со РЕАЛНИ ЛИКОВИ и не се многу замарајте и уништувајте самодовербата тука.
     
    На buba4e89, Miss-Independent, starfish и 2 други им се допаѓа ова.
  4. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Ние ја користиме темава за рекреација. Чисто од задоволство, да си коменираме за тоа што треба да се искоменира. Да советуваме ако имаме педлог...

    Ангел92, критика ќе даде кој сака, за кого сака.
    Не знам зошто си запнала толку и толку си засеганата од фактот што некој не искоментирал нечија фотка.
    Разбираш дека овде секој има право да коментира кој сака, исто како што има право да пишува во која тема сака?!
     
    На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  5. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.135
    Допаѓања:
    88.483
    Пол:
    Женски
    Ајде смир, смир. Ќе помине за некој ден, пак ќе има задоволни и нездоволни. Пак ќе има што ѕвездосуваат и што се ѕвездосани. Море кога ќе ми се наредат ѕвездичкиве небово навечер што убаво ми свети :rofl:

    Без нервози. :*
     
  6. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Девојчици, како не ве мрзи да полемизирате цело време?? :tmi: Непотребно разглабате ... Вака само си губите од лепота сите. :$ :wasntme:
     
    На Sara123, esperanca и starfish им се допаѓа ова.
  7. Faline

    Faline Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    543
    Ја отварам темава и се чудам :^) Дај ве молам на ФОРУМ СТЕ! Сметам дека Не само јас туку и поголем дел од феминките овде би сакале да го нема повеќе копчето МИ СЕ ДОПАЃА,тогаш темата не би била силуванатуку би била на место,би ги немало овие оф топици,кавги,препукувања...Страмота е бре..патетично и смешно |(
     
    На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Moe општо мислење за темата е следново:

    - темата не е отворена за да кажуваме колку сме (не)згодни и (не)убави, туку да ја искажеме нашата креативност во комбинирање на облека (+ обувки + накит + чанти).
    - Секој оној што ќе стави едно парче облека и само тоа, јас веќе не го сметам за комбинација (освен доколку е комбинирано со накит/обувки/чанта).
    - Ако некој се нафатил да коментира (односно критикува - а тоа значи да се изјаснуваат и позитивни и негативни гледишта), треба да ги коментира сите без исклучок. Не велам да почне од првата страна, но на пример од 220 - 230 да ги опфати сите.
    - Коментар од видот на „топ си кисче“ не е моден коментар. Ова не е facebook. Или Hi5. Или шодае.
    - Ако лично знаеме дека комбинацијата ни е супер, сметам дека нема потреба да се постира тука. Како што гласи самата тема, тука треба да се ставаат слики од комбинациите за кои им се двоумиме дали треба да ги прошетаме низ јавност. По соодветната критика - излезете надвор и шармирајте наоколу.

    :hai:
     
    На angel92 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Miss.Ricci

    Miss.Ricci Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    5.744
    Пол:
    Женски
    ^ Faline, Де бре жено, темава се отвори за коментирање. Плус е за Оф топици кој што сака може да си коментира. Што ти смета толку? Патетики ова она. ц ц ц ц
    Јас мислам за секоја тема, треба да има уште една оф топик. :) Па така сите теми би биле чисти од оф топици, и модераторите среќни и ние среќни :D
     
  10. LaBella

    LaBella Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    1.083
    Пол:
    Женски
    Епа ќе се осмелам да пишам па кој како сака нека си сфати...
    Не коментирам на темата
    освен еднаш мислам беше за Лукс бидејќи беше поставена сликата во стил дали да ја носи комбинацијата
    , но постојано ве следам и си дојдов до заклучок (оддамна) дека поголем дел од сликите што се поставени се за да се соберат лајкови и да си бидат пофалени, а не да бидат критикувани и негативно.. Не знам што се замарате толку дали некој ќе ве искоментира или не, а што е најтрагично лошите коментари си ги ставате премногу на срце. Па што ако некој ви дал негативен коментар околу комбинацијата или за дел од неа? Па сите имаме различни вкусови и баш тој што ве коментира дека нешто не му се допаѓа може има стил на облекување што вас воопшто не ви се допаѓа. И сега, треба да си речете дека навистина не е убаво?? Ставајте си слики ако сакате да бидете коментирани чисто за да добиете совет за понатаму дали да промените нешто или не (и пак тоа останува на вас и вашиот вкус).
     
  11. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.591
    Допаѓања:
    3.267
    Реин, те молам затвори ја темава пошто сите сега мудруваат а после месец два пак истава дискусија ќе се отвори. Извинете што искажав мое мислење, очигледно не треба да се каже мислење на форумов. Форумов значи треба да е шаблон од топ си киссче мва срце, а не нешто надвор од тој поглед. Сакам само да има праведност на форумов, а не фаворизам. Јас искрено сакам да знам Стојна, Сара, Мира, Петкана што ќе кажат за она што сум го составила, а искрено не ми ни значат а ни ми менуваат ништо во животот лајковите за кој што кревате прашина и мислите дека искоментирав на почетокот. Фала богу оддамна сум зачленета и знам какви се ваквите дискусии, само ги жалам новите членови кои неможат да се одбранат а и сериозно ги сфаќаат тешките дискусии. Толку од мене, само Реин повторно ќе ја замолам клуч на темава затоа што дискусијава замина надвор од границата.

    Бујрум кој е за кафе покрај езеро, малце да се опуштите... Многу сте напнати ;) :hai:
     
  12. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    Јас сум за да го снема тоа копче Ми се допаѓа еднаш за секогаш !
    Незнам зошто толку на некого му се важни коментарите и * кога овде се наоѓаме во еден виртуелен свет :wasntme: , еве уште денес можеби некоја членка што е многу активна со квалитетни мислења ќе каже готово не пишувам повеќе,што правиме тогаш?

    Прво имаше нешто како во стил,привлекување на членки околу себе,па лајкови од круг на феминки што се познаваат и што се дружат,сега коментарите од модни критики.
    Не сум ставила слика никогаш ама редовно си гледам што се случува таму, фала богу самите сте си одлучиле да си ставите фотографии незнам зошто толку се крена прашина околу тоа кој кого коментира а кој не,кој кого сака ќе го коментира кој не сака чао пријатно. Ајде сега некоја коментирала само неколку другите ги оставила и еј чекај а мене зошто не ме комантираше? Чекај бе,може нема време за сите, може не сака и сега што?

    Јас од што сум гледала сум превртувала очи кога ќе видам комбинација со маичка и патики еј еве ме чекам критики ама се сликав за во школо, а не пак некоја што коментира неколку страници.

    Искрено мислам дека многу не знаат што треба да претставува еден форум.
     
  13. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    OK
    да видиме ситуацијата

    Членката А постира слика од нејзе во диско .....на сликата за 14 членки ,членката А изгледа добро , за 20 не изгледа убаво....

    од тие 20 се издвојува членката Б која решава да коментира негативно...

    коментира нешто од типот "многу лошо ти стои маичката , не ми се свиѓа како изгледаш во тој фустан или сл.....

    После 20 мин се појавуваат членките В , Г ,Д , Т и Х ....кој коментираат нешто од типот
    "А ти си се видела , неможеш така , неможе ,која си па ти да збориш , kill the bicth ,ова она он оаноау игпб9љб9б....и се разбира членката А ќе искоментира нешто боље сум од тебе со доза сарказам да не изгледа како навреда...

    настанува војна во која се затвара привремено темата МК , и тука Rainbow добива задоволството да брише мислења....

    со тоа Членката Б решава да коментира само позитивно , бидејќи и е скурчено .... и коментира за одредени , бидејќи ако прокоментира за другите нешто лошо ќе настане војна или пак нема веќе СП за неа и тамо омраза и љубов серија ќе се сними ....

    Тука пак се наоѓа Членката Ш која ќе рече пак на членката Б ..... зашто ма само на некои коментираш позитиви ?, колку те плаќаат да им ставиш лајк , изгледа во клан си со некој а а а а а а
    одговори бе ., само добро коментираш, гз лижеш лалалалалла ....

    и членката Б решава да се самоубие , и пред да се самоубие гледа дека има убав дечко и решава надвор од фемина форум да го помине животот ....

    Happy end

    и на крај кој е заклучокот , на фемина форум на било кој начин да се обидеш да ја решиш кризата ќе биде неуспешноооо
    [​IMG]
     
    На КикиМаус, ilipili и starfish им се допаѓа ова.
  14. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    И така со сеопфатното мислење на Јипман темава може да оди во канта. :)
    Си ги кажавте мислењата, најверојатно лајковите се тие што сметаат најмногу, па ќе биде предложено да се тргнат од категоријата, а одлуката е на администраторите. Така само ќе може да се коментира.
    Ве замолувам да не продолжувате се дискусијата во темата, нека си остане слободна за тие што сакаат да си постираат слики и за тие што сакаат да коментираат. :)
     
  15. Unique.chick

    Unique.chick Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    2.390
    Модни критики (за не толку храбри феминки)

    summerlover da ne mislis deka preteruvas so tvoite kritiki mm ? okej e da komentiras za devojceto ama da komentiras za deckoto,prijatel, maz sto i da i e ??? Preteruvas najseriozno ti velam nekolku pati te citam i si zemas premnogu za pravo.Ti si od toj tip na luge sto se nesto im fali, se ne im se sviga ,nisto ne im e pogodeno. E bas me interesira kako ti izgledas , pa ako tolku mnogu kritikuvas stavi sliki da te kritikuvame i nie tebe...
     
    На buba4e89, Dobie, Dog-lover и 9 други им се допаѓа ова.
  16. vickyy90

    vickyy90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.487
    Допаѓања:
    1.073
    Модни критики (за не толку храбри феминки)

    Summerlover Немаш потреба да ја коментраш секоја поставена комбинација,како да си опседната со негативно коментирање и мислам дека треба малку да стопираш :!:

    Аман веќе почна да нервираш,претера :envy:
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Модни критики (за не толку храбри феминки)

    Summerlover, се гледа дека си заинтересирана за мода, ти оди коментирање. Има постови каде што твоите коментари навистина држат вода, но тоа што не нервира сите нас, е твоето поставување. Односот ти е навистина погрешен, ни дава до знаење како да се обидуваш да покажеш дека знаеш повеќе од нас сите.

    Да, темава е за пофалби и критики, сите ние критикуваме но на поблаг начин. Обиди се да одбереш посоодветни зборови кои нема да ги навредат останатите членови. Сите се напаѓаме меѓу себе кога ќе искоментираме некој што не искритикувал, и колку да се обидеме да сокриеме, едноставно критиката не е тоа што ние сакаме да го слушнеме.
    - " Треба да се навикнете на критика " - нема некој што го нема речено ова, но притоа на истиот не му е убаво кога ќе добрие критика.
    А, и обиди се да не гледаш толку совршено, зашто вистината е, на овој свет ништо не е совршено. Во секоја работа има по нешто убаво и по нешто грдо.

    Поздрав до тебе, до наредниот пост. :emo:
     
    На buba4e89, feminium, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. mimiiiii

    mimiiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    2.873
    Допаѓања:
    11.269
    Пол:
    Женски
    Модни критики (за не толку храбри феминки)

    Самерлов ваква таква , дава многу критики и предлози на место , без разлика дали нас ни се допаѓаат или не , не мора секој пост да биде супер си :inlove: :* :* :* :rofl:
    Многу од нејзините критики се издржани и знае да даде совет на место и често е многу остра , апел оставете ја на раат :D Секој ќе си коментира како сака .
    Искрено кога би поставувала комбинации ви сакала некој како самерловер без влакна да ми каже каде е грешката и што може да се поправи оти нели секогаш може подобро ;)
    Се извинувам за офф
     
    На Sanjichka007, Mishela, WarriorAngel и 2 други им се допаѓа ова.
  19. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    Модни критики (за не толку храбри феминки)

    ^
    Баш така, бидете среќни што имате некој како неа што искрено ќе ви каже што мисли, оти со она -леле срце како од списание излезена си- веќе претерувате. Од лигавење мене темава смешна ми стана.
     
    На Sanjichka007 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    Модни критики (за не толку храбри феминки)

    И јас да дадам свое мислење на тема самарлавр:
    Да девојката е некако со негативна енергија, јас првпат ја забележав на тема како да искомбинирам кога на сите ни се противеше и се правеше сезнајко и да имам таков карактер што не поднесувам вакви луѓе како нејзе затоа избегнувам било каква дискусија со неа,но тоа што јас лично имам ужасно мислење за девојкава не значи дека таа е толку тапа за мода, лично мене ми има дадено неколку добри совети кои ги следев и не згрешив,со доста од нејзините критики можам дури и да се сложам,да баш напротив мислам дека има сенс за мода, ама сепак тоа не е и дава право да буквално навредува

    И можеби и ние што бараме однеа слика за да ја нападнеме ко хиени(да види она како е) грешиме т.е. претеруваме ,значи според мене довволно е девојкава да ги одбере малку речениците и зборовите и да се спушти од облаците,мислам дека вака ќе биде супер прифатена на форумов
     
    На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.