Охридско Езеро

Дискусија во 'Слободно време' започната од Hipica, 11 март 2010.

 1. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.971
  е тоа не го слушнав...само вчера фештите со гумите за пливање ги видов :lol: :lol: :lol:
   
 2. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.829
  Пол:
  Женски
  МОре бисерите од тој градоначалникот небројни се :lol: :lol: :lol: и јас кога слушав дека ќе тужел :worried:hock: аман бе кого ќе тужиш душо мачна,господ,владата,кој :lol:
  Е Хипице,како е денес ситуацијата,се смирува,оти и кај нас некако почнаа да се полнат визбите и улиците,да не прелеа таму езерото конечно :lol:
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.761
  ^ Не Кате, кај нас е ок, нема одамна заврнато (од четвртокот негде :lol: ). Можда се смилувал Господ и на вас, да не останете покусо :lol:
   
 4. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.829
  Пол:
  Женски
  Ааа нема заврнато и овде ама тој снегот се топи ли се топи,и сега треба ние во Охрид да идеме па да се спасиме од давење.Ама си велам јас подземно градоначалникот ни го пушти за инат :lol: да не може нашиот градоначалник да оди Австралија,да не го пукаат на тв :lol: рајат не си помина човекот :lol:
   
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.761
  :lol: :lol: :lol: :lol: Кате ме насмеа. Стварно киксови е целиот ни градоначалник :D
   
 6. elena005

  elena005 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  7
  Баш темава ми ја имате погодено. Кога би можела да се изнаборувам на оваа тема сигурно на сите ќе ви стане досадно :) . Она што сакав да го кажам не е мн страшно во Охрид јас сепак мислам дека нема потреба да креваат паники кога и во лето има изливање на езерото.
  П.С А гардот ми е нешто посебно. Романтично место, волшебно, егзотично, фантастично, имагинарно, единсвено и не знам уште кој други зборови да ги кажам за Охрид бидејќи се што ќе кажам е малку.Голема ми е желбата да живеам во Охрид па затоа секој викенд сум таму, а во лето се преселувам цели 3 месеци си седам и пак не ми е досадно :up: Сите спомени ми се од таму сето мое минато, сите мои настани и случки и знам дека ова малку ќе звучи не сватливо ама јас сум ЗАЉУБЕНА ВО ОХРИД(Метафорично кажано)
   
 7. s-love

  s-love Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  2
  Ахххх Охрид, се најубаво ме потсека на Охрид... :) едвај чекам да одам паккк леле ајде нека се стопли времево побрзооо :D :D :D и да се смири езерото секако :lol:
   
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.761
  Езерото е мирно и ве очекува со нетрпение. Така ми кажа преска :D
   
 9. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.971
  малце е офтопик ама сепак е за охрид :lol: :lol: :lol:
   

  Прикачени фајлови:

 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.761
  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :clap: Црвена :D :D
  13, 16 и 23 :clap: :clap:
   
 11. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.971
  ах мало мало 23 а??? :lol: :lol: :lol:
  ако така ТРЕБИТ ;)
   
 12. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.971
  еве чак норис го реши проблемот :rofl: :rofl: :rofl:
  :muscle: :muscle: :muscle:

  [​IMG]
   
 13. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.878
  Допаѓања:
  3.917
  Пол:
  Женски
  Најубаво ви е езерото Хипи...стварно е најголемото богатство на Македонија.Годинава обавезно идам :D

  [​IMG]
   
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.761
  Аааа фала фала Багуф4е. Мајка природа...
   
 15. Tabby

  Tabby Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2010
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  23

  Хахахахахаха Баш ме изнасмеа ХипиЦа :lol: :lol: :lol:
   
 16. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  Ехехе кај сум јас , така наречената поплава беше и заврши (фала богу) знам само дека не беше толку трагично колку што кажуваа на вести.
  Охридско Езеро едно од трите природни езера кај нас(нема ова кој не го знае) :D и воедно најубавото.
  Треба да знаеме да ги сочуваме нашите природни убавини. :)
   
 17. Street.chic

  Street.chic Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  24
  :) :) :) Мило ми е што толку ни го сакате градов.... :) :) :) :) :) :)
   
 18. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.467
  ^ Јас не ви го сакам градот. :D
  А езерото ми е вака убаво на лик, горда сум што го имаме и се, ама нема шанса да влезам во него.

  1. Не знам да пливам.
  2. 2 пати влегов (да си шлапкам де :$), и 2 пати се исфрлав, лом се направив. Не само јас, туку сите 8 души што бевме.
  Јас, мама, дада, тато, тетин, тета и двете братучетки.
  3. Ме згрозува помислата дека газам по мов. Мов ли беше тоа? :^) Не знам, ама лигаво и зелено беше. А јас сум плашливка, се гадам најмногу на цел свет и доволно е тоа за да не влезам да се бањам.
   
 19. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.702
  Пол:
  Женски
  Охрид како град ми се допага, ми се допага и гостопримливоста на Охригани. Но кога станува збор за езерото само едно смајли ке објасни се ----> :puke:
  Бев на одмор пред две години во Охрид, си поминав убаво бидејки бев со дечко ми сама во друг град и правев што сакав.
  Водата е ужас. Зелена гнасна што Вардар, што Охридското езеро, исто ми беше. Тогаш си реков дека тоа е последен пар да влезам во езеро воопшто. :| Погадно нешто нема од тие глупостите под нозете, па и тие тревките кои кога ке излезев од водата беа на мене сите соберени. :puke: Немав воопшто убаво искуство со Охридското Езеро, никогаш повеке. Море си е море. :inlove:
  не ми е јасно зошто толку го форсираат Охридското Езеро дека било убаво итн. Убаво е само на изглед ама за бањање... јок јок јок.
   
 20. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.489
  ^ах... па на кое место си била?
  Ако дувало - брановите знаат да донесат алги и глупости и од Албанија!
  Ако не, можеби такво е езерото во тој дел.

  Јас денес бев Градиште и водата беше прекрасна. Ама по 3 сати задува многу, па се замати водата и не беше истото. Нвм, го фатив убавиот дел од денот (меѓувремено Охрид денес истурило хихихи)
  ----------------------

  Sephora, и јас мразам мов, повеќе и од тебе ми се чинит! :D
  Но, не ве разбирам каде одите на плажа.
  Куба (и ред тие плажи) не ги препорачувам, освен ако сакате да се сончате.
  Горица 2 исто не ја сакам јас лично. Горица 3 е супер, многу е убава плажата, иако натуткани се лежалките (ако стигнете порано ќе најдете и празни места за крпи), Славија - не ја сакам бидејќи одат многу луѓе, Гранит - 50 со 50, Лагадин, исто 50-50, Градиште е најсупер, Љубаништа е најнајсупер. Има и други плажи кои не сум ги посетила (Трпејца на пример!) па не можам да дадам личен детален преглед. :)