1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Очајни Домаќинки (Турска верзија)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од levely, 3 мај 2012.

 1. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  902
  Не знма дали ја пратите серијава на Канал 5 но дефинитивно многу ме насмеале првите 2 епизоди....Да ви ја објаснам на кратко.
  Серијава е турска но е направена според оригиналната серија Очајни домаќинки.Значи главни улоги се 4 жени кои сигурно би ги препознале од другиве серии....Првата (ја заборавив како се викаше) има една ќерка и е заљубена во својот сосед Стефан кој е многу згоден но со Стефан флертува една друга така е по малку напчена и не се сакаат со оваа другата.
  Втората очајна домаќинка е Бену од 1001 ноќ и таа е онаа со многуте немирни деца кој живее сама (дефинитивно најинтересни случки се во нејзината фамилија)
  Третата е Ѓулизар од иммотот на дамата и таа е интересна и постојано е со ќесите во раце и само шопингот и е во главата
  Четвртата е Фикрет од кога лисјата паѓаат и е многу педантна додека на маж и Бранко тоа ич не му се допаѓа и поради тоа се разведуваат.
  Ете тоа е краток вовед....Дефинитивно нај интересно од се ми е тоа како ги распоредиле имињата:Бранко стојанка петрнака...и ред други
  Ако има дупла тема слободно под клуч....:)
   
  На kikav му/ѝ се допаѓа ова.
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  Гледав една епизода и секој што ја следи оригиналната серија, нема веќе да ја погледне турската.
  Не знам како воопшто се осмелиле да направат копија, навистина се очајни. А за имињата што нашиве им ги ставиле како за Габи-Гоца, Карлос-Кузман, да не коментирам. И аман веќе од преводите како жити господ и сличните |(
  Ама така е тоа кај нас, наместо да гледаш квалитетно, ќе гледаш турски копии.
   
  На Sanjichka007, Monna.Monna и JoxyTheFreak им се допаѓа ова.
 3. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.555
  Оно немаше да биде толку лоша во случај да ја немав гледано вистинската серија, вака само ми е бледа копија, а имињата тоа е ужас барем да ги оставиле вистинските имиња, а не вака македонски.
   
 4. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.595
  Допаѓања:
  209
  Пол:
  Женски
  Гледав само една епизода и воопшто не е убава и само е копија на вистинската серија очајни домаќинки.
   
 5. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.414
  Пол:
  Женски
  Серијата немаше да биде можеби лоша да не бидеше чиста копија на оригиналот.
  Нека биде очајни домакинки ама се се до точка да е исто, е стварно очајно од турциве.
  Барем приказните да беа различни нешто својствено за Турците.
  А за имањата не ми се коментира јас се смеам најмногу од се за Стевче :rofl:
   
  На lola-86 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.301
  Пол:
  Женски
  Сум ја гледала оргиналот серија очајни домаќинки.Онаа турската верзија е навистина бледа копија на оргиналот.Некако многу просто ми делува.. :^)
   
 7. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  Прскам од смеа со имињата. :D :D :D :rofl: Па уште како ги завлекуваат во синхронизацијата. :D
   
 8. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  198
  Ај што е копија,ама имињава се хаос бре...не знам што не ги оставиле оригиналот.Катастрофа!Пресмешно делува,и глупаво.
   
 9. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  902
  Навистина имињата се за жалење но сепак упеаа да ме насмеат и тоа мнооогу....Инаку секако дека оригиналот е најдобар но и овие не се лоши....:D
   
 10. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.278
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно иако е само копија планирам да продолжам да ја гледам серијава зошто е единствената која ме смее.Но секако оригиналните очајни домаќинки се оние најдобрите. :)
   
 11. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.958
  Пол:
  Женски
  Ај тоа, ама барем да нашле добри преведувачи „Едниот брак и` беше љубовен, а другиот логичен“...
  Ама не, озбилно, сте рекле некад така...викаме ние така? Јас не сум чула.

  Значи поентата е да е верзија од истата серија инаку не ќе се викаше исто (Очајни домаќинки)...тука нити некој нешто краде, нити нешто крие.

  Oваа верзија ми е попријатна пошо во оригиналот глумиците не можев да ги сварам...таквине фацки пуни со ботокс пред прскање...турскиве глум(и)ци ми се ептен пријатни...повеќе ми се свиѓа глумата, повеќе доловуваат емоции...шознам...

  Бену омилена... :inlove: ... или како се викаше тука...Маке :rofl: ?
   
  На Look му/ѝ се допаѓа ова.
 12. senjorita.lombardi

  senjorita.lombardi Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  755
  Мене оваа серија како за почеток ми е интересна, смешна е добра е за релакс и опуштање, оригиналот си е оригинал, нема потреба да се спомнува, но бидејќи овие глумици ни се сите познати некако интересна ја прават серијата, и посебно ме изненади БЕНУ оти во 1001 ноќ само плачеше, ме исполнува кога ја гледам сега среќна со многу деца :D :D Ѓумуш разубавена ми стои :lol: и Фикрет ми фалеше сакав да ја видам, е оваа од имотот на дамата некако не ми се сложува со таа улога, дали оти потсвесвно ја осекам како слугинка (нели тоа глумеше во Ѓулу), али ако погледам уште некоа епизода може ке се навикнам. Битно во глобала земено серијата е добра :)
   
 13. sanjalica

  sanjalica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  571
  Ја видов случајно првата епизода, многу ми се забавни, ЕПТЕН, иако тоа не значи дека ќе ги гледам следните епизоди.. :P

  Многу ми е убава таа што ја има улогата на Сузан (во турскава не знам како се вика). Абе ептен ми е убава девојката! :) :)

  А некако повеќе на комедија ми тера, смешни ми се. И интересно ми е зашто знам што ќе се случи, па и’ раскажувам на мајка ми (ако не сменат секако) :lol: :lol:
   
 14. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Лелеле серијава е одлична до сега ги имам гледано сите епизоди.Сакам да продолжам да ја гледам и ке ја гледам.
   
  На levely му/ѝ се допаѓа ова.
 15. OneDirection

  OneDirection Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2012
  Пораки:
  468
  Допаѓања:
  238
  Ја гледав првата епизода но не забележав кој кој е од оригиналната верзија .Може да ми кажете. (Едино знам дека Кузман е Карлос а Гоца е Габи)
   
 16. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.958
  Пол:
  Женски
  Не им ги знам имињата од серијата, ама

  Сузан
  [​IMG]
  Линет Скаво
  [​IMG]

  Бри

  [​IMG]

  Иди Брит

  [​IMG]
   
  На senjorita.lombardi му/ѝ се допаѓа ова.
 17. OneDirection

  OneDirection Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2012
  Пораки:
  468
  Допаѓања:
  238
  Фала ти fessie. Само ако може уште еднаш сликичката за која е Бри бидејки не ми ја покажува
   
 18. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.958
  Пол:
  Женски
  Ако ја имаш гледано Кога Лисјата Паѓаат, тогаш ја знаеш Фикрет ... е таа е. Ако ја немаш гледано, се надевам дека ќе ти отвори.
  [​IMG]
   
 19. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
 20. stefigirl

  stefigirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  123
  Sekoj den ja ima?
  I vo kolku saat?