1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Очајни Домаќинки (Турска верзија)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од levely, 3 мај 2012.

  1. Twetty.swetty

    Twetty.swetty Активен член

    Се зачлени на:
    11 август 2012
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    8
    поубава е серијава со синхронизација отколку вака
     
    На demilovato4ever му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Miss.Ricci

    Miss.Ricci Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    5.744
    Пол:
    Женски
    По глупава серија амин! Гледав од досада еден ден, нити е смешна, нити е интересна нити па може да ти го задржи вниманието повеќе од 5 мин. Тотален промашај ми е серијава.
     
  3. demilovato4ever

    demilovato4ever Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    216
    Допаѓања:
    220
    Мене пак супер ми е серијава ..ако може некој да раскажи накратко што ќе се случува понатаму? :$
     
  4. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Е се пресмеав кога Јасмин и Емел почнаата да се тепааат...и на крај во вода се исбањааа едно убаво што беа испотени хаххаа
    али Нериман претерува вејке ....девојчето што ја фатило тортата и одма врева се крена .....
     
  5. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Немав можност овој викенд да ги гледам..Но по коментарите забележав дека биле доста интересни епизоди..Па не ми останува друго освен да си ги гледам репризите од понеделник до петок :)
     
  6. demilovato4ever

    demilovato4ever Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    216
    Допаѓања:
    220
    Мјаув4енце 13, да многу беа интересни во првата епизода,мислам во Саботата,
    Дозна Кате дека бившиот на Таци ноќта кога бил пијан преноќи кај Таци..И и ја запали куќата , така Таци и Горде останаа на улица, Мики дозна дека Емил е убиец бидејќи тој ја уби Стојна,и се преселе во куќата на дедо му ...Маке беше опседната со игра која ја нарекуваше „Чифлик“ - т.е тоа беше играна на фб фарм виле :)
    Гоца ја истакна вистината пред Кузман и вработените во тоа здужението за хуманост за таа како се викаше на Б беше,Бешат мислам..Таа лажела имала досие и во полиција..
    Во неделата
    Таци беше сместена кај Биба , и се обиде да ја сними Кате кај што признава дека таа и ја изгорила куќата,и Кате го дозна тоа и сакаше да и го земе на тоа што беше снимена,и двете се истркалаа во фонтана хахах..и Кате си ја повреде главата,па беше на болница..
    Биба организираше роденденска забава за ќерка и Јана/Ирем но кога дојдоа другарките едно од другарките на Јана го изеде кремот од тортата и Биба праша кој го изеде , обвини погрешно девојче ,потоа девојчето што го изеде си призна и замина кога заминуваше ја тргна трпезата со неа и се се уништи :worried: Тогаш Јана се налути и избега од дома со Џанер...На Гоца бебето и го зеде вистинската мајка на бебето :(.. Маке и Омер одеа во теретана хаха..и таму запознаја тренери па со нив беше цело време околу нив се вртеше.

    ОД ПРИЛИКА ОВА БЕШЕ ...
    Можеби е измешано ама неможев поинаку :)
    се надевам нешто ќе разбериш а има и репризи од Пон-пет во 10:10 :)
     
    На Majuv4ence13 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. I.love.your.lips

    I.love.your.lips Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    746
    Допаѓања:
    970
    Што сакам овој син и на Биба да добие покана за во војска па да види како е без неа и сам ]:)
     
    На ocila и demilovato4ever им се допаѓа ова.
  8. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Во недела на Канал 5 ќе биде прикажана последната епизода.
     
  9. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Ги гледав репиризите и морам да кажам дека Ганзее е најодвратно створење на Светот..Заради неа онаа Емел им ја запали куќата..Боже какво глупаво детее!!!Па кога ќе ги изврти оние очите ми се повраќа :puke: Жал ми е за Таци,на улица си остана.. :( А со Маке се изнасмеав :lol: По цел ден на ФАРМА..Гоца најопасна излезе,кога је претепа онаа Башак,така и си заслужи..Браво за Гоцулето :inlove: На Биба јака и душа како може да живее со онакви РЕТАРДИРАНИ деца...Јас да сум како неа,оној Никола нема за жив да го побарам, и пак ќе го вратам да работи кај тој вујкото да види како се заработуваат пари,а не по цел ден да лежи дома и да бара пари,ако ништо друго барем нека учи :@ А онаа Јана да сум како Биба ќе ја искршам од ќотек да се освести малку..Навистина јака и душа,ама самата си е крива што не ги тепала малку како мали. :@ Серијава е супер,штета што нашите во недела ќе ја прекинат. :(
     
  10. demilovato4ever

    demilovato4ever Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    216
    Допаѓања:
    220
    Лелееее..не сакам да ја прекинат,баш сега е најинтересна
    ЗОШТО ЌЕ ЈА ПРЕКИНАААААТ! :@
     
  11. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Затоа што толку се снимени....
     
  12. I.love.your.lips

    I.love.your.lips Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    746
    Допаѓања:
    970
    Абе дечки како ги прекинуваат не верувам.Kaj нас до која епизода сме? Овде на Јутуб гледам 37 кај што ќе се случи следново
    Стефан ќе и даде прстен на Таци и она ќе украсува на еден брод изгледа Стефан ќе го чека ама изгледа овој нема да дојде и Таци ќе плаче
     
  13. demilovato4ever

    demilovato4ever Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    216
    Допаѓања:
    220
    Ама нели ќе кажеа на рекламине дека в сабота последна епизода е?! :^)
     
  14. I.love.your.lips

    I.love.your.lips Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    746
    Допаѓања:
    970
    На demilovato4ever му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Утре (недела) е последната епизода на Очајни домаќинки. Толку се снимени.
     
  16. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Чекај,чекај.ШТОООО??????????
    Утре е последната епизода???????? Е ваљда не до толку...... :@ :@ :@ :@ :@ :@ :@
    НЕ.

    *Мажите на сите домакинки ги изневерија. ;( ;(


    Инаку денес не успеав да ја гледам и ве моооооламмм да ми дадете линк каде што ке можам да ја гледам.
     
  17. cat250

    cat250 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2012
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    398
    Пол:
    Женски
    Како на сите ги изневериле?
     
  18. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Епа така.На Биба ја изневери,на Таци,на Гоца,на Маке... ;(
     
    На cat250 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. heart.stealer

    heart.stealer Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    278
    зошто не кажуваат канал 5 дека е последна епизода ?? и зошто све даваат некои серии од кои после ги прекинуваат ??!!!!! и уште нешто не ми е јасно што ако се нови серииве што ги даваат ако се нови демек боље се од сител или што?има од 2010 и 2011 подобри серии снимени ама барем се снимени не се со прекини, чекај сител купила нова серија и одма канал 5 искрено канал 5 не ми се оригинални што е ова натпревар помеѓу двете телевизии богда чува мене стварно не ми е јасно зошто мора да бидеме во тек со сериите во турција што се емитуваат сега :?: дајте некоја асална ама да ја догледаме до крај вака со прекини ни се губи желбата не е исто кога ќе седнеш да ја гледаш од прва и кога ќе ти ја прекинат КАНАЛ 5 претерува :envy:
     
    На ocila му/ѝ се допаѓа ова.
  20. kikav

    kikav Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    2.711
    Допаѓања:
    2.034
    до сега ги гледав и имаше доста интересна реченица Таци додека си мислеше а тоа беше дека

    ВО ЖИВОТОТ СЕ ПОМИНУВА НИЗ ДОЛГ И МАКОТРПЕН ПАТ КОЈ Е ИСПОЛНЕТ СО СВЕТЛИНА И ТЕМНИНА.

    ИНТЕРЕСНО Е ФЕМИНКИ И ПОУЧНО ТРЕБА ДА ГО ЗАПАМТИМЕ

    ПОЗДРАВЧЕ