1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Оценување на шминката на познатите

Дискусија во 'Лице' започната од smiley-32, 18 октомври 2011.

 1. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  510
  Ајде да ја оцениме шминката на познатите од 1 до 10 :D Па ке дадеме и некој коментар
  [​IMG]
  Кети Пери - 5
  Кети на црвениот тепих најчесто го користи Vampire Look ,а јас не сум по тоа.Посебно па црвените усни ми ја зацрнуваат сликата

  [​IMG]
  Мајли Сајрус - 9
  Шминката на Мајли секогаш ми се допаѓа бидејки не е нападна и изгледа прородно.Грешката кај неа е што знае да претера со боите.Не баш секогаш ама кога стави некоа жолта нијанса е :puke:

  [​IMG]
  Џесика Алба - 8+
  Може природно ама ова е ептен :( На нејзе и личи по гламурозен изглед :$

  [​IMG]
  Џенифер Лопез - 10
  Секогаш знае да ја погоди шминката ;)

  Ако има слична или ваква тема - клуч
   
 2. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  666
  Ај јас да си дадам мислење...

  Кејти Пери... не ми е ни најмалку вампир look, повеќе Pin-up, и мислам дека многу убаво и стои. Не ја затемнува, ни најмалку, туку баш и ги истакнува цртите. Црвениот кармин и стои ептен убаво, очите заедно со веѓите и се чиста перфекција. Сликава конкретно -утната пудра.

  Мајли ми е одвратна и онака, многу ружен осмех ми има, за шминката само ќе кажам дека и е сасвим океј, од она што го гледам, пошто не ја следам.

  Џесика ми е прекрасна, со помалку шминка изгледа поубаво бидејќи има латино фаца. Помалку е повеќе, нели? Сепак, убавината е во едноставноста.

  Џеј Ло има премногу шминка, многу сјај, ко бурек да јадела, башка многу сенка има на очи, ми делува ефтино...
   
 3. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  1.Од мене Кети има една шестка.
  Би била и десетка ако го немаше тоа несоодветно розово руменило ,кое во комбинација со црвениот кармин изгледа како кловновска шминка.И да скубне еден ред влакна од веѓите ,посекси би изгледала.

  2.Мајли ,ехх таа Мајли ,подобро да ја држи устата затворена со сите тие заби шти и стрчат како на ајкула.
  Иритирачка фаца ,но шминката и е доста добра ,таман за годините ,црниот креон и ги истакнува очите (рака на срце ,и се во доста необична боја ) ,сјајот изгледа солидно според нејзиниот тен ... Се на се ,ако го изземеме ужасниот осмех - една осумка би би била доволна.

  3.Џесика Алба ми е многу тинејџерски нашминкана ,не дека не и прилега ,но подобро би изгледала со смоуки ајс ,така нешто подраматично. Седум од десет.

  4.Џениферката е топ! 9/10 ,со единствена замерка за руменилото .Што ја претерала - ја претерала ,таа и така има потемен тен и нема потреба да го пренагласува.
   
 4. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  510
  Еве други :D :D Оценката е во спојлер
  4
  Оваа шминка не и личи,превише руменило,а сјај како тенот многу поубаво би и стоел
  8
  Бојата на сенката не е добра ,смоуки ај би било многу подобро,исто и овде премногу руменило за усните немам замерка ,може некој повеќе розев сјај
  9
  Еве ја Ријанката,шминката и е убава, усните ... се! Само има премногу руменило како и другите
  2
  Лејди Гага ,превише шминка,тотална утка!Претемниот молив за усни не и стои :x Руменилото овде е понежно инаку 1 ке имаше
  7
  За Кристинката ај мејкапот ми се допаѓа!,црвените усни ми ја зацрнуваат сликата,руменилото е ОК!Само заради усните има 7
   

  Прикачени фајлови:

 5. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  652
  [​IMG]
  Kлои Кардашијан

  10 - супер е. Очите и се истакнати, а не е премнгу нападна.

  [​IMG]
  Пикси Лот

  4 - пренападно, невкусно..

  [​IMG]
  Џеси Џеј

  6 ипол - црвен кармин и истакнати очи не оди. Или едното или другото.
   
 6. Srckata28

  Srckata28 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  4.508
  Допаѓања:
  21.334
  Пол:
  Женски
  :D Искрено имам некои познати личности што убаво се шминкаат ама... друго не.
   
 7. Veki4kaa

  Veki4kaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  5.068
  Допаѓања:
  17.211
  Пол:
  Женски
  нежно,женствено и секси,многу ми се свиѓа и преубаво и стои :clap:

  преубаво нешто и за нејзини години таман :!: и ја истакнува природната убавина

  многу ми се свиѓа како е нашминкана ким и не е толку нападно како што некогаш знае да се нашминка :!: толку, сега е ваш ред :lol:
   

  Прикачени фајлови:

 8. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  Kim Kardashian- одлично се шминка,и давам највисока оценка 10
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Rihanna-па понекогаш ми се допаѓа ни не често,почесто прави утки поради многу експериментирање 6
  [​IMG]
  Miley-убаво се шминка но мислам дека треба повеќе да ги нагласува усните да го намали сјајот,светка како новодогишни сијалички,некако многу детски, :doh: но сепак и личи7
  [​IMG]
  Katy Perry-за нејзе е доволно смајливо: :puke: -чиста 1
  [​IMG]
   
 9. Isabel

  Isabel Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  1.476
  Допаѓања:
  2.053
  Kim, Jenifer, Rihanaa би ја пофалила нивната шминка, т.е. на тие што ги шминкаат :P .