babylove овошни кашички

Охридски маратон

Дискусија во 'Спорт' започната од Snow-Queen, 19 август 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.965
  Пол:
  Женски
  Триесет пливачи на 26. Охридски маратон

  Кои се вашите коментари? Можеби некој од вас учествувал?
   
 2. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  Епа денеска Петар Стојчев од Бугарија го сруши поставениот рекорд 05:19:49 со време 05:19:30 :) .
  Човеков 11 пат по ред победува на охридскиот маратон. Секоја му чест,му симнувам капа.
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.779
  Баш вчера коментиравме со моите околу маратонот: колку само има изгубено во публицитет!
  Порано низ цел град се лепеа плакати, се делеа промотивни материјали, немаше човек кој не знае кога се одржува маратонот и едвај чекавме да дојде тој ден, да се нацртаме на пристаниште што е можно порано, да фатиме место и да чекаме. Абе какви гужви беа, знам секогаш имаше по некој (претежно деца) што ќе паднеше во вода притиснат од толпата.
  А сега?! Дури вчера вечерта разбрав дека вчера се одржал маратонот. Срамота...

  И баш дискутиравме за Бугаринот. Минатата година нели изјави дека нема да се пријавува веќе? Нели неколку месеци уназад кажувале од неговиот тим дека не е во најдобра форма? Ништо лично, ама искрено, досаден е веќе |( :D
  Шала на страна, му посакувам до година и новиот рекорд да го сруши. 11 пати еееј му тргнало ептен на човеков :D
   
 4. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  Mхм и јас Хипице дознав вчера дека е, случајно бев чаршија излезена и една другарка ми кажа, и отидовме да гледаме, немаше гужва како порано,ама воопшто.. А тоа е воедно и најдобра промоција на градот, ама годинава ни самите охриѓани незнаеја кога ќе се одржи :doh: