1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Оф-топици од модни критики (за не толку храбри феминки)

Дискусија во 'Канта' започната од angel92, 22 мај 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Untitled.png
     
    На Trxmx, Oscar Lady и m.i.g им се допаѓа ова.
  2. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Убавината на човек е далеку повеќе од убаво склопени парчиња. Има причина зошто за некои личности се вели се поубави, колку и да се слично облечени со други. На крајот, вкупниот впечаток е поврзан со личноста, колку и да се трудиме да бидеме објективни. А некои членови се подолго тука, па сме имале можност да ги запознаеме и повеќе. Само мое гледиште :*
    На крајот, кој што сака ќе постира и каде сака лајкови ќе става, итс а фри кантри пипл..или така нешто
     
    На BoaVista, PaLaVa, Lejla8 и 10 други им се допаѓа ова.
  3. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.650
    Пол:
    Женски
    А какви коментари треба пак да се пишуваат?
    Никој не напишал есеј за некоја од членките, ама кога нешто е убаво, убаво е. Епа тогаш пред вистината и боговите молчат, како беше онаа. :)
    Знаете што е разликата помеѓу овие членки кои ги спомна и помеѓу некои нови, апропо ситуацијата од пред неколку страни.
    Разликата е во тоа што, тие секогаш прифатиле критика. Безброј пати добивале критики и не враќале иронични коментари со контра-реплики насочени спрема онаа што искоментирала.
    Боа си прифати критики во неколку наврати и никому ништо. Еве, имаше ставено комбинација со спортски хеланки (комбинација „пиџама“, како што би рекла ти), па не гледам дека паднаа во несвест со коментарите. Таа си се објасни и ги прифати сите критики кои и ги упатија. Исто и за чоукерот и за должината на сукњата.
    Другата членка почна да се буни и ајде сите почнаа да отвараат карти „фаворизирање“.
    Имаше вакви ситуации и со Миранда пред неколку години (во друг контекст) и девојчето се поправи, можеби било до годините зашто беше од поодамна, меѓутоа кога возрасни, созреани жени ќе почнат да даваат коментари полни со иронија само за да вратат на критика, тогаш сметам дека ситуацијата е алармантна.
     
    На buba4e89, Rose96, BoaVista и 14 други им се допаѓа ова.
  4. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Јас ги имам фалено и @BoaVista и @Rose96 а како да не ги фалам кога девојки се "милион долари" со се целокупен изглед, карактер, став, вкус и општо фотографии.
    Блескаат во секој поглед.
    И ете пак ќе ги пофалам.
    И не само нив. Има многу членки што се носат навистина ете да кажам прекрасно за око и со храризма и со вкус.
     
    На buba4e89, Rose96, Ingvild и 10 други им се допаѓа ова.
  5. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.367
    Допаѓања:
    317.458
    Пол:
    Женски
    Од мравка напраивте слоница .
    Интересно е да се видат секакви комбинации од спортски до кежуал до елеганција.Сите не сме на исти години,не водиме ист живот не работиме сите исто па ајде ке измислуваме топла вода за да бидеме wooow во сечие око.
     
    На buba4e89, eloves, Ingvild и 10 други им се допаѓа ова.
  6. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    И така не е голем бројот на тие што ставаат комбинации овде, па уште да барате секојпат оригинални да се комбинацииве, темава ќе замре. Плус требаат и фининасии за нешто ново, па доволно е тоа што тие што долго постираат овде не се повторуваат во комбинациите. Да имавме сите храброст да постираме, поразнолика ќе беше темава, ама немаме, затоа сус и бидете благодарни што некој ја одржува.
     
    На Lejla8, LivingGlam и kala21 им се допаѓа ова.
  7. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.098
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    @Offspring, мислам дека веќе е време да престанеш да броиш лајкови и да одлучуваш кое мислење колку лајкови треба да има. Уште откако се зачленив на форумов го правиш истото, години поминаа и пак истиот муабет за фаворизирани членови. Џабе ти се алармите, секој става лајк кај што сака. Не можеш тоа никако да го промениш, не знам зошто воопшто ти смета.

    Патем, темава е отворена за сите. Ако не ви се допаѓаa комбинациите на фаворизирани членки, кај сте биле тогаш да коментирате со @Umbrella22?
     
    Последна измена: 25 март 2017
    На bella.s, joy1, Mishela и 3 други им се допаѓа ова.
  8. toogood

    toogood Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2014
    Пораки:
    2.126
    Допаѓања:
    12.324
    Favoriziranjeto e delo na nemoznost samostojno da nastapis.
    Tie istite pa istite se grupiraat i jas na tebe, epa vidis sega vrati mi.
    Takov e narodot odnosno tie koj nemaat samodoverba.
    Moraat da pripagaat na grupa za da soberat lajkovi, se razbira i koga nesto ne im se sviga stavaat lajkovi samo zaradi toa sto dobile lijk od istata pa da vratat oti vo idnina ke bide limitirana od toj like.
    Ajde ova decava, ama vozdrasni zeni seuste da nemozat samostojno da nastapat.

    Kolku lakovi nekoj zarabotil ne znaci kolku e dobar postot, nego kolku ti e mala samodoverbata pa tolku ti e potrebno pogolema grupa da te podrzuva. Se funkcionira taka vo Mk, zalno sto duri i decata svoj taka gi vospituvaat.
    Retko da vidis zena da samostojno nastapuva, iako nema lajkovi si pisuva.
    Nejzinite postovi se citani i 60% se slozuvaat ama nema like zosto ako ja vidi nekoj od grupata ke ja ignorira.
    Nemojte luge da se poveduvate od necija bezobrazija, ironija, niskosti ostanete dostojni na sebe taka ke ja naucite mladata generacija da se ceni sama sebe.
    Od like ne se zivee.

    Izvinite, znam deka ne vi se dopaga ama taka e.
     
    На eloves, lovemme, augustd и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. mimiiiii

    mimiiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    2.873
    Допаѓања:
    11.269
    Пол:
    Женски
    Епа сите различно гледаме, мене лично баш ми е модерен изгледот на членката, интересни парчиња и убаво вклопено. Ме инспирира да си ја искомбинирам тексас јакната од средно за утре за шетање.:rofl:

    Кежуал варијантите некогаш се многу тешки за комбинирање, да бидеш лежерен, а истовремено модерен. За дотерување за свадба лесно е облакаш фустан и готов си, само треба да го купиш.:D

    Кога сум веќе офф, јас и на Боа и на другата членка им искоментирав за должината на сукната за работа.
     
    Последна измена: 25 март 2017
    На mirandaa, bella.s, zalosna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Темата е се, освен насловот, т.е што треба да е :D
    :d::drunk:
     
  11. Mariangel

    Mariangel Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.649
    Допаѓања:
    47.003
    Пол:
    Женски
    Темава стана најкритикувана од личности кои се најнекомпетентни за да критикуваат :drunk:
     
    На stevemila, wannaBeMomma, natemila и 4 други им се допаѓа ова.
  12. macka91

    macka91 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    3.612
    Допаѓања:
    64.659
    Пол:
    Женски
    А која личност е компетентна да критикува? :wasntme:

    Сите имаме различен вкус и нормално на некој ако му се допаѓа може мене не ми се допаѓа и обратно. Затоа мислам критиките треба да се даваат за тоа дали одговараат или не едно со друго парчињата, а не дали ние би го носеле тоа.
     
    На cresa-jagoda, YoungandBeautiful, shining_star и 21 други им се допаѓа ова.
  13. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Ова за мене беше? Провокација.
    Ајде следен пат ќе те тапшам по рамо.
    Боже, Боже.
     
    На ilyan му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Mariangel

    Mariangel Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.649
    Допаѓања:
    47.003
    Пол:
    Женски
    Баш Боже Боже.. :D Те цитирав или означив? Само ти критикуваш во темава па се најде прозвана? Или се пронајде некаде?
    Тапшање по рамо од тебе или од било кои виртуелни ликови не ми менува ништо во животов ич не се секирај :D
     
    На stevemila и natemila им се допаѓа ова.
  15. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Немам време за овие глупости, навистина.
    Пријатен ден.
     
    На ilyan и Mariangel им се допаѓа ова.
  16. Mariangel

    Mariangel Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.649
    Допаѓања:
    47.003
    Пол:
    Женски
    Што знам, за мене секогаш ќе има компетентни и не толку компетентни во поглед на мода. Затоа и постои поимот мода и облека која е ин и аут :)
     
    На stevemila му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Rabbit

    Rabbit Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    2.252
    Допаѓања:
    45.661
    Пол:
    Женски
    За мене компетентни за мода се: @joy1 @Rose96 @macka91 @danichap @emkaemka

    Може заборавив некоја ама овие за мене се во топ 5 листата.
     
    На cresa-jagoda, mariz, macka91 и 6 други им се допаѓа ова.
  18. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.972
    Допаѓања:
    260.986
    Покрај овие, ја заборави @India :) не пишувам по темава, ама ја пратам од време на време и девојкава посебен впечаток остава.
    Исто и @crimson мислам дека беше членката што има и свој блог за мода.
     
    На cresa-jagoda, zalosna, mariz и 4 други им се допаѓа ова.
  19. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.504
    Допаѓања:
    144.206
    Значи тој што не става комбинации нема право да коментира?
    Оти нели не е компетентен.
     
    На cresa-jagoda, YoungandBeautiful, JuLleE и 22 други им се допаѓа ова.
  20. Mariangel

    Mariangel Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.649
    Допаѓања:
    47.003
    Пол:
    Женски
    Значи сепак има покомпетентни :)

    @duffi коментираме за членки што објавиле слика, за тие што не ставиле не можеме да кажеме дали се компетентни или не :) А право на коментирање нормално има секој, само не секок припазува на зборовите..
     
    На stevemila и wannaBeMomma им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.